Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Kako se snalazite u kuhinji?

Drage devojke, podelite sa svima vaše najzanimljivije anegdote i dogodovštine iz kuhinje. Ja sam recimo bukvalno zalepila palačinku na prozor kad sam pokušala da je okrenem u letu [:osmeh]
2014 04 13
ja cu vam na brzinu ispricati kako sam ucila da spremam salatu (zelena salata je u pitanju) bila sam dosta mladja. imam starijeg brata, pa posto su nam se roditelji razveli kada sam bila jako mala, nekako sam ranije pocela sa kulinarstvom, bilo mi je zao da tata i radi i kuva i pere, pa sam sve to ja radila. Elem, stariji brat i ja smo u kuhinji uvek bili tandem ... on sve "ODPRILIKE" i ispadne mu extra, ja sve po receptima i nikada zadovoljna (u to vreme) Ucim ja tako da spremam zelenu salatu, bila sam klinka, jos ni osnovnu skolu nisam zavrsila, mozda cetvrti, peti razred. I pitam ja njega sta da radim... Brat: Vidis seko, uzmes zelenu salatu, operes je, zatim uzmes sirce i ulje. Sipas (ovako-pokazuje mi) truncicu ulja i dosta. Zatim uzmes sirce, i siiiiiiiipaaaaaaaaaaaaaaaaas... e tako, moze jos malo... E tako! Super... I onda uzmes i promesas sve to dobro. I posolis malo... ono odprilike :) Uradim ja sve sve kako mi je on rekao... i probam... KADA SE NISAM OTROVALA! Ja: Pa ovo je (slosila sam naravno facu kao beba kada proba limun) kiselo... Pa nije dobro. Jao, pa uzasno, je sta da radim? Brat: Nista, ajede uzmi isperi salatu... Operem ja salatu, sve iz pocetka... i tako smo ponovili ritual, da bi opet ispalo kiselo, i tek onda mi on kaze: Seko, pa stavis samo malo sirca, sta trpas toliko???? :) :) :) :) Naravno, on je svo vreme znao sta radi, :) POKVARENJAK i onda mi je rekao: Kako bi inace naucila da pravis zelenu salatu a da ispadne super? :)
2014 04 13
Otisla sam :)
2014 04 13
Kao da imam dve leve.
2014 04 17
Hahha, palacinka za prozor :D Zamislila sam tu scenu! :)))))) Ja se generalno snalazim dobro u kuhinji,volim da kuvam,umem da kuvam dobro slana jela (valjda zato jer volim) i sto rekla bengalica sve radim otprilike , mada sam prilicno smotana kada je rec tortama , nikako mi ne idu od ruke xD Anegdota koje se rado setim je kada sam sebi pravila corbu od povrca i umesto bibera stavila cimet (telefonirala sam pritom a kesice su bile identicne,isti proizvodjac) i uopste nisam skontala dok nisam sela servirala sebi i sela da jedem xD Sreca pa sam bila sama ,inace bi taj neko umro od uzasa koji je ta corba imala xDD Haos, posle toga sam popila litar vode da mi spere taj ukus xD
2014 04 25