Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Slobodno vreme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Novi Zeland

Uskoro se selim na Novi Zeland, južni deo ostrva. Aplicirala sam za vizu ( visitor visa) u decembru, tako da čekam odgovor. Interesuju me samo utisci ukoliko je neko putovao ili živeo tamo? I da li je neko putovao tamo od kako je počela korona? 😊
pre 19 dana, 01:14
Mene zanimaju detalji o tvojoh selidbi, kako si dosla do te ideje, koja je procedura, imas li posao tamo itd? Ako ti nije problem da mi pises. 😊
pre 18 dana, 18:31
Nije nikakav problem 😊 Dečko mi je Novozelanđanin, upoznali smo se u Beogradu, živeli zajedno godinu i po dana ovde i igrom slučaja je morao da se vrati za Novi Zeland sredinom prošle godine. Pa smo rešili da je bolje da ja odem tamo nego da se on vraća ovde. Tako da ja idem na tu posetničku vizu, a što se tiče posla ništa ne znam, kakva je ponuda itd. Procedura je malo komplikovana pogotovo sada za vreme korone. Ono što sam ja morala da uradim je: Lekarski pregled da sam dobrog zdravlja (koji se radi u Nacionalnoj organizaciji za Migraciju i koji košta 270e), Uverenje da nisam kažnjavana, dokazi o vezi i životu zajedno (slike, prepiske naše, pisma podrške od prijatelja rodbine), s tim da svaki dokument koji je na srpskom mora da se prevede kod ovlašćenog sudskog tumača, zeleni sertifikat o vakcinaciji (samo je Fajzer priznata). I na kraju sam morala pasoš da šaljem za London(samo tamo imaju imigraciono) na verifikovanje.Njihove granice su još uvek zatvorene tako da moram u hotelski karantin na 7 dana (koji se plaća oko 1500e).Ono što znam od njega jeste da je minimalac oko 2500 e, i ono što je zaista skupo su stanovi i kuće (i za kupovinu i za iznajmljivanje) pogotovo u većim gradovima kao što su Auckland, Wellington, Christchurch itd. Let je 40 sati, karta u jednom pravcu je oko 1500 e. Svesna sam da kada odem sigurno neću makar 2 godine dolaziti za Srbiju, pa su me zato interesovali utisci nekoga ☺️
pre 18 dana, 00:43