Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Priče iz spavaće sobe, 18+ /

Da li je homoseksualnost bolest?

hahahahha umrecu sa vama u ovo doba :) :D :D :D :D )))) ovo je hiiiiit :D
2014 02 16
A ko smo mi da sudimo, i sta nas se tice necije seksualno opredeljenje?! Lepo je neko (na hrvatskom forumu) u potpis stavio verziju Nimelerove poznate pesme: "Prvo su došli po pedere, a ja sam šutio jer nisam bio peder. Zatim su došli po Srbe, a ja sam šutio jer nisam bio Srbin. Zatim su došli po ateiste, a ja sam šutio jer nisam bio ateist. Kad su došli po mene, nije više bilo nikog da se pobuni."  
2014 02 18
Oprezno sam otvorila temu, znala sam da cu se verovatno razocarati stavovima sa ponosom iznetih (vise mi smeta taj ponos nego skromno sacuvan negativan stav za sebe) jer ukazuje na nepostojanje prostora za promenu istog. Kao psiholog vam mogu reci da od 1974 homoseksualizam nije u klasifikaciji bolesti, kao sto je od sredine 50tih nudizam izbacen iz iste (iako je najnormalnije shvacen kao (iskoristicu termin koji ovde videh) izopacenost). Nema indikatora nikakvih poremecaja u psihickom niti fizioloskom (testoteron, estrogen i sl.) funkcionisanju osoba homoseksualne orjentacije, pa debate na tu temu nisu aktuelne vec 20 godina unazad ali na ovom prostoru su ocigledno sporije habituiramo na neke situacije i to je ok sve dok ove rasprave sluze napretku i prihvatanju realnosti. Htedoh reci da to sto nam je nesto nekada nedokucivo ne znaci nuzno da je problem u tome sto posmatramo vec u nama koji to ne mozemo da prihvatimo... Veliki pozdrav!
2014 02 18
Ne mogu da verujem sta vi pisete ovde, da ste ikad citali o ljudskom organizmu o nasem mozgu i hormonima, znali bi da li je to bolest ili izopacenost, kao sto ne neko rodi bez ruke, neko sa teskim intelektualnim bolestima, tako se neko rodi sa poremecajem koji se naziva homoseksualnost, dokazano je da je medju 1400 vrsta ZIVOTINJA otkrivena homoseksualnost.
2014 03 03
Ja samo da odreagujem na komentare tipa da mi koji smatramo da je to bolest ustvari sporije prihvatamo, pa onda samo da napomenem i da se u nekim zemljama polako legalizije pedofilija ili ako vam odgovara prihvata, znaci po tome smo isto zaostali, zar ne? I setite se da sex postoji samo zbog reprodukcije (a cak smo i to iskvarili), onda mi objasnite ulogu homoseksualnog odnosa. Covece o tome se cak i u Bibliji govori, a sad smo mi nasli to da objasnjavamo i da opovrgnemo istinu, kao da smo se mi rodili pre 2000 god. Jednostavno neke stvari ne smeju da se menjaju, jer onda i vode u propast. Tako da to jeste bolest, ali svejedno, treba imati razumevanja za te osobe i treba im pomoci. :)
2014 03 05
mislim da to nije bolest, vec da je ta neka osoba na neki nacin zapostavljena pa zeli da se izdvoji i bude zapazena. mozda jedino to. mozda je iz inata. imam kolegu koji je gej, samo zato sto su ga roditelji ignorisali, nikad mu nisu poklanjali paznju i sada on to radi iz inata, kaze: "navikava sebe i druge". eto, to je nesto sto sam videla. [:tuzan]
2014 03 05
haha klasicni primeri zaostalog mentaliteta...bar 90% njih koji misle da je homoseksualnost bolest i ˝greh boziji˝,i da je bog stvorio adama i evu a ne adama i stevu( jelte sve prava bozija deca) bludniče do 6h ujutru svakog vikenda i mistifikuju i zloupotrebljavaju samu pojavu sexa,velicaju zvezde granda i starlete..to nije bolest jel da? malo manje pink televizije ne bi bilo na odmet... :/
2014 03 07
Ne mesaj prave vernike sa kvazi vernicima. Bludnika ima i kod homoseksualaca i heteroseksualaca, samo sto su vremena "moderna", pa zato nam je i obaveza da se mentalno "razvijamo" odnosno prihvatamo, a upravo mediji i idoli kojima se deca i tinejdzeri klanjaju masovno promovisu blud i nemoral. Znam za dosta primera homoseksualaca koji znaju da to nije prirodno i ne vicu na sav glas koje je njihovo opredeljenje, vec normalno vode svoj zivot koji nikom ne namecu kao sto to radi vecina gordih homoseksualaca. Takodje ponavljam da je cak i istrazivanjem dokazano da su skloniji pedofiliji. Бивши хомосексуални активист и излијечени хомосексуалац, Мајкл Глејс медије види као једног од главних узрочника хомосексуалности: ,,Хомосексуализам је узео готово 16 година мог живота и испунио мој живот лажима уз помоћ масовних медија који циљају на дјецу и покушавају их увјерити у то да је хомосексуализам нормалан облик понашања!
2014 03 07
na ˝prave˝ vernike i mislim ..:) haha masovne medije i moderna vremena..a je ti je poznato mozda da su mnoge velike istorijske licnosti bili homoseksualci? i na njih uticali mediji?
2014 03 07
Molim te, navedi mi primer :)
2014 03 07
ono...imas gugl pa ako te zanima da prosiris svoje poprilicno usko znanje,samo napred :) pozz
2014 03 07
Devojke upravo ste pokazale svoje pravo lice, bravo, samo vredjate, toliko o vasoj licnosti, i da ja sam rekla treba im pomoci, zato sto su oni cesto zbunjeni ili jos gore zlostavljani, mislila sam na to da ih ne treba terati bas kao sto si rekla kao da imaju kugu. I znam koje su to licnosti, i takodje znam draga ne informisana devojko da su oni umirali od raznih bolesti i uvek imali kracni zivotni vek od heteroseksualaca i bili ovisnici od raznih losih navika,
2014 03 07
Cure toliko od mene, postim i ne zelim da vas uznemiravam, a ni sebe, sve od srca najbolje! :)))
2014 03 07
HAHHAHAHHAHAH ja ne mogu..alo bre devojko pre je bio kraci zivotni vek..ne brukaj se vise,nisi mi vise ni smesna vec prelazi u zalosno :/ nemas pojma sa zivotom i ti si dosla ovde da filozofiras,procitaj nesto pre nego sto odlucis da odvalis jos vecu glupost...
2014 03 07
labelllavitas ahahah, nasmejala si me. druzim se s jednim deckom od hmmm, nase 17e. danas mi je 26. pre nekih tri godine sam saznala, tj formalno je objavljeno, s njegove strane naravno da je homoseksualac.dotada, setao je s curama za ruku, spavao s curama, volio cure. al na neki drugaciji nacin. to nije bilo to. sad ce meni neko od ljudi ove da kaze da nekog koga volis, s kim gradis mladost, uspomene, sjajno prijateljstvo u mojim ocima bit manje vredan il IZOPACEN zbog toga! Amin ljudi, izadite iz svojih sela, i sirite te oci kojima gledate cece mece po splavovima i druge "normalne stvari". dapace, imat nekog drugacijeg kraj sebe samo znaci bit bogatiji covek. toliko od mene,
2014 03 08
1 2 ... 7 8 9 10 11 12