Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Masne fleke na jakni, pomoc?!

Obukla sam juce novu jaknu, nude nijansa, idealna za svaku flekicu. I preuzmem neki paket od Aks-a i nisam primetila da je umazana ona kesa, masna je cela ali posto su mi ruke bile pune ja sam to nekako nosila uz sebe do kuce i kuci imam sta da vidim. Cela jakna napred umazana, masne fleke i mirise na neko ulje, naftu... Inace, prvi put sam obukla jaknu 😢 prala sam je na 30 stepeni ne znam smem li na 40. Stavila sam prvo praskasti deterdžent i nista, onda persil kapsule i nista. Sta preporucujete za fleke ali da ne osteti jaknu, da ne skine boju? Dodje mi da zovem ovog iz Aksa svasta da mu kazem.
2022 11 24
Samo nakapajte malo ferija, ostavite desetak minuta i isperite. Ja sam tako par puta skidala fleke, mozda i Vama uspe. Srecno! 🍀> Bojanaboka990: > Obukla sam juce novu jaknu, nude nijansa, idealna za svaku flekicu. I preuzmem neki paket od Aks-a i nisam primetila da je umazana ona kesa, masna je cela ali posto su mi ruke bile pune ja sam to nekako nosila uz sebe do kuce i kuci imam sta da vidim. Cela jakna napred umazana, masne fleke i mirise na neko ulje, naftu... Inace, prvi put sam obukla jaknu 😢 prala sam je na 30 stepeni ne znam smem li na 40. Stavila sam prvo praskasti deterdžent i nista, onda persil kapsule i nista. Sta preporucujete za fleke ali da ne osteti jaknu, da ne skine boju? Dodje mi da zovem ovog iz Aksa svasta da mu kazem.
2022 11 24
Ja sam uspela sa farmerica da skinem fleku od ulja, tako sto sam napuderisala bebi puderom, i ostavila malo da odstoji, zatim oprala u mašini. Nisam sigurna koliko je ova metoda zaista efikasna u drugim situacijama, i da li bi bila pogodna za materijal Vaše jakne i slično.. To me je kuma posavetovala i ispostavilo se delotvorno u mom slučaju.😊 Ako baš ne uspete nikako drukčije, možda vredi pokušati.🥰 Svako dobro.
2022 11 24
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4282e99cfb36059330a233f1064db8e9.jpg) Meni ovaj sapun skida najgore moguce fleke, velika preporuka, ne ostavlja tragove,ma predobar je 👍
2022 11 25
Meni je vanish oxi action pomogao sto se tice fleka... Ali moj je savet da odnesete na hemijsko , oni ce najbolje znati kako da se ukloni :)
2022 11 25
Svinjski sapun, imate na kp sajtu
2022 11 25
> Kosticka9800000: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4282e99cfb36059330a233f1064db8e9.jpg) > Meni ovaj sapun skida najgore moguce fleke, velika preporuka, ne ostavlja tragove,ma predobar je 👍 Ako ti ne uspe sa ovim, nece ni sa cim. Poslednja opcija ti je da je ofarbas ili prisijes neke stikere
2022 11 25
Puder samo. Ja sam isto imala masne fleke na jakni i posipala sam puder, ali ga utapkajte dobro, jer je ulje verovatno otislo dublje, nije samo povrsinska fleka. I ostavite ga tako utapkanog da odstoji duze, cak i preko noci. 😊
2022 11 25
> masha91: > Meni je vanish oxi action pomogao sto se tice fleka... Ali moj je savet da odnesete na hemijsko , oni ce najbolje znati kako da se ukloni :) Hemijsko bez razmisljanja 100% uspesnosti
2022 11 25
Ako su fleke od nekog masinskog ulja,ako sam dobro eazumela,ne bih nista cackala,jer ako se ne skine samo cete da "zacementirate" fleke,nego odmah na hamijsko
2022 11 25
Bebi puder 100% ali stavis dok je fleka sveza. Ne znam kako deluje kada se stavi kasnije ili nakon pranja. Dobro ga utapkas i stavis dovoljno, ostavis da odstoji satima ili jedan dan, posle mozes da namazes neki od tih sapuna za fleke, stavis u masinu i sve bude skinuto
2022 11 25
Masinsko ulje i sl.ste uspele da skinete vanisaom,ovim sapunima i puderom???
2022 11 25
Ne masinsko, ali je bilo ulje. Skinulo se na opisani nacin
2022 11 25
> Esprit21: > Ne masinsko, ali je bilo ulje. Skinulo se na opisani nacin Clanica napisa,masinsko ulje,nafta pa zato pitam...Nekada se to skidalo benzinom,naravno cistim ali to su stare metode.Nisam strucnjak za hemiju..ali mozda postoji neko savremeno sredstvo za ciscenje fleka od bas toga.
2022 11 25
Sad sam pitala mamu i rekla mi je da talk skida i masinsko, ali da mora odmah da se stavi i to dosta, da se utapka i ostavi da talk izvuce. Nije sigurna za efekat nakon pranja, kaze da mozda mora neki razredjivac, ali se ne bi igrala sa novom jaknom pa je najbolje da se odnese na hemijsko da oni kazu da li je moguce i kako skinuti
2022 11 25
1 2