Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Da li je istina?

Procitala sam negde da od sada roba sa otkupom cija uplata ide na racun ide poreskoj upravi Da li neko zna koliki je procenat? Kako to ide?
pre 18 dana, 16:22
Gde ste ti culi? Jos samo kozu da nam skinu sa ledja, ako je to istina. 🥺
pre 18 dana, 16:45
> NShibridi: > Gde ste ti culi? Jos samo kozu da nam skinu sa ledja, ako je to istina. 🥺 Procitala sam u jednoj grupi gde je objavila clanica Ne znam koliko je tacno, nadam se da nije 😔
pre 18 dana, 16:47
Od danas je u postama uvedena e-fiskalizacija, tako da je sve direktno povezano, poslala sam paket bez otkupa,platila postarinu 300din i dobila e racun
pre 18 dana, 17:39
Pa da li je resenje onda definitivno da clanice prvo uplate novac za predmet pa tek onda da saljemo? Da ne prihvatamo vise da saljemo pouzecem ili ako saljemo pouzecem da se novac vrati Postnetom?
pre 18 dana, 17:57
To je i meni palo na pamet, prvo uplata, pa slanje… Mislim, kod mene je i do sada uglavnom išlo tako, ali od sad bi moglo da postane pravilo… > lokibg: > Pa da li je resenje onda definitivno da clanice prvo uplate novac za predmet pa tek onda da saljemo? Da ne prihvatamo vise da saljemo pouzecem ili ako saljemo pouzecem da se novac vrati Postnetom?
pre 18 dana, 18:04
Meni to uopste nema smisla.Posebno za nas koje eto s vremena na vreme prodamo neku svoju krpicu.Jasno mi je da plati neko ko zaradi npr na prodaji 500e mesecno da plato neki porez,a ovo je besmisleno
pre 18 dana, 18:21
Nidje veze sa zivotom. Sta mislite, da pre fiskalizacije nije moglo da se izvuce koliko posta nekom daje para od otkupa? Fiskalne kase su postojale i pre, samo sada nema potrebe za dnevnim izvestajem za firme i olaksano je nama i knjigovodjama koje vode firme. Manje medjusobnog kontakta i manje prostora za greske.
pre 18 dana, 23:15
> DzoDzo: > Nidje veze sa zivotom. > Sta mislite, da pre fiskalizacije nije moglo da se izvuce koliko posta nekom daje para od otkupa? > Fiskalne kase su postojale i pre, samo sada nema potrebe za dnevnim izvestajem za firme i olaksano je nama i knjigovodjama koje vode firme. Manje medjusobnog kontakta i manje prostora za greske. Tako je, a i u bankovni račun imaju uvid ako žele. Fiskalizacija je neminovna.
pre 17 dana, 05:37
Pitah ja danas u posti sluzbenicu. Ne oporezuje se ta otkupnina nego njima sad oporezuju uredno postarinu. I onda je usledila kuknjava i zaljenje na nove kase i kako su se juce mucile dva sata zbog toga.
pre 17 dana, 15:07
JA SAM DANAS BILA DA POŠALJEM PAKET I PRVO PITANJE JE BILO "KO PLAĆA POŠTARINU", ODGOVOR "PRIMALACA", SLUŽBENICA "DOBOR JE, U SUPROTNOM NE MOGU DA PRIMIM PAKET" POVEZUJEM SA PRETHODNIM KOMENTARIMA, VEROVATNO NE BI ZNALA KAKO DA OTKUCA TAJ RAČUN ZA POŠTARINU TJ. USLUGU KOJI BIH JA PLATILA.......
pre 17 dana, 18:14
> makilis: > JA SAM DANAS BILA DA POŠALJEM PAKET I PRVO PITANJE JE BILO "KO PLAĆA POŠTARINU", ODGOVOR "PRIMALACA", SLUŽBENICA "DOBOR JE, U SUPROTNOM NE MOGU DA PRIMIM PAKET" > POVEZUJEM SA PRETHODNIM KOMENTARIMA, VEROVATNO NE BI ZNALA KAKO DA OTKUCA TAJ RAČUN ZA POŠTARINU TJ. USLUGU KOJI BIH JA PLATILA....... Mnogi ljudi ne umeju da rade sa tim novim kasama, najgore sto im niko ni ne pokaze
pre 17 dana, 19:41
> makilis: > JA SAM DANAS BILA DA POŠALJEM PAKET I PRVO PITANJE JE BILO "KO PLAĆA POŠTARINU", ODGOVOR "PRIMALACA", SLUŽBENICA "DOBOR JE, U SUPROTNOM NE MOGU DA PRIMIM PAKET" > POVEZUJEM SA PRETHODNIM KOMENTARIMA, VEROVATNO NE BI ZNALA KAKO DA OTKUCA TAJ RAČUN ZA POŠTARINU TJ. USLUGU KOJI BIH JA PLATILA....... ISTA situacija, kaze ne moze to. Odgovorih da sam to uradila pre 5 dana i ona kao e pa sad ne moze kao oni moraju da Plate. Ja u cudu, navikla sam da su bezobrazni ali bar su znali paket da posalju i naplate 😡😡😡😡
pre 17 dana, 20:22
> Jovana.R.2207: > > makilis: > > JA SAM DANAS BILA DA POŠALJEM PAKET I PRVO PITANJE JE BILO "KO PLAĆA POŠTARINU", ODGOVOR "PRIMALACA", SLUŽBENICA "DOBOR JE, U SUPROTNOM NE MOGU DA PRIMIM PAKET" > > POVEZUJEM SA PRETHODNIM KOMENTARIMA, VEROVATNO NE BI ZNALA KAKO DA OTKUCA TAJ RAČUN ZA POŠTARINU TJ. USLUGU KOJI BIH JA PLATILA....... > Mnogi ljudi ne umeju da rade sa tim novim kasama, najgore sto im niko ni ne pokaze Upravo tako, nisu ni zaposleni krivi i oni su prinudjeni na to i tačno je da nemaju nikakvu podršku kao što je članica napisala. Skoro mi je jedna cura pričala kako je izginula sa tom nov kasom i da je padao i sistem i brisalo se sve što je zavela, pa je tri puta tako unosila sve iznova. Zamislite samo taj stres.
pre 16 dana, 09:52
Ja sam knjigovođa i ne da nam nije olakšano, nego su nam zakomplikovali život maksimalno. Sve je to lepo zamišljeno, ali naši programeri nisu u stanju to da naprave kako treba, tek sad će biti grešaka. > DzoDzo: > Nidje veze sa zivotom. > Sta mislite, da pre fiskalizacije nije moglo da se izvuce koliko posta nekom daje para od otkupa? > Fiskalne kase su postojale i pre, samo sada nema potrebe za dnevnim izvestajem za firme i olaksano je nama i knjigovodjama koje vode firme. Manje medjusobnog kontakta i manje prostora za greske.
pre 16 dana, 15:52
1 2 Sledeći