Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Zašto se niko ne buni?

Paketi se šalju odvojeno od ostalih pošiljaka, to su pretežno pošiljke preko 20kg. Za štetu tokom transporta oni neće odgovarati, niti imate pravo naknadu štete, ako ste upakovali u kesi a šalterski radnik je primio tako. Dok kod PX imate pravo žalbe i imate pravo da tražite povraćaj vrednosti paketa. Male razlike, al znace
2022 10 01
> DanijelaBozic: > > DanijelaBozic: > > > Anka07: > > > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. > > Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret. > Takodje, razlika je i u tome što je rok isporuke CC paketa 5 do 7 radnih dana, dok PX ide danas za sutra. U većim mestima pretežno dostava bude odmah sutra, u manjim ne. Za PX kurir donosi pošiljku na adresu a CC vi morate doći u postu. nije 5 do 7 radnih dana ..samo 5 je ali uvek stigne sutradan -da samo dodam ni Post express nije stizao danas za sutra ako je neko zabaceno selo... ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4112bd6eba3c1706d618f6ed2a7feb06.jpg)
2022 10 01
> lilali: > > DanijelaBozic: > > > DanijelaBozic: > > > > Anka07: > > > > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. > > > Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret. > > Takodje, razlika je i u tome što je rok isporuke CC paketa 5 do 7 radnih dana, dok PX ide danas za sutra. U većim mestima pretežno dostava bude odmah sutra, u manjim ne. Za PX kurir donosi pošiljku na adresu a CC vi morate doći u postu. > nije 5 do 7 radnih dana ..samo 5 je ali uvek stigne sutradan -da samo dodam ni Post express nije stizao danas za sutra ako je neko zabaceno selo... > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4112bd6eba3c1706d618f6ed2a7feb06.jpg) "Paket express stize za najvise 5 radnih dana" "u posti Srbije vas paket je i osiguran" -znaci nije tacno da niste osigurani Drugo, to je paket express i ne podleze pakovanju kao obican paket , tj uopste ne mora biti u kutijama ovo je proverena informacija u posti a ja sam licno poslal preko 30 takvih paketa u obicnim kesama (ne od poste ) Ovo je slika iz poste -plakat je obavestenje o Paket express usluzi -poznatoj kao CC
2022 10 01
> DanijelaBozic: > > DanijelaBozic: > > > Anka07: > > > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. > > Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret. > Takodje, razlika je i u tome što je rok isporuke CC paketa 5 do 7 radnih dana, dok PX ide danas za sutra. U većim mestima pretežno dostava bude odmah sutra, u manjim ne. Za PX kurir donosi pošiljku na adresu a CC vi morate doći u postu. Ovo nije tačno. Donose i CC pakete na kućnu adresu, sve je isto kao i kod Post-express-a, što se dostave tiče.
2022 10 01
Sa kurirskom sluzbom Post expresa sam u poslednjih par meseci imala probleme.Prvo pozovem, kurir se uopste ne pojavi da preuzme paket,posjedu mi dan cekajuci ih,onda sutra opet zovem..desavalo se i po tri dana tako nesto..Odlaazak u postu mi je bio komplikovan iz odredjenih razloga....Paketi neretko nisu stizali odmah sutra,a novac tj ptt ne vracaju ili ne umanjuju za svoju gresku...CC pakete ko god mi je slao nisam dobijala u kutiji nego cvrsto zapakovan/obmotan velikom trakom preko kese.Stizali su mi odmah sutradan.donosili su ih na kucu. Generalmo Posta mi je i dalje najsigurnija,ako nisam tu uvek mogu da pokupim paket u najblizoj...Jedino su ostale kurirske sluzbe zgodne i povoljnije kada imaju ugovor sa prodavcem/firmom,uglavnom postarina nije strasna,neretko i besplatna ako se uzima preko odredjene cifre i stize na vreme.
2022 10 02
...Takodje mi salju poruke na vajber koji mi je nakompijuteru,a ne na telefonu.A po pravilima bi morali da posalju na obican broj a onda mozda i na vajber.Tako da poprilicno puta nisam ni znala da mi je taj dan pristigla posiljka i da je ocekujem.
2022 10 02
Preporučeno je isto ok za jednu do dve stvarcice. Isplati se. Pakuje se u koverat. Izadje oko 150-200 dinara.
2022 10 03
> MajaBrend: > Preporučeno je isto ok za jednu do dve stvarcice. Isplati se. Pakuje se u koverat. Izadje oko 150-200 dinara. Preporuceno kad se salje, ptt izadje od 96 dinara pa do 150 din, nikada nisam platila veci ptt od 150 din a bila je bas velika i teza koverta.Inace saljem preporuceno redovno i cc pakete , post expresom ako kupac trazi, jer je ptt bas skup
2022 10 04
Pomenu neko da treba lisati adresu za CC. Definitivno nije potrebno pisati adresu, diktirate je na salteru ,sve ide isto kao Post Expres, osim sto mora biti bolje upakovano. Na mojoj posti ne traze da bude u pak papiru, sto na nekim drugim traze. Prihvate mi u kesi, ali kesu uvek oblepim selotejpom i nisu imali primedbi. Kao CC sam poslala pet paketa, svaki je naplacen 200, s tim sto je jedan isao kao pouzece i to je dodatnih 90 din. Svi paketi su stigli za dan ili dva. Za sada sve deluje OK, ali se jos nisam raspitala sta bi bilo ako bi izgubili paket. (Kad mi se to desilo sa Post expresom, dobila sam nadoknadu) Ako ne postoji nadoknada kao sto je neko na forumu pomenuo, to nije dobro, pogotovu za skuplje stvari. Tu vidim jedinu slabu tacku CC za sada, ako je to tako.
2022 10 08
Mozda nekom pomogne, manje stvari mozete slati i kao vrednosno (otkupno) pismo. Postarina je oko 150 din ☺️
2022 10 29
> emilyy: > > DanijelaBozic: > > > DanijelaBozic: > > > > Anka07: > > > > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. > > > Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret. > > Takodje, razlika je i u tome što je rok isporuke CC paketa 5 do 7 radnih dana, dok PX ide danas za sutra. U većim mestima pretežno dostava bude odmah sutra, u manjim ne. Za PX kurir donosi pošiljku na adresu a CC vi morate doći u postu. > Ovo nije tačno. Donose i CC pakete na kućnu adresu, sve je isto kao i kod Post-express-a, što se dostave tiče. Zavisu gde zivite. U manjim mestima ne donose. Npr kod mojih u manjem gradu u Vojvodini moram sama ici po posiljku. Dok u NSu gde zivim mi donosi kurir. A sto se tice rokova dostave, vi znate jedino sto se informacija rekla kazala. Pravilno pakovanje za pakete vam stoji i na sajtu poste, al retko kad to pogleda neko. To sto vam mi izlazimo u susret i primamo i sto ne bi smeli je nasa dobra volja, koja posle moze se obiti nama o dzep (kad dodje drzavna kontrola). Zamislite vi kako je vama koji zelite da ustedite 100din naspram nas koji smo zbog tog paketa izgubili deo plate jer smo bili sankcionisani.
2023 02 27
> DanijelaBozic: > > emilyy: > > > DanijelaBozic: > > > > DanijelaBozic: > > > > > Anka07: > > > > > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. > > > > Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret. > > > Takodje, razlika je i u tome što je rok isporuke CC paketa 5 do 7 radnih dana, dok PX ide danas za sutra. U većim mestima pretežno dostava bude odmah sutra, u manjim ne. Za PX kurir donosi pošiljku na adresu a CC vi morate doći u postu. > > Ovo nije tačno. Donose i CC pakete na kućnu adresu, sve je isto kao i kod Post-express-a, što se dostave tiče. > Zavisu gde zivite. U manjim mestima ne donose. Npr kod mojih u manjem gradu u Vojvodini moram sama ici po posiljku. Dok u NSu gde zivim mi donosi kurir. > A sto se tice rokova dostave, vi znate jedino sto se informacija rekla kazala. Pravilno pakovanje za pakete vam stoji i na sajtu poste, al retko kad to pogleda neko. To sto vam mi izlazimo u susret i primamo i sto ne bi smeli je nasa dobra volja, koja posle moze se obiti nama o dzep (kad dodje drzavna kontrola). Zamislite vi kako je vama koji zelite da ustedite 100din naspram nas koji smo zbog tog paketa izgubili deo plate jer smo bili sankcionisani. Takođe, rekla sam koji je rok isporuke. Znači to bude i pre, zavisno odakle je poslato i gde je poslato.Vi živite u Beogradu i normalno je da vam bude odmah sutradan, jer je isto vece (sad vec sutradan) paket u GPCu u Beogradu.
2023 02 27
1 2 3 4