Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Pad imuniteta prilikom promene ishrane

Pre 2 meseca sam izbacila meso i mlecne proizvode iz upotrebe , i ako unosim sad mnogo vise povrca i voca, imunitet mi je jako opao, neprestano vucem urinarnu infekciju, i ne pomaze vec 6a kutija antibiotika, vraca se sve i imam jos neke znake pada imuniteta, na sta mi je doktorka rekla da je vrv od promene ishrane. Obzirom da ne bih uvodila meso i mlecne proizvode opet, imate li neki savet kako prirodnim nacinom da podignem imunitet ili mozda i nekim suplementom.. Hvala 😊
2018 02 18
Probaj da pijes kombuhu. To je produkt vrenja kombuha gljive i zelenog caja. Moja porodica ga redovno konzumira otkad se bavim proizvodnjom. Deca imaju krvnu sliku iznad normale.
2018 02 18
Imas gotov sok da kupis u zdravoj hrani.
2018 02 18
Kad se iz ishrane izbacuje meso i mlecni proizvodi, to mora postepeno- bas zbog imuniteta. Mleko je stetno, ali kisela mleka, jogurt ( naravno prirodno kiseljeno) nema potrebe potpuno izbacivati iz ishrane. Moj savet je da uzmes ajkulino ulje ( imas ga u apotekama) i magnezijum i da to pijes bar 2 meseca. Posle se svakako mora praviti pauza i trebalo bi da se imunitet vrati u normalu. Ako ne, onda 1 mesec pauze, pa jos jedna tura. I naravno- posebno tretiraj urinarnu infekciju, ali posto je imunitet toliko pao, najlakse ga je obnoviti na ovaj nacin.
2018 02 18
Jaja jedem ali retko bas , tipa 4 mesecno... Mlecne proizvode sam izbacila jer me nadimaju i po 3 dana nisam isla u wc i bolove sam imala i krv, i posle par dana od prekida unosa, stolicu imam redovno i nisam krvarila nti ista.. Meso sam izbacila jer ga nisam ni volela sem rostilj i burger ponekad. Ribu unosim, tako da nisam skroz bez mesa ikakvog. Jedem pecurke,pasulj, i svo to povrce,krompir,pirinac.. Ne jedem sve to u toku jednog dana, uglavnom rucak .jedem biljni sir , humus, voce i musli za dorucak..
2018 02 18
Srebrna, iz te "knjige" su mi posebno mili cvarci :') bas me obradova info, bez njih ne mogu <3 Inace, uopste ne jedem hleb i testa, ne pijem mleko ( samo jogurt), slatko retko, ali se davim vocem i salatama.. Mislim takodje da su jaja neophodna u ishrani, mada ih ne volim i ponekad pojedem jedno- dva na silu. Kefir sam pila dugo i mocan je, ali me mrzelo da ga pravim, pa sam prestala. Najbolje se osecam leti, tada zivim na lubenici i kikirikiju u ljusci (vrsta "slon"), prosto mi se regenerise ceo organizam.
2018 02 18
Za nadoknadu proteina, možeš da uzmeš Iso Whey Protein suplement ( na bazi je surutke ) a dodala bih i Glutamin koji je aminokiselina koja se prirodno nalazi u hrani bogatoj proteinima, kao što je riba, meso, pasulj, mlečni proizvodi - sve ono što si izbacila iz ishrane nekako moraš da nadoknadiš. Glutamin je važan za pravilno funkcionisanje organizma - za rad mozga, imunološkog sistema i organa kao i vitamin B12 koji se takođe najviše nalazi u namirnicama životinjskog porekla. Što se hrane tiče, dodaj obavezno soju, pečurke, žitarice, mahunarke, sveže voće i povrće ( ribu ako nisi totalno izbacila i nju ).
2018 02 18
I meni smeta mleko, te pijem domaci kefir i jogurt, nema potrebe izbacivati sve mlecne proizvode iz upotrebe. Ne znam da li je to neka sad moda ne jesti ono sto generacijama unazad jedemo. Pratite organizam i ne izbacujte ono sto Vam je potrebno u ishrani ili makar izbacujte postepeno odredjene proizvode, da bi uvideli sta valja izbaciti, a sta ne. Nekom laktoza smeta, a neko zivi sto godina na mleku, cvarcima..naravno, ne preterujuci na kolicini. Suplementi nisu beskorisni, ali zasto npr.piti kalcijum, a izbaciti jogurt, koji ne skodi..pritom razni suplementi samo protrce kroz organizam. Meni se odredjeni preparati gvozdja deponuju u organizmu, a drugima ti isti ne i obrnuto. Svaki organizam je drugaciji i treba ga osluskivati. Koliko pijes dana antibiotik, toliko dana uzimaj probiotik sa Bulardi bakterijom. Pojacaj dozu c vitamina, uzimaj caj od zalfije zbog imuniteta i urinarne infekcije, treba da vri 2-3 minuta i stavlja se vrlo malo
2018 02 19
Hvala zene na savetu.. Nije nikakva moda, bila sam naduvena kao balon i plakala prilikom odlaska u wc od bolova i krvarila, sada toga nema.. Mozda mi je i doprinelo padu imuniteta vec 6a kutija antibiotika, a mojoj lekarki je najlakse da me kljuka vec 2 meseca..
2018 02 19
Toliko antibiotika bi svakom naskodilo, uz drugu kutiju je morala da ti spomene probiotike. Jogurt, kiselo mleko i kefir ne nadimaju, uglavnom samo mleko smeta.. bar ja nisam cula da ikog nadimaju. Ako budes zelela da koristis domaci kefir, javi se u slucaju da ne nadjes zrnca. Doktorku menjaj, antibiotici unistavaju leukocite, trombocite, jetru, slezinu, bubrege, zeludac...koliko god da lece nesto drugo.. i ne upotrebljavaju se dugo, sem u izuzetnim situacijama i tad se smenjuju. Takodje izazivaju porast gljivica, a one ukazuju na slab imunitet
2018 02 20
Imala sam isti problem.. Ne igraj se sa imumitetom.. Polako se sve izbacuje.. Ab jogurt....mada iskreno moj savet ti je da se ne igras sa imunitetom i da sve jedes.. samo ces sebi problem napraviti.. ja sam zbog kanide bila izbacila sve i sve me sastavilo cak sam i aleriju dobila, koprivnjaca po celom telu..jedi sve al po malo... i sto cesce u toku dana.. I ako nemas apetit meni je oligovit bio odlican.
2018 02 24
Gledaj da jedes sto vise voca, mozes da kupis i sok od cvekle ima po zdravim hranama. Imas samo cveklu i cveklu, sargarepu i jabuku kao i cveklu i celer. Odlicni su. Kupujem i samo cveklu i ukus je sasvim ok. Sok od cvekle je odlican za imunitet. Mozes da pocnes i sa vitaminom C u tabletama.
2018 02 27