Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Iskustvo sa prevarama

Samo se nadam da niste imali puno para na racunu
2023 01 23
Pozovite obavezno odmah korisničku službu, kao što je i rekla jedna od članica.. Ja sam imala sinoć neki problem oko aplikacije banke i javili su se iako je bila nedelja..
2023 01 23
Korisnicka sluzba ili auto blokada telefonom, kod Intese to postoji, nadam se da postoji i kod vase banke
2023 01 23
> ninanica: > Nije mi jasno zasto ti isti admini nisu juce blokirali tu istu ili tog istog lopova ..juce je pisano o istoj spodobi koja hara po sajtu..sta se cekalo da neko nasedne pa da se blokira ne razumem > Zasto odmah ne reaguju > Vidite da nisu svi upuceni da ne treba da daju bilo kakve podatke sa kartica ..pa majku mu moze li se stati vise na rep tim olosima lopovskim > Ovo vise prelazi svaku granicu ..svako malo neka devojka blokirana zato sto je izbacila duplu sliku ili sta znam ..e tu se reaguje odmah a kod ovakvih stvari STA SE CEKA Slažem se!!!
2023 01 23
Odmah blokirajte racun, osobi koju poznajem se desilo ISTO. Popunila je na ovaj nacin neki "formular" jer je doticna htela da "kupi" cizme i umalo je sav novac skinut sa kartice, to je spreceno hitnom reakcijom a profili tj. lanac profila je obrisan momentalno, kao i svi nalozi i brojevi telefona. To je organizovana kradja, gde je sve unapred osmiljeno i vise lica stoji iza toga. Pazite se.
2023 01 24
Ovo nije prva tema o ovom načinu prevare, niti prvi slučaj. Organizovano je i tražili smo da se stavi na vidno mesto da ne postoji ovakav način transfera novca. Na KP je već davno stavljeno upozorenje. Opet se pitam zašto se ne stavi to upozorenje gore na stranici da svi vide stalno. Verujem da je u interesu svih nas. Blokiranjem samo se razmnožavaju prevaranti.
2023 01 24
> AppleRed: > Ovo nije prva tema o ovom načinu prevare, niti prvi slučaj. Organizovano je i tražili smo da se stavi na vidno mesto da ne postoji ovakav način transfera novca. Na KP je već davno stavljeno upozorenje. Opet se pitam zašto se ne stavi to upozorenje gore na stranici da svi vide stalno. Verujem da je u interesu svih nas. Blokiranjem samo se razmnožavaju prevaranti. Jos uvek i na kupujem prodajem ima naivnih ljudi koji nasedaju, ima i takvih da ne citaju upozorenja, a neki ne razumeju znacenje istog... Ljudi koji su takvi, uvek ce biti zrtve obmana na zalost. Sa upozorenjem ili bez. Slazem se, mozda ce se broj smanjiti sa upozorenjem.
2023 01 24
Nikada se nikome ne daje broj kartice jer lako može da se zloupotrebi. Čak je i prilikom plaćanja online zgodno imati karticu koja je samo za to namenjena. Neku koja ni na koji način nije vezana za račun na kojem se drži novac. Dakle, ne jedan račun dve kartice već dva posebna računa. Čak možda najbolja opcija da budu različite banke jer ko zna kako oni uvežu te račune. Ja tako imam od kada je neko pokušao da mi skine novac (srećom nije uspeo) nakon što sam nešto kupila online. Sada samo prebacim koliko želim da potrošim na tu karticu i to je to. Najviše koliko mi mogu skinuti jeste koliko sam uplatila.
2023 01 24
Tacno. Znate li za one email prevare gde vam salju kako ste navodno dobili neke milione dolara ili evra? Verujete li da i dalje ima naivnih koji misle da je to zaista tako, da su u holivudskom filmu gde se jedan dan probude i dobiju email da im je neko ostavio milione...
2023 01 24
Mnogi nasedaju i nakon upozorenja, slažem se. Prevare preko mejla su uglavnom bile za novac preko WU, kreirali su lažnu WU stranicu gde je stiglo obaveštenje da je novac legao na račun a kad su otišli u ekspozituru ispostavilo se da novca nema. Više računa meni lično se ne sviđa jer mrzim odlazak u banku i ne plaća mi se dva puta novac za troškove održavanja. Možda Poštanska štediona, oni su najjeftiniji.
2023 01 24
> AppleRed: > Više računa meni lično se ne sviđa jer mrzim odlazak u banku i ne plaća mi se dva puta novac za troškove održavanja. Možda Poštanska štediona, oni su najjeftiniji. Ja imam račun u Komercijalnoj banci. Platila sam izradu kartice 500 dinara i to je to, nema održavanja. Jedino je glupo što nemam opciju da pratim stanje online već moram da šaljem sms-ove. Možda neka druga banka ima bolji sistem, ali ni ovo nije loše - jednom 500 dinara i mirna sam što se tiče hakovanja kartice.
2023 01 24
Zato ja kad primi platu odmah odem i podignem gotovinu. Tako i kad imam neku uplatu, nekako najviše verujem u keš 😂 jako retko drzim novac na racunu duze od par sati
2023 01 24
> AppleRed: > Ovo nije prva tema o ovom načinu prevare, niti prvi slučaj. Organizovano je i tražili smo da se stavi na vidno mesto da ne postoji ovakav način transfera novca. Na KP je već davno stavljeno upozorenje. Opet se pitam zašto se ne stavi to upozorenje gore na stranici da svi vide stalno. Verujem da je u interesu svih nas. Blokiranjem samo se razmnožavaju prevaranti. To se i ja pitam ..nemaju vremena verovatno da se u potpunosti posvete sajtu..ovaj sajt im dodje nesto kao hobi ...razonoda . Njima razonoda a clanice svako malo nagrabuse ..koliko sam ja shvatila iz njihovog hvalisanja da uveliko rade na poboljsanju sajta ..ako je ovo poboljsanje ..svaka cast..dva ..tri dana vec vodimo polemiku oko konkretno ovog slucaja gde je zena prevarena ..da je blokirana GOSPODZA (namerno napisano gospodza) do svega ovoga verovatno ne bi doslo ..ja ne videh da se i jedan administrator ubacio u diskusiju zajedno sa nama. Kulturno bi bilo da se iko od njih oglasio ovde zajedno sa nama i prokomentarisao bilo sta ..jos vi admini morate mnogo da ucite.. Sedite ..1
2023 01 24
> AppleRed: > Ovo nije prva tema o ovom načinu prevare, niti prvi slučaj. Organizovano je i tražili smo da se stavi na vidno mesto da ne postoji ovakav način transfera novca. Na KP je već davno stavljeno upozorenje. Opet se pitam zašto se ne stavi to upozorenje gore na stranici da svi vide stalno. Verujem da je u interesu svih nas. Blokiranjem samo se razmnožavaju prevaranti. Slazem se apsolutno. Mali broj clanica cita forum i treba da stoji negde na glavnoj stranici. A takodje i da se blokiranjem ne resava nista. Otvore novi profil i to je to.
2023 01 24
IDENTIČNA SITUACIJA ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/cb841fcd308eee39c5ff5e524472859a.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/684968ef4a9f1731bfaae2baae9a10ce.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e799f190e7a44bcd9ac315e324fdb66d.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/c2948fe4bdd2285d4ef46c5892592328.jpg)
2023 01 25