Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Evo sta me iznenadilo i ne znam zasto je to tako...

Zasto me clanica na forumu pitala "Koja je poslednja cena za Mango Dzemper? ", koji inace kosta 700 dinara. Ovo me ne cudi zbog toga sto neko hoce jeftinije nesto da kupi, iako sam naglasila da su cene fixne, vec zbog toga sto clanica na svom profilu prodaje stvari po cenama od 30 000 , 20 000, 40 000 din... Zar joj je mnogo onda dzemper za 700din...
2016 12 22
Svi ovde žele da što više zarade, a kada kupuju da što manje plate. Uostalom, to što je ona stavila tolike cene ne znači da je prodala nešto po tim cenama. :D I to što je pitala za poslednju cenu, ne znači da ne bi kupila i po ceni od 700dinara. :D
2016 12 22
Imala sam situaciju kada su mi trazili da snizim cenu majice sa 250 na 200, pa 'de ce ti dusa sestro :D a pritom zeli da joj posaljem post express-om i placanje pouzecem.. to je tek nelogicno...
2016 12 22
Cath kada sam napisala da je cena fixna i da ge dzemper 700 nije se vise javila.. tako da me he zbunilo to da ako prodaje stvar npr za 20 hiljada , sigurno je makar toliko morala da je plati, pa zasto se onda cenka za dzemper od 700...
2016 12 22
Clanice koje imaju visoke cene na profilu, uglavnom traze snizenje snizenog, cesto i nerealne razmene, a one koje imaju niske cene, uzimaju uglavnom bez trazenja dodatnog popusta, jer su vec nasle jeftino. 0ne sa visokim cenama cesto dobiju popust i ne kupe, a razmene ne obave, jer im se ne daje njihova polovna majica od 1500 za polovne cizme od 900. Cast izuzecima Dajem realan popust i trazim ga.
2016 12 23
Meni se desilo da mi devojka trazi da joj jedan lagani kardigan koji prodajem za 290 posaljem preporuceno, Ja njoj kazem:"dacu vam ga za 250 i slanje je postekspres", a ona na to:"ne isplati mi se, izasao bi me gotovo isto ko postarina" 😃👎
2016 12 23
preporuceno=290+90 (najvise za kardigan) =380 ako ti uplati na racun tvoje banke postekspres=250+150=400+110 ako saljes pouzecem=510 ima logike to sto prica ;) ja sam uzela cizme za 250, smesno, izasle su me 530 sa postarinom i provizijom za prenos para
2016 12 23
Sto se samih razmena tice, uglavnom ih ne radim, jer su cene tih stvari koje clanice prodaju nerealne u odnosu na moje, moje neke nove stvari i sa etiketom su jeftinije od njihovih polovnih... kad budem htela da radim razmene, cene ce biti bar 30 do 40% vise :D A inace ne znam kako saljete preporuceno dzempere i tako te stvari, valjda je slicna postarina kao kod slanja postexpress-om ako je stvar teza :/
2016 12 23
Moje cene su niske, a radim razmene. Nemaju svi naduvane cene i nije poenta da lupamo cene za demode garderobu koju nece niko ni u razmeni. Vazno je biti realan i gledati odnos kvaliteta i stanja, te na osnovu toga obaviti razmenu. Ko nije realan i ceni svoje vise nego tudje, ne moze se nikad uklopiti, bez obzira da li je cenu podigao ili spustio. Nije poenta ni zatrpavati profile i nikad ne obaviti razmene, sem u slucaju da imate opciju da iste predmete ispoklanjate na kraju. Ima profila sa jako niskim cenama, gde kvalitetna garderoba stoji vec dugo. Ima i onih gde je najobicnija stvar predstavljena u specijalnom izdanju, pa se proda brzo i kupac bude nezadovoljan. Zdrav razum je neophodan. Poenta je u tome ;)
2016 12 23
Da, ali ne vode se svi zdravom logikom, u tome se i javlja problem :D kod mene na profilu su cene iskljucivo za prodaju, tj ne iskljucivo, kad bih se nasla sto se ponude tice sa nekim ko takodje ima realne cene i dobre stvari sto da ne, ali takvih je bas retko
2016 12 23
> mayana: > preporuceno=290+90 (najvise za kardigan) =380 ako ti uplati na racun tvoje banke > postekspres=250+150=400+110 ako saljes pouzecem=510 > ima logike to sto prica ;) > ja sam uzela cizme za 250, smesno, izasle su me 530 sa postarinom i provizijom za prenos para Izvini, ali nije najvise. To je najmanje moguce, i to ne 90, vec 92 + doplatne markice+ pakovanje. I to samo za najtanje (prolecne) kratke kardigane, koji teze do 250 g (sa pakovanjem). Vecina ce upasti u grupu 251-500 g gde je postarina 127 din+ ponekad doplatna markica+pakovanje. Tako da i nema bas logike. Dosta dzempera/ kardigana sam prodala, a samo 2 su bila ispod 250 g. Nisam cepidlaka, ali mi je zanimljivo kako kupci koji traze preporuceno uvek zaokruze na manje, i to na tudj racun. Posebno, kada imaju u vidu da druga strana ima bar neki trosak oko pakovanja. Inace, nikad mi nije kupac koji trazi preporuceno slanje rekao da ce postarina izaci vise od 90 dinara, kao da ja ne znam ni cenovnik Poste, a ni da zdravorazumski odredim tezinu predmeta, pa tako i za pantalone i za debele dzempere, a jednom mi je receno da je preporuceno super jer joj je nedavno stigao kaput za samo 110 dinara, a farmerke za 90 ?!
2016 12 23
Godinama sam na sajtu i oduvek prodajem markirane stvari po nizim cenama, neke sam cak sta vise poklonila nego na njima zaradila. Shvatila sam da pored divnih clanica sa.kojima sam saradjivala, nazalost ima i onih koje nemaju ni malo osnovne kulture u kupovini/prodaji pa su u stanju da se cenkaju toliko nisko i kad ima ne das popust "popijes" najgore uvrede. Ima nas raznih :D
2016 12 23
Ovaj kardigan je rupicast, lagan ko majica. I, nema smisla cepidlacenje pojedinih kupaca oko 20-50din za predmet koji nije ni 300din. Dakle, preporuceno bi bio 290+90 tj. 380din, a ja sam ponudila da smanjim kako bih joj poslala p.e. 250+150 tj.400din. Pouzecem ne saljem, da je u intesi uplaceno, ne bi bilo ni provizije. O 20din razlike pricamo....
2016 12 23
100 ljudi- 100 cudi.. Svakakvih ima ovde, bez problema pitaju i za popust od 500din, ili neku stvar traze upola jeftinije.. Po mom misljenju nema potrebe prodavati lepo ocuvane stvari koje su kao nove, ze neku smesnu cenu, to sam hiljadu puta rekla.. Kome se ovde ne svidja pravac second hand, pa birajte tamo do prekosutra ;)
2016 12 23
> sajberstrip: > Nisam cepidlaka, ali mi je zanimljivo kako kupci koji traze preporuceno uvek zaokruze na manje, i to na tudj racun. Posebno, kada imaju u vidu da druga strana ima bar neki trosak oko pakovanja. Slazem se u potpunosti, uvek u posti bude 10, 15 dinara vise za preporuceno na neku foru, plus dok se ja iscimam da zapakujem i jos i koverta se placa, a realno kome se isplati da to sve radi za stvari od 200, 300 dinara
2016 12 23
1 2