Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Pomoc-Kako se ugojiti?

Vitamin B, riblje ulje, voćni gusti sokovi, testa.
2023 03 25
Vitamin B (ili kompleks vit. B) koji ovde predlazu jeste dobar trenutno jer otvara apetit, ali cim prestanes da ga pijes opet se vracas na staro. O testu, hlebu, sokovima, da ne pricam - to su varijante sa kojima mozes da se ugojis na los i nezdrav nacin. Moras da jedes REDOVNO za pocetak, napravi plan od vise manjih obroka: dorucak, uzina, rucak, uzina, vecera. Jedi orastaste plodove, ugljene hidrate (njih nemoj previse), raznovrsno, internet je pun recepata. Ne moras traziti skupe varijante obroka i neko izmisljanje, jedi meso, jaja, ovsene pahuljice, lesnike, bademe itd… Ja sam smrsala 8-9kg jer sam imala problem sa zelucem i iskustva ti govorim jedini ispravan i moguc nacin, ali je potrebno vreme. Mnogo je vazno da redovno treniras takodje. Rezultate ces videti posle 3 meseca sigurno 🥰
2023 11 21
Da bi ste se ugojili (a racunamo da ste pre svega zdravi) morate da unosite više hrane nego što vam je potrebno za život i redovne aktivnosti. Dodajete na primer svake nedelje 100 kalorija vise na vas dnevni kalorijski unos, pa onda kada krenete da se gojite, znacete da ste u suficitu. Mnogoooo je lakse smrsati nego ugojiti se. Ima bas mnogo faktora koje treba uzetu u ozbir i dugotrajan proces je u pitanju. Takodje pitanje je da li želite samo da se ugojite bez obzira da li ce to biti salo ili misic ili da li zelite da se ugojite “zdravo” ili “nezdravo”. Ako nekome nije bitno na koji nacin, onda ok, rokas paste, pice, cokolade, mek….ali to onako predano, da bude obilno….ali verovatno ce se takav nacin zivota odraziti lose na tvoje zdravlje. A ako hoces bolju varijantu, onda te ceka teretana, tone pirinca, testenine, griza, krompira, hleba plus potreban unos proteina i masti i salata naravno. Svakako proces koji traje dugo.
2024 03 01
> natalijaaa: > Vitamin B (ili kompleks vit. B) koji ovde predlazu jeste dobar trenutno jer otvara apetit, ali cim prestanes da ga pijes opet se vracas na staro. O testu, hlebu, sokovima, da ne pricam - to su varijante sa kojima mozes da se ugojis na los i nezdrav nacin. > Moras da jedes REDOVNO za pocetak, napravi plan od vise manjih obroka: dorucak, uzina, rucak, uzina, vecera. Jedi orastaste plodove, ugljene hidrate (njih nemoj previse), raznovrsno, internet je pun recepata. Ne moras traziti skupe varijante obroka i neko izmisljanje, jedi meso, jaja, ovsene pahuljice, lesnike, bademe itd… Ja sam smrsala 8-9kg jer sam imala problem sa zelucem i iskustva ti govorim jedini ispravan i moguc nacin, ali je potrebno vreme. Mnogo je vazno da redovno treniras takodje. Rezultate ces videti posle 3 meseca sigurno 🥰 A bas treba da jede dosta hidrata da bi povecala kalorijski unos, a proteine moze da drzi na 1g po telesnoj masi. A koliko obroka ima neko u toku dana je nebitno za kalorijski deficit ili suficit, bukbalno je svejedno.
2024 03 01
1 2