Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Doniranje odece

Slazem se, nemam ja problema sa njima... Imala sam i u detinjstvu i u skoli po drugara romske nacionalnosti. U starom bloku sam vidjala mladu Romkinju koja me je susrela par puta kako ostavljam odecu i svaki put joj vidim odusevljenje na licu... popricale smo jednom i tako sam pocela posle njoj da dajem, ona je devojka uzimala to za sebe. Nikad pored kontejnera ne ostavljam pocepanu i ojadjenu odecu, to nosim na reciklazu - uvek sam davala citave stvari. Znam da nesto i prodaju i to mi ne predstavlja problem - ali otkad sam videla jednom prilikom piramidu odece natopljene kisom i snegom u romskom naselju na Tosinom bunaru, bas izbegavam da ostavljam. Radije cu licno da dam kome treba, nebitno da li je Rom ili ne
2023 12 13
> MissDiva: > Opet, najviše me pogađa ovo sa penzionerima. Svi mi mlađi preživećemo šta god da se desi i da nas snađe u životu, ali kad neko ko je celi život radio, doživeo te godine, da mora pred kraj života da kopa po kontejneru… E to je jezivo! Bas to, pretuzno
2023 12 13
> DzoDzo: > Taj reto centar je sacuvaj Boze. > Prvo nisam ni znala tacno o cemu se radi, predlog sam dobila od jedne devojke da njima dam. > Ja sam imala trosed koji mi je dosadio, znaci skroz funkcionalan, nepocepan, iz moje dnevne sobe, meni je prosto dosadio, rekoh, aj da im doniram, oni mi trazili fotke i kao ne ogovara nam, ne mozemo za puno da prodamo. > Posle ga je udomila jedna divna porodica sa troje dece, posto narkomanima i tabletomanima iz reto centra nije bio dovoljno Moje iskustvo s njima bilo je ok. Dva puta sam ih zvala. Odneli su sve, cak i neku raspadnutu fotelju, zahvalili se. Korektni, pristojni ljudi. Barem u mom slucaju. Mozda i tamo ima raznih....ko ce ga znati.
2023 12 16
1 2