Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Neplaćanje alimentacije-savet

Pozdrav članicama.. Ukratko treba mi neki savet od nekog ko ima iskustva, ili ko je prošao kroz sličnu situaciju.. Moj bivši muž ne viđa dete, ne pita za nju, niti uplaćuje alimentaciju za nju duže vreme. Bila sam kod pravnice da bih prijavila to, međutim neće ništa da urade povodom toga, viš3 puta sam vraćena kući, niti da savetuje. Šta raditi povodom toga.. Kako izvući alimentaciju, ili možda ići na korak da se odrekne deteta, jer nema nikakvu ulogu.. Pomoć... 😔
2022 04 02
Promenite pravnika. Imate pravo da tuzite bivšeg partnera,ali mora da budu minimum tri neplaćene alimentacije,bitno je samo da imate presudu. A sto se tice odricanja prava,mislim da Vam to nikako ne moze pomoci,samo odmoci,jer posle ne mozete nista da uradite sto se tice novca za izdrzavanje deteta. Ako imate presudu gde ste samostalni vrsilac roditeljskog prava to Vam dodje isto,samo se vi pitate za sve. Otac ko kolac,ne kaze se dzabe,ali docice njemu to nekad u glavu,nazalost bice kasno.
2022 04 02
Hvala puno na odgovoru. Imam presudu, a on ima mnogo više od 3 neplaćenih alimentacija.. Samo što je problem što u ovom mestu ona je jedina pravnica. Par puta me je bukvalno vratila kući, nakon čega sam odustala.. On mi se ne javlja nikako.. Ali probaću ponovo.. Pa čak ne znam koliko je moguće da se presuda promeni, pa da novac za alimentaciju ide direktno meni na račun, a ne da čekam njega..
2022 04 02
Nadjite na internetu besplatnu pravnu pomoć call centar,pozovite pa se raspitajte oko tuzbe. A van pravila stručnosti advokata je da Vas vrate kuci bez pokretanja sudskog postupka oko neplacenja iste. Znam mnogo ljudi,gde su bivse zene tuzile,a oni isli u zatvor,drzavala isplatila zenama. Ili vidite sta ima na njegovo ime,pa da mu se zapleni u Vasu korist. A Vas pravnik krsi pravila ne pomagajuci Vam.
2022 04 03
Ja sam prosla to i jos uvek prolazim.Mnogo ima da se pise,pa ako vas zanima,javite se u inbox da vam dam broj telefona da bih vam objasnila sta i kako.Mnogo tu stavki ima
2022 04 08
Ja sam diplomirani pravnik - radila sam u Centru za socijalni rad u Savetovalištu za brak i porodicu. Možete mi u inbox ostaviti broj telefona, rado ću Vam dati pravni savet. Pozdrav
2022 04 11