Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Usluga Postexpresa,za nas najbolja

Ja sam juce poslala 'obican paket'. Stigao je danas u Novi Pazar. U posti je receno da stize za max 5 dana, a ne d aje 5 dana najmanji rok. Takodje sam proveravala u toku dana na track&trace poste i izbacivalo mi je sve info o paketu. Treba da se ukuca CC latinicno i na kraju brojeva obavezno mora da stoji RS. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/219dadfb002a50ddabb9acb7e7fbd7b2.jpg)
2022 01 05
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/f9922bc736ba352e48d90a290e3c7312.jpg) Evo ovde mozete videti detaljnije. Dole je u napomeni napisano da se paket preuzima u posti. Tako da pretpostavljam da samo stigne obavestenje kada je vas paket stigao, da kuriri ne raznose na adresu. Takodje sam sad videla da gore pise da posiljalac placa postarinu. Ja jesam platila pre slanja zato sto mi je clanica uplatila na racun iznos artikla + visinu postarine. E sad, kako funkcionise kada je vrednosna posiljka sa otkupom, to ne znam. Napisala sam vam svoje iskustvo.
2022 01 05
Dzabe ste sakrili ime onog ko prima paket kada ste ostavili i na slici i gore broj posiljke. Svako ko naknadno ukuca moze da vidi kome je uruceno.
2022 01 05
Ja i onako šaljem godinama direktno u pošti i odgovara mi da podižem paket u pošti, a uplaćujem uvek na racun kad kupujem, tako da meni opcija za običan paket sasvim odgovara, jer je i teži od 0,5 kg paket 200 dinara, ako sam dobro pročitala, pa znam tačno koliko da uplatim za postarinu ili koliko će meni uplatiti, plus je povoljnije. Čim postoji broj za proveru, to mi deluje sigurno, s obzirom da je pošta u pitanju, a sa preporučenim nikad nisam imala problema, čak sam slala i kabaste teže stvari.
2022 01 06
> Esprit21: > Dzabe ste sakrili ime onog ko prima paket kada ste ostavili i na slici i gore broj posiljke. Svako ko naknadno ukuca moze da vidi kome je uruceno. Da, ali racunam da nema adrese vec samo ime i prezime. A i ne znam sto bi nekog zanimalo da ukucava br tudjeg paketa uopste. Poenta je bila da pokazem da track & trace radi i da moze da se prati paket. *Ispravila sam sad.
2022 01 06
Koliko sam razumela ovi paketi ne mogu u svakoj posti da se preuzmu?
2022 01 06
> bokismoki: > Koliko sam razumela ovi paketi ne mogu u svakoj posti da se preuzmu? Pretpostavljam da se paket preuzima u posti u kojoj pripada vasa adresa tj ona koja je najbliza.
2022 01 06
@OljaRaletic, a što tiče načina pakovanja, da li postoje neki posebni uslovi, da li mi sami pakujemo, da li je npr. dovoljna čvrsta kesa oblepljena selotejpom, pa da se tako formira paketić? Mi njima diktiramo podatke kao za PE, i dobijamo papir prikazan gore, nalik adresnici? Verujem da se broj sa ovog papira lepi i na paket? Ne znam da li sam propustila, da li može da se šalje sa otkupom (uplata na TR), poštarinu ako sam dobro razumela mogu bilo jedna bilo druga strana da plati?
2022 01 06
@sajberstrip Ja sam upakovala paket u cvrstu kartonsku kesu, ona sto se dobija u Zari za online porudzbine, sluzbenica na salteru u posti mi je fodatno zalepila sirokom trakom i osigurala paket. Zad nije bilo onih kesa kao PE sto nudi. Sto se tice adresnice i toga sto ste naveli, sve je isto kao i za PE. Lepi se na paket a mi dobijamo adresnicu. Moze da se salje paket sa otkupom, ali detalje oko toga ne znam jer sam ja slala bez otkupa. Sto se tice placanja postarine nisam sigurna da li mogu obe strane da placaju, to najbolje da proverite u vasoj posti. Doduse na sajtu im pise da moze i posiljalac i primalac da plati.
2022 01 06
Tnx Olja 😊
2022 01 07
U cetvrtak mi je poslat paket a vec danas je stigao. Za paket tezak 9kg, postarina iznosi 300 dinara sto je odlicno! Na adresnici stoji isporuka u posti ali meni je malocas stigla poruka kao kad dobijem postexpres paket u kojoj pise da isporuku mogu ocekivati u toku dana. Sad mi preostaje da cekam da vidim da li ce postar doneti ili cu morati ja po paket. U svakom slucaju, ja sam zadovoljna. :) Kada sam pitala u posti da li je moguce takve pakete slati sa otkupom, receno mi je da jeste. Provericu svakako jos jednom pa javljam.
2022 01 08
Upravo stigao paket, na kucnu adresu. Kaze postar da nose pakete kako kad, pretpostavljam da im oni nisu prioritet, vec dobra volja, pogotovo u manjim sredinama. Sto se tice otkupa, misli da moze ali nije siguran.
2022 01 08
Anchy90, da li postarinu moze platiti primalac? Hvala :)
2022 01 08
> ubavkam: > Anchy90, da li postarinu moze platiti primalac? Hvala :) Da, postarinu sam ja, kao primalac, platila. :)
2022 01 08
Ekstra. Znaci, kad nisu u gužvi, dostavljaju kući, ali su se ogradili od toga za svaki slučaj.
2022 01 08