Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Zdravlje /

Bolesti /

Migrena :((

Da li neka vas pati od groznih napada migrene? [:plakati] Ja ih imam na svaka 2 meseca u proseku i taj dan nisam apsolutno ni za šta... Osim nesnosnih bolova bude mi užasno muka, ne podnosim svetlo, imam osetljivost na bilo kakav zvuk itd E danas je jedan od takvih dana, čak nisam mogla ni na posao da odem. Šta raditi? [:tuzan]
2015 11 09
Imala sam ih par godina i obisla sve doktore,ct snimke,magnetne rezonance itd. Trovala sam se raznim lekovima i nista mi nije pomoglo dok nisam naletela na normalnog neurologa i rekao mi je da pijem svako jutro uz dorucak sumeci magnezijum i tako 3 meseca. Onda napravis pauzu pa posle po potrebi. Ja nikad vise nisam dobila ni jedan napad! [:osmeh]
2015 11 09
E hvala ti mnogo! Nikad nisam čula za to. Lekovi kod migrene ni ne pomažu što je najgore, ja pijem neki Metaflex to je kao baš za jake bolove, malo mi bude bolje ali ne dovoljno da mogu normalno da funkcionišem [:vrtoglav] Malo kasnije ću valjda moći da trknem do prodavnice po magnezijum [:poljubac]
2015 11 09
izbaci belo brasno iz ishrane. meni magnezijum pomaze, ali gluten iz belog brasna pogorsava migrene. cini ih snaznijim, i ucestalijim. s obzirom da nema nikakvu korisnu vrednost i samo prazne kalorije ja sam izgubila i preko 10 kg. otkako sam izbacila brasno iz ishrane. ne jedem nikakva brasna, ne samo od psenice, samo ponekad kukuruzno, odnosno projno brasno. od slatkisa jedino cokolade, biram crne, ili one namenjene za kolace. imaju veci procenat kakaoa, manje su slatke i manje ih pojedem.
2015 11 09
Što se tiče slatkiša i ja već 2-3 meseca jedem samo crnu čokoladu i generalno vodim računa o ishrani. Jedem crni hleb sa žitaricama, ja inače ne pravim pite itd jer još uvek ne spremam ništa, ali mama kad pravi pite, proju itd koristi uglavnom kukuruzno brašno i baš maaaalo belog. U pekari ne kupujem nikad, bukvalno se ne sećam kad sam zadnji put kupila možda letos... Tako da verovatno nije brašno u pitanju ali hvala na savetu u svakom slučaju, bar si mi dala još veću motivaciju da nastavim sa ovakvom ishranom [:osmeh]
2015 11 09
Slazem se sa prethodnim komentarima - probaj sa magnezijumom, mislim da ce ti pomoci [:osmeh] @Odjuma, to ti je super, nastavi tako! Ni ja ne jedem brasno uopste, koristim Vitas hleb bez brasna, takodje od cokolada, samo crnu. Svima savetujem da predju na Vitas ili Tonus, jer beli hleb sluzi samo za osecaj velike sitosti i skroz je nezdrav.
2015 11 09
Verujem da je Tonus zdrav i idealno rešenje, ali meni je žao da dajem tolike pare za tolicni hlebić [:smejuljitise] Ali u svakom slučaju mislim da je ovaj crni sa žitaricama koji ja uzimam svakako bolji nego da koristim beli.
2015 11 09
Da li si isla kod neurologa? Ja sam isla kada sam bila osnovna skola u klinickom centru u Bg-u nekoliko godina uzastopno jer sam imala svakodnevne napade.Doktorka mi je prepisala migresan i magnezijum. Hvala Bogu sada me "hvata" migrena samo pred menstruaciju.
2015 11 09
Nisam bila jer nemam svaki dan nego na 2 meseca odp. A upravo pijem magnezijum [:osmeh]
2015 11 09
Iako imas na 2 meseca mislim da treba da odes kod neurologa.Bar ces biti sigurna kada uradis EEG i dobices terapiju.
2015 11 09
Još jedan glas za magnezijum, ali ja predlažem direktni, brže se apsorbuje i manje je štetan jer ima manje pomoćnih sredstava, zaslađivača, stabilizatora, guma i sl.. Ne moraš ga ni piti svaki dan, već npr 3, 4 puta nedeljno.. Isto što više spanaća, kelja, blitve, to je hrana jako bogata magnezijumom
2015 11 09
Sve to jedem redovno, ali šumeći magnezijum nisam baš duuuugo uzimala. A eto pade mi napamet, možda mi je danas bilo loše zbog promene vremena, jbt pre neki dan sam nosila kapu kad sam išla na posao a danas izašla da prošetam kuče i htela da umrem od vrućine u nekoj običnoj jaknici. Baš sam sva ko neka babetina [:vrtoglav]
2015 11 09
tolike pare, tolicni hleb, e tu nisi u pravu. Njegova hranljivost je veca, pa neces pojesti pola hleba, vec dosta manje i bices sita. Ja kad kupujem hleb, uzimam onaj za dijabeticare, oko 250-300din je(kako gde), ima deset parcica, ali ja jedva i to jedno parce pojedem, jer me dosta brzo zasiti. [:osmeh] [:osmeh] [:osmeh] [:osmeh] [:osmeh]
2015 11 09
Ma ja nikad ne pojedem pola hleba, jedno eventualno dva parčeta i meni dosta [:smejuljitise] A sa težinom nemam problem čak bi i mogla da nabacim kilo-dva... Znam ja da je Tonus extra hleb, sve to stoji ali neeeekako mi je to previše fensi jedino kad bih se totalno okrenula zdravoj hrani u svakom mogućem smislu onda bi verovatno i kupovala ali ovako mi se ne daju pare za to...
2015 11 09
Samo nemoj da otvoris 15+ naloga na moje krpice, i da ocenjujes samu sebe, inace ce migrena da bude jaca. Narocito kad te otkriju.
2015 11 10
1 2