Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Anksioznost

> jacaikaja: > Uzmi duhovne knjige i psihologiju, pa kombinuj, čitaj više ono što osetiš da ti pomaže. Meni su pomogla duhovna štiva, više nego psihološka. Ako ne veruješ, počni, čuda se dešavaju i životi se menjaju. Ono što zračis, to i privlačiš. Lekove izbacuj, samo se navučes. Pešači dosta svaki dan, vežbaj (u zdravom telu-zdrav duh), izbegavaj neugodne situacije, negativne osobe, loše vesti. Radi ono što voliš. Puno je anksioznih i depresivnih ljudi, mnogi ne deluju tako, navuku se na antidepresive i lekove za smirenje, pa tako unedogled, retko prestanu da uzimaju iste. Bila je odavno tema i puno nas je pisalo o tome. Ono što te ne ubije, ojača te, poenta je boriti se sa sobom i nadati se, koliko god da je trenutno teško. Pravi nakit, piši, crtaj, upiši neki kurs, idi na masažu ili nabavi masazer. Prva svakodnevna vežba neka ti bude vežba disanja. Kad osetiš da će napad krenuti, odmah kreni sa vezbom disanja, a praktikuj je više puta dnevno. Imaš sve da nađeš na netu Da se manete s tim religijskim savetima i vežbi disanja. Da je to lek za sve mentalne bolesti, niko ne bi bio bolestan. Mnogi lekovi se daju da srede disbalans hormona koji disanje i vera ne mogu. Ljudi imaju ozbiljne probleme, potrebni su im stručni saveti.
2021 12 26
Pa, dobro da se jedan stručnjak našao da pomogne nekome kome je teško i ne zna sa čim prvo da krene. Takvi odvracaju ljude od vere u bilo šta i navode na pogrešan put. Hormoni su sigurno krivi za anksioznost, možda kod ginekologa da ode ili endokrinologa?
2021 12 26
> Comi222: > Malo se o tome prica, da li ima ili je imao neko napade panike, anksioznist i kako je pobedio? Ja sam sve to imala. Krenula sam kod psihijatra u dom zdravlja koji me nije do kraja ni saslušao nego mi je odmah prepisao neke tablete, a uputstvu je svašta pisalo i nuspojave su bile zastrašujuće gde sam odmah ih bacila u kantu jer sam se uplašila. To je bilo pre 12 možda i više godina. Onda zatim sam krenula na jogu ni to mi nije pomoglo ali nemam nista protiv joge i prijala mi je. Pa sam krenula sa knjigama iz popularne psihologije i od toga nista. I onda sam slučajno naišla na YouTube-u na Anu Bucevic, prijala mi je ali ne u potpunosti. Krenula sam sa meditacijom i bilo mi je malo bolje. Onda mi se dešava da sretnem drugaricu sa kojom se mnogo dugo nisam videla i ona mi kaze samo tebi mogu da kažem jer znam da ces da razumeš idem kod jednog čoveka koji se bavi bioenergijom i mnogo mi pomaže. Ja sam joj u tom trenutku rekla meni te je sam Bog poslao, hoću i ja da idem kažem ja njoj. Odmah mi je tog trenutka zakazala. Ja Vama ne mogu da opišem koliko je taj covek meni pomogao. Evo suze su mi krenule dok Vam ovo pišem. Ne znam koliko ste otvoreni za opciju da odete kod nekog koji se bavi time ali meni je to pomoglo, a 10 godina sam tražila pomoć.
2021 12 28
Protiv ničega se ne bori jer kako jedan mudrac reče ono protiv cega se boris to raste. Treba se suočiti sa izazovom, a borba je bežanje od problema. Cini se teško ali to je najbolji lek.
2021 12 28
Stuplja75...U Dom zdravlja ne treba ni ici.Moja tetka je imala porodicnu tragediju i zatrazila pomoc,samo su joj prepisali saku lekova.Oni se tamo ne bave psihoterapijom.Ne znam da li im nije u opisu posla ili ih boli uvo i tako im je lakse.
2021 12 28
> Jazzbarbie: > > jacaikaja: > > Uzmi duhovne knjige i psihologiju, pa kombinuj, čitaj više ono što osetiš da ti pomaže. Meni su pomogla duhovna štiva, više nego psihološka. Ako ne veruješ, počni, čuda se dešavaju i životi se menjaju. Ono što zračis, to i privlačiš. Lekove izbacuj, samo se navučes. Pešači dosta svaki dan, vežbaj (u zdravom telu-zdrav duh), izbegavaj neugodne situacije, negativne osobe, loše vesti. Radi ono što voliš. Puno je anksioznih i depresivnih ljudi, mnogi ne deluju tako, navuku se na antidepresive i lekove za smirenje, pa tako unedogled, retko prestanu da uzimaju iste. Bila je odavno tema i puno nas je pisalo o tome. Ono što te ne ubije, ojača te, poenta je boriti se sa sobom i nadati se, koliko god da je trenutno teško. Pravi nakit, piši, crtaj, upiši neki kurs, idi na masažu ili nabavi masazer. Prva svakodnevna vežba neka ti bude vežba disanja. Kad osetiš da će napad krenuti, odmah kreni sa vezbom disanja, a praktikuj je više puta dnevno. Imaš sve da nađeš na netu > Da se manete s tim religijskim savetima i vežbi disanja. Da je to lek za sve mentalne bolesti, niko ne bi bio bolestan. Mnogi lekovi se daju da srede disbalans hormona koji disanje i vera ne mogu. Ljudi imaju ozbiljne probleme, potrebni su im stručni saveti. Tako je! Potpuno si.u pravu, delim tvoje misljenje!
2021 12 28
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/2135a4cd106ac09b631509656ddab745.jpg)
2021 12 28
> Stuplja75: > > Comi222: > > Malo se o tome prica, da li ima ili je imao neko napade panike, anksioznist i kako je pobedio? > Ja sam sve to imala. Krenula sam kod psihijatra u dom zdravlja koji me nije do kraja ni saslušao nego mi je odmah prepisao neke tablete, a uputstvu je svašta pisalo i nuspojave su bile zastrašujuće gde sam odmah ih bacila u kantu jer sam se uplašila. To je bilo pre 12 možda i više godina. Onda zatim sam krenula na jogu ni to mi nije pomoglo ali nemam nista protiv joge i prijala mi je. Pa sam krenula sa knjigama iz popularne psihologije i od toga nista. I onda sam slučajno naišla na YouTube-u na Anu Bucevic, prijala mi je ali ne u potpunosti. Krenula sam sa meditacijom i bilo mi je malo bolje. Onda mi se dešava da sretnem drugaricu sa kojom se mnogo dugo nisam videla i ona mi kaze samo tebi mogu da kažem jer znam da ces da razumeš idem kod jednog čoveka koji se bavi bioenergijom i mnogo mi pomaže. Ja sam joj u tom trenutku rekla meni te je sam Bog poslao, hoću i ja da idem kažem ja njoj. Odmah mi je tog trenutka zakazala. Ja Vama ne mogu da opišem koliko je taj covek meni pomogao. Evo suze su mi krenule dok Vam ovo pišem. Ne znam koliko ste otvoreni za opciju da odete kod nekog koji se bavi time ali meni je to pomoglo, a 10 godina sam tražila pomoć. Energija je cudo! Kompletno etericno telo ti je bilo naruseno, bila si pod velikim pritiskom negativnih bazicnih emocija. Radio je na tome da ti prvo to otkloni, zatim ti je podigao pozitivno isijavanje i etericno bio polje.... Ja, evo, prva, verujem u to, nemam sada vremena da se bavim tom materijom, jer sam prebukirana sa drugim stvarima. Tetha healing je to, nista drugo ne moze biti, ali, nazalost, malo ljudi ima svest o tome.
2021 12 28
> Jazzbarbie: > > jacaikaja: > > Uzmi duhovne knjige i psihologiju, pa kombinuj, čitaj više ono što osetiš da ti pomaže. Meni su pomogla duhovna štiva, više nego psihološka. Ako ne veruješ, počni, čuda se dešavaju i životi se menjaju. Ono što zračis, to i privlačiš. Lekove izbacuj, samo se navučes. Pešači dosta svaki dan, vežbaj (u zdravom telu-zdrav duh), izbegavaj neugodne situacije, negativne osobe, loše vesti. Radi ono što voliš. Puno je anksioznih i depresivnih ljudi, mnogi ne deluju tako, navuku se na antidepresive i lekove za smirenje, pa tako unedogled, retko prestanu da uzimaju iste. Bila je odavno tema i puno nas je pisalo o tome. Ono što te ne ubije, ojača te, poenta je boriti se sa sobom i nadati se, koliko god da je trenutno teško. Pravi nakit, piši, crtaj, upiši neki kurs, idi na masažu ili nabavi masazer. Prva svakodnevna vežba neka ti bude vežba disanja. Kad osetiš da će napad krenuti, odmah kreni sa vezbom disanja, a praktikuj je više puta dnevno. Imaš sve da nađeš na netu > Da se manete s tim religijskim savetima i vežbi disanja. Da je to lek za sve mentalne bolesti, niko ne bi bio bolestan. Mnogi lekovi se daju da srede disbalans hormona koji disanje i vera ne mogu. Ljudi imaju ozbiljne probleme, potrebni su im stručni saveti. Cuj, uzmi da citas duhovne knjige.... Pa ljudi koji su anksiozni, nije im ni do cega, a ne knjige..duhovne, teske... Opet kazem, malo ljudi ima svest o tome sta je zapravo duhovnost.... Ne mogu dalje...ne vredi...
2021 12 28
Meni je sve što sam čitala od duhovnih otaca bilo lako i realno. Bila sam anksiozna na skali od 1 do 10, konstantno 8 ili 9. Zato što je jednom pomogao bioenergeticar, drugom psihoterapeut, trećem hipnotizer, a četvrtom baba Janja koja baca stravu, ne treba da pričate protiv tudjeg iskustva, koje je nekome u potpunosti pomoglo. Čovek treba da ima širu sliku svesti, ograničeni se teško leče. Duhovnost nije odlazak u crkvu i paljenje sveće, to se podrazumeva valjda. Duhovno uzdignuta osoba neće pisati protiv duhovnosti
2021 12 29
Jazzbarbie, vidim i da se razumeš u mentalne bolesti, pa da ti napišem da anksioznost nije mentalna bolest 😅 BudhaBar, podržavanjem plitkog komentara, pišeš dovoljno o sebi. Zanima me takođe ko je ovde lajfkouč. Ili hoćeš da kažeš da si ti mozda okopavanjem paprike rešila problem anksioznosti 😄. Takodje me zanima da li misliš da u kosmosu i svuda oko nas ne postoji energija, nego se sve svodi na *isijavanje pozitivne energije*, koja lično tebe zanima, ali nisi svestrano orjentisana i na druge vidove energije koje leče ili razboljevaju. Možda tvoja energija frustrira anksioznu osobu, koja želi podršku i miran dijalog?! Nekad mi se cini da svi pišu o sličnom, a onda se međusobno prepiru u temama, jer nisu svi definisali rešenje na potpuno isti način (nisu izdominirali, što bi se u današnjem žargonu reklo), napadajući jedni druge, da se izbore kao deca za pažnju roditelja. Veština pravilnog disanja se ne odnosi samo na anksioznost, kad smo uznemireni dah je plici i u fazama konstantnog stresa, uznemirenosti, napetosti, panike, straha.. dolazi do plitkih udisaja, koji dovode do osećaja gušenja.
2021 12 29
Anksioznost je mentalni poremecaj, i ja se takodje slazem da je malo neodgovorno davati savete tipa "idi u bioskop" ili procitaj "tu i tu knjigu" za lecenje vrlo ozbiljnog poremecaja. Ali jbg, nasi ljudi vise vole otici na sajt i svuda drugde se raspitivati, nego kod strucnjaka.. Mentalna higijena je kod nas tabu tema, o tome se ne govori glasno, niti se trazi pomoc da se odredjene situacije prevazidju uz pomoc strucnjaka. Postoje i besplatne konsultacije, kao i psihoterapije za one sto imaju predrasude da su to bacanje ogromnog novca na "kvazi" doktore i kljukace sedativima.
2021 12 29
> jacaikaja: > Pa, dobro da se jedan stručnjak našao da pomogne nekome kome je teško i ne zna sa čim prvo da krene. Takvi odvracaju ljude od vere u bilo šta i navode na pogrešan put. Hormoni su sigurno krivi za anksioznost, možda kod ginekologa da ode ili endokrinologa? Nemas ti pojma o cemu pricas, bolje receno, lupetas. Ti si doktor za sve, pozabavi se svojim mozgom i uopste mentalnim sklopom pa onda pametuj. Mislis li ti da, recimo hormoni ne mogu da uticu na promene raspolozenja?! Mogu, i te kako. Ako si vec spomenula endokrinologa, mozda tiroida nije ok... P.S. Smanji dozivljaje, i izivljavanje na ovom forumu, svako ima pravo na svoje misljenje, a ne samo na tvoje.
2021 12 30
> jacaikaja: > Bas zbog tog kratkog daha i pišem o vežbama disanja. Kad prestanes da se gusis i dises punim plućima, onda tegobe postaju manje. Vremenom naučiš da kontrolišeš napade panike i one slabe i nestaju. Lekovi su tu za one koji nemaju adekvatno okruženje puno razumevanja, jer je podrška jako bitna, a kod nas se slabo razumeju tudji problemi, ako nisu na fizičkom nivou oboljenja. Ako imate ozbiljan problem, do kog je već dovelo negativno okruženje, teško ćete se izvući u tom istom okruzenju. Negativna energija se prenosi u zajednici. Što se tiče saveta u vezi seksa, većina depresivnih nema potrebu za tim, što ne znači da ne treba raditi i na tom polju, kad se simptomi stabilizuju. I seks čini da organizam proizvodi određene hormone koji utiču na raspolozenje. Opet lupetanje.."Negativna energija se prenosi u zajednici" Odakle ti to izvlacis?! Iz petnih žila! Vidi se da si toliko negativna i isfrustirana, da ne umes, ne znas, nikada neces ni umeti da zastitis od negativne energije. Zao mi te je, ali zaista...
2021 12 30
> jacaikaja: > Važna stvar koju sam primetila je, da prikupljam tudju negativnu energiju i posle druženja sa nekim osobama se osećam loše, čak mi počinje napad panike, ali odmah krenem sa vežbama disanja i pokušavam da se umirim. Ono što je možda i najbolje od svega, posle vežbi disanja je pevanje, jer i na taj način širite dah, tj radite na kapacitetu pluca, što je dobro i za alergije npr. Većina anksioznih osoba i onih sklonih tome ima i alergije. Prikupljas negativnu energiju, jer si uzasno negativna osoba, a povrh svega, umisljena, i veoma bezobrazna.
2021 12 30