Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

UŽAS JEDAN!

> IsidoraC96: > Pretpostavljam da su nalozi na ovom sajtu hakovani phishing metodom iliti kliktanje random linkova u inboxu ili unosenje podataka kao sto su mail/username/sifra tamo gde ne treba. Sumnjam da bi se neko ko se bavi malo ozbiljnijim hakovanjem bazirao na “sitnijim” (za njih sitne) prevarama od nekoliko hiljada dinara. Takodje je moguce da su to hakeri koji nisu u srbiji uopste i da su poruke generisane pomocu AI ili prevodioca tako da je skoro nemoguce tuzbama postici ista (najcesce su u indiji, africi…) > Tako da nemojte kliktati na linkove i unositi svoje podatke sa krpica osim na pravom log in ekranu sajta koji ste sami ukucali i bicete bezbedni. Ovo vazi za sve sajtove, ne samo za krpice, jer vase podatke mogu uzeti bilo gde. > Pre nekoliko godina mnogi instagram nalozi su bili hakovani preko aplikacija koje su sluzile za pracenje followera i imale su log in ekran slican instagramovom, gde bi im kada unesu podatke za log in, uzeli mail i sifru i time preuzeli nalog. Za tuzbu sam rekla jer je klasicna prevara (nije poslat predmet), samo sto se ovde sad uporedo vode 2 teme ,:) Ali da, slazem se, samo da nije bas sajt hakovan, jer realno vrv da nema nikakvu zastitu. Primetila sam da dosta tih hakovanih naloga nije dugo aktivno (tipa poslednji utisak 2015), pa kako su onda kliktale na bilo sta? Osim ako im nije mejl prvo hakovan, ali opet ne verujem da bi bas na krpicama zavrsili sa necijeg mejla.
2023 12 07
Ma devojka kojoj su hakovali nalog a sa kojom sam komunicirala, bila je aktivna na sajtu. Nije uopšte stari nalog. Ono što mene interesuje, ako sajt nema IT podršku jer očigledno da nema, za svaki problem se čeka mesecima i očito je da angažuju po potrebi podršku, možda su je i menjali. Ko meni garantuje da neko iz firme to ne radi? Neko koga su oni angažovali? Možda ne menjaju šifru C panela. Priča o brisanju utisaka nema veze sa životom, javilo se nas milion da nismo imale duple utiske, kao ni ikada tražile nekome da nam ih upiše. Otkud nestaju utisci sa profila?
2023 12 07
> MissDiva: > Ma devojka kojoj su hakovali nalog a sa kojom sam komunicirala, bila je aktivna na sajtu. Nije uopšte stari nalog... Niste me razumeli, hocu da kazem da mozda nije u pitanju phishing jer ima i starih neaktivnih naloga (gledala sam profile hakovanih clanica sa nekoliko tema), pa samim tim nisu sigurno kliktali na linkove i reklame ovde. (Ne kazem da su samo stari nalozi u pitanju, vec da ima i aktivnih i neaktivnih)
2023 12 07
> Her_Fashion: > Za tuzbu sam rekla jer je klasicna prevara (nije poslat predmet), samo sto se ovde sad uporedo vode 2 teme ,:) > Ali da, slazem se, samo da nije bas sajt hakovan, jer realno vrv da nema nikakvu zastitu. Primetila sam da dosta tih hakovanih naloga nije dugo aktivno (tipa poslednji utisak 2015), pa kako su onda kliktale na bilo sta? Osim ako im nije mejl prvo hakovan, ali opet ne verujem da bi bas na krpicama zavrsili sa necijeg mejla. ma da, to za tuzbu sam rekla jer se na ranijim temama to pominjalo za prevare sa postinim linkom sto opet, iako je lokano, verujem da neko ko zna da hakuje nalog ume i da sakrije svoje podatke, VPN, lazne kartice itd al nikad se ne zna, mozda se nekad i pronadje ko je :D Nije nemoguce da je sam sajt hakovan, meni se desilo pre par godina da sam usla na sajt za putovanja koji sam koristila milion puta ranije, samo sto je u medjuvremenu bio hakovan, iskocila mi 1001 pop up reklama na koje nisam kliknula, niti ostavila podatke, ali opet sat vremena kasnije moj FB profil je bio prepun reklama za neki fejk sajt sa naocarama :D ali opet, verujem da je bezbednost na internetu generalno veca od tada, pa se nadam da se tako nesto ne moze desiti, barem ne tako lako.
2023 12 07
> MissDiva: > Ono što mene interesuje, ako sajt nema IT podršku jer očigledno da nema, za svaki problem se čeka mesecima i očito je da angažuju po potrebi podršku, možda su je i menjali. Ko meni garantuje da neko iz firme to ne radi? Neko koga su oni angažovali? Mozda su angazovali IT support sa Fiverra, nekog Indusa i slicno :')
2023 12 07
> Her_Fashion: > > MissDiva: > > Ono što mene interesuje, ako sajt nema IT podršku jer očigledno da nema, za svaki problem se čeka mesecima i očito je da angažuju po potrebi podršku, možda su je i menjali. Ko meni garantuje da neko iz firme to ne radi? Neko koga su oni angažovali? > Mozda su angazovali IT support sa Fiverra, nekog Indusa i slicno :') Iz mog dosadasnjeg iskustva sa njima, to bi objasnilo dosta rupa u radu sajta :')
2023 12 07
Što je najgore Tipro je It firma??? Ali imaju jedan od gorih sajtova, najbasic mogući, one page, čisto da imate gde da ih kontaktirate. A evo i ovaj i svi ostali koje oni "drže" ne izgledaju ništa bolje. Ovaj sajt je ostao na istom mestu kao 2011, jednom od tada je promenjen izgled - kada ga je preuzeo Tipro verujem... I nedavno ove kategorije i to je to. I da nemate veze sa IT svetom, znate koliko ste telefona, aplikacija promenili od 2011, e sad zamislite da niste ništa, e to vam je ovaj sajt.
2023 12 07
> IsidoraC96: > Pretpostavljam da su nalozi na ovom sajtu hakovani phishing metodom iliti kliktanje random linkova u inboxu ili unosenje podataka kao sto su mail/username/sifra tamo gde ne treba. Sumnjam da bi se neko ko se bavi malo ozbiljnijim hakovanjem bazirao na “sitnijim” (za njih sitne) prevarama od nekoliko hiljada dinara. Takodje je moguce da su to hakeri koji nisu u srbiji uopste i da su poruke generisane pomocu AI ili prevodioca tako da je skoro nemoguce tuzbama postici ista (najcesce su u indiji, africi…) Isto mislim. Nije hakovan niko tek tako nego usled nekog klika gde ne treba. Oni sto su nedeljama slali poruke da "zakazu kurira", nisu se trudili ni da lepo translejtuju, pa je pisalo umesto prezime obitelj. Bas sam pre 10ak dana to zapazila na jednoj temi i napisala. Preko deceniju se kod nas prevare dese tako sto se translejtuje na hrvatski, ne samo ovde, i na drugim sajtovima, bez obzira sta se prodaje.
2023 12 07
Btw, yt kanal Zeljka Mitrovica od 2.5miliona je hakovan, sta ocekujete od sajtića. Ovo je mikro stvar naspram kanala takve medijske kuce sa raznim zastitama i kojecime, da ne zalazimo u kvalitet programa nego da pricamo o velicini same medijske kuce.
2023 12 07
> DzoDzo: > Btw, yt kanal Zeljka Mitrovica od 2.5miliona je hakovan, sta ocekujete od sajtića. > Ovo je mikro stvar naspram kanala takve medijske kuce sa raznim zastitama i kojecime, da ne zalazimo u kvalitet programa nego da pricamo o velicini same medijske kuce. Dobro, realno malo su se kupovali pratioci. ,:) I on je kliktao po neproverenim mestima…
2023 12 07
Na deep web-u postoje forumi sa poznatim emailovima i šiframa, pokradenim sa drugih sajtova. Ti podaci se ubacuju u program koji ona proba "kombinacije" i zato su ljudima hakovani nalozi. Ne postoje zavere da neko juri nekog posebnog ovde i trebaju mu baš njegovi podaci. Druga stvar je kad kliknu pa unesu broj kartice sami korisnici. Wolt i Glovo ne drže brojeve kartica i pinove u tekstualnom obliku, to je zabranjeno po PCI standardu..
2023 12 08
https://mojekrpice.rs/mmil-001-352858 Prevarant,trazi Vas broj racuna, ne nasedajte.
2023 12 09
Mnogo je prevara. Da li je moguce prijaviti clanicu ovog sajta ili blokirati? ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e427e95755b87f67f5eaa0639e6f03ef.jpg)
2023 12 09
> Anavu9: > Mnogo je prevara. Da li je moguce prijaviti clanicu ovog sajta ili blokirati? ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e427e95755b87f67f5eaa0639e6f03ef.jpg) Nije jedina, ovo ide danima i mesecima, samo ih je sad previše. Niko sa sajta se ne oglašava po ovom pitanju. Trenutno je previše ovakvih prevara na sajtu.
2023 12 12
1 2