Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Da li i vi volite da kuvate? Evo sjajnh recepata u temi ---->

@AzraNikiBesi88 onda obavezno probaj ove spagete ako vec nisi, moje omiljene spagete sa sosom od tikvica.... Sama sam smisljala sastojke dok sam bila na UN dijeti i kada sam spreila odusevila se... 1 pakovanje spageta bez jaja 1 veca tikvica 1 veca sargarepa 1/2 glavice crnog luka 2-3 cena belog luka po zelji paradajz sosa malo ulja so,biber Skuvati spagete u posoljenoj vodi (malo soli) i dodati malo ulja.. Spagete skuvati al dente 2. Iseckati beli i crni luk i staviti da se malo proprzi. Zatim izrendati sargarepu ,dodati tikvice rendane ili isecene na sitne kockice,posoliti. 3. Tikvice ce da puste vodu kasnije,ali svakako dodati malo vode da ne zagori u pocetku.. Kada ispari skoro sva voda dodati paradajz sos i mesati 1 minut... 4. Spagete ocediti i staviti na tanjir,preko dodati sveze pripremljen sos.
2015 12 08
[slika:ea9502dc-a926-462f-9a5a-f7d5ffa7625e] Malo su mi prekuvane spagete al nema veze [:smejuljitise]
2015 12 08
I ovo je moja slika [:lepota] [slika:f154f18b-287e-4b94-8401-02cc5509036b] Napunim sampinjone sirom i kajmakom i belim lukom, mada u principu svasta nesto moze da ses tavi mlecno i neka slanina ili sunka ... I przim ili pecem [:lepota]
2015 12 08
****Piletina sa karijem **** Takodje moja slidza [:stidljiv] 400g belo meso piletina 1 komad mladog luka 1 kasika kisele pavlake 4 kasike pavlake za kuvanje 1 kasicica karija ulje so [slika:26e722b1-fbca-4e91-b50d-d315161c60ef]
2015 12 08
I jos jedno preukusno jelo ***Belo meso sa besamel sosom *** I moja slika 500g pileceg belog mesa 1 pakovanje sampinjona 600ml mleka 1/4 margarina 5 kasike brasna pola glavice luka 150gr kackavalja zacini Isprziti malo belo meso. Vatrostalnu ciniju namazati margarinom ,izvaditi meso iz ulja i staviti u ciniju. 2. Izdinstati pola glavice crnog luka i dodati sampinjone,i prziti. Kada se sampinjoni izdinstaju, iscediti vodu iz njih i preliti sampinjone preko mesa. 3. U drugu serpu staviti cetvrtinu margarina i rastopiti,dodati brasno i mleko,i kuvati 10ak minuta.I preliti preko mesa i sampinjona :) 4. Odozgo narendati kackavalj,i sluziti dok je jos toplo. [slika:d852feca-a320-432b-ad8f-38699ffd7913]
2015 12 08
Supeeeer [:lepota] Obavezno cu da probam taman za praznike jedan slatkis [:lepota] 424 PEGLEDA a Samo nas 5-6 stavile recepte.. Ajmo zene,kuvate valjda? [:jezik]
2015 12 08
BojanaMaza jaooo ubices me s belim mesom, pa ja obozavam piletinu i kari.. dzabe meni dijete kad ne pomazu i volim da jedem [:smejuljitise] AzraNikiBesi88 cim ih napravim javljam , vec sam najavila u kuci da ce da se pravi [:smejuljitise] Evo jedne brze piletine i od mene [:lepota] Cuftice 100g brasna 500g pileceg filea 2 kasicice vegete 1 kasicica cilija ulje -Piletinu iseci na kockice. -U vecu ciniju staviti iseckanu piletinu, vegetu, cili, pa sve dobro izmesati. -Praviti kuglice, valjati u brasno i prziti. [:osmeh]
2015 12 08
Brz, jednostavan recept [:lepota]
2015 12 08
Ja obozavam belo meso koje se premazano senfom i tako isprzeno(inace senf ovako ne volim)... Ja vam nisam korisna za recepte, jer ne kuvam.. Ali sam uvek tu gde je hrana. [:smejuljitise]
2015 12 09
Bojana, slazem se za belo meso i besamel sos. Sjajnog je ukusa.
2015 12 09
jaoooj NJJAMA ,dobila sam podbradak samo od citanja i gledanja slika :D Dina86 tako i mi pravimo cufte samo sto dodamo luka i bibera :)
2015 12 09
***Cheese Crumble sa jagodama **** Sastojci: POSIP 60g ovsenih (zobenih) pahuljica 20g integralnog/običnog brašna 30g koštunjavog voća (orasi, bademi, lešnici) 40g kokosa 1 kašika šećera 1 puna kašika meda 50g margarina/maslaca SIR SMESA 120g krem sira 1 kašika milerama/kisele pavlake 40-50ml slatke pavlake 1 ravna kašika pudinga od vanile (prah) 1 kašika šećera pola kesice vanil šećera ** jogurt VOĆE 450-500g jagoda 1-2 kašike šećera 1 kašika pudinga od vanile (prah) pola kesice vanil šećera Priprema: Ovsene pahuljice, brašno, kokos, iseckano koštunjavo voće i šećer izmešati pa dodati punu kašiku meda i margarin/maslac isečen na listiće pa prstima napraviti mrvice. Malo manje od pola količine mrvica istresti u manju vatrostanu posudu i utisnuti prstima. Staviti u frižider. Jagode očistiti, iseckati, dodati im šećer i vanil šećer i promešati. Dodati kašiku pudinga od vanile, promešati i rasporediti preko utisnutih mrvica. SMESA OD SIRA 1. Sir, mileram, šećer i vanil šećer umutiti kratko da se poveže. Uliti slatku pavlaku i umutiti, i na kraju dodati puding i umutiti kratko. **Pošto sam ja previše mutila slatku pavlaku, smesa mi je bila dosta gusta pa sam dodala jednu kašiku jogurta čisto da mogu da lepo razmažem smesu preko jagoda. :) Smesa od sira ne treba da bude retka kako ne bi pala između jagoda. 2. Smesu od sira usuti preko jagoda i lagano kašikom rasporediti. Ostatak mrvica staviti preko sira. Peći na 180 stepini 30-ak minuta (nakon 10-15 min posudu prekriti aluminijumskom folijom kako kokos ne bi izgoreo). [slika:b33e6cdb-d902-4920-818a-451f76a1619b] Njaaaammmm [:lepota] [:lepota] [:lepota]
2015 12 09
Bejbe95 nije mi palo na pamet da dodam luk i biber jer ja u sve stavljam kari, ne stedim [:smejuljitise] Nisam napisala gore jer ne vole svi kari, ja ga obozavam [:lepota] BojanaMaza ja tako kad ne znam sta cu uzmem nesto na brzaka i eto rucka [:smejuljitise] Jao ubices me sa kolacima [:osmeh] Oduvek me zanimalo kako ide krem sir u slatkise ali nikao da se usudim da probam... Jos slika mami [:smejuljitise] DucaKaca smislicemo nesto pa da napravimo ruckic i uzivo [:stidljiv] Evo jos jedna piletina na koju sam se nameracila jer me bas zanima na sta to lici [:smejuljitise] Bela piletina 500g pileceg filea 1 kesica krem supe od pecuraka 200ml pavlake za kuvanje -Pileci file iseci na tanke snicle koje ne treba lupati jer je meso i ovako mekano. -U posudu istresti sadrzaj krem supe i svaku sniclu uvaljati u supu, pa slagati u vatrostalnu posudu. -Preliti pavlakom i u zagrejanoj rerni peci oko 30min. Kad je gotovo, iskljuciti rernu i ostaviti unutra da stoji jos 15min da se zavrsi pecenje..
2015 12 09
Uuuuu odlicno draga, sve nam je puno kalorlija kalorija [:smejuljitise] [:smejuljitise] Danas sam pravila gulas od soje prste da polizes [:jezik]
2015 12 09
* Filadelfia Cheese Cake * 150gr kornfleksa, 40gr putera, 2.kasike secera ------------------------------------- 500gr svapskog sira, 110 gr secera naribana kora 1. limuna 1.kasika soka limuna 1/8 slatke pavlake 5 jaja secer u prahu _____________________ 1) sir, 110gr secera,koricu limuna, sok limuna,slatku pavlaku i 5 zumanaca penasto umutiti i ostaviti na sobnoj temperaturi. 2) kornfleks sitno izmrviti i umutiti sa puterom i 2. kasike secera . Okrugli pleh, 24cm, obloziti papirom za pecenje i namastiti puterom.... 3/4 mase sipati u pleh . 3) 5 belanaca penasto umutiti i dodati siru..,.masu rasporediti po kornfleksu , zagrejati rernu na 150 stepeni , peci 1h..............izvaditi pleh i od gore dodati preostalu 1/4 kornfleks mase.Peci jos 15 min. Tortu ostaviti da se DOBRO ohladi pre secenja,posuti secerom u prahu i ...............KLOPATI [:jezik]
2015 12 09