Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Dame,mame i domaćice

Evo jedna tema za razmenu iskustava i saveta dama, mama i domaćica Ja sam višestruka mama, od skoro moj čopor dece broji komada 4 a ako ti brojimo i muža(svi znamo da su oni najveća deca) i psa a imamo i ribice😁 može se reći da imam pozamašan broj onih koji direktno zavise od mene i mojih sposobnosti organizacije, hranjenja, kupanja... Zato koristim svu moguću i nemoguće aparaturu i pomagala koji bi mi uštedeli vreme i živce Pa bi ovde mogle da razmenjujemo iskustva o kucno-kuhinjskim pomagalima
2018 03 04
Trenutno sam u potrazi za dobrim usisivačem, paročistačem za održavanje kuće Želja mi je da kupim kirbi ali mi je trenutno preskup pa mi treba nešto kvalitetno,jako što čisti, briše, usisava
2018 03 04
E ja imam dva sina od 10 i drugi ima 20 meseci a lepo ste rekli muz najvece dete :D Skoro sam kupila dormeo cistac podova sa rasprsivacem i prezadovoljna sam jako korisna stvar laka za odrzavanje i neostavlja musave tragove zasobom...a i ja bi taj kirbi ali da preskup je ali iskreno mislim nema bre nista dok tvoja ruka neocisti..
2018 03 04
Ja imam parocistac-živa nisam bila dok ga nisam kupila i iskreno pre bih se sad ubola viljuskom u oko nego ga koristila! Pa to je posla oko njega prvo dok ga sklopim, pripremim za upotrebu pa onda posle upotrebe dok ga rasklopim.....pffffff.....Istim intenzitetom mrzim sokovnik iako imam onaj Bosch-ov koji ne zahteva da se voce oljusti pre upotrebe. Ali pranje tog cuda.....deveti krug pakla! Srecom po mene preko puta zgrade mi se otvorio Cold Pressok tako da sokovnik skuplja prasinu! Ono sto bih preporucila svim mamama je Avent kuvalo na pari i blender- 2 u 1! To je genijalna stvar, a koristim ga još uvek za zdrave potaž čorbe! Jeste da je malo skuplji aparatić bio, ali iz ove perspektive platila bih ga i duplo!!!! Za 15ak minuta napravite preukusan zdrav obrok za dete. I za sebe što da ne!!! Moji klinci nikada u životu nisu probali kupovnu kašicu, a meni je oduzimalo minimalno vremena za pripremu i čišćenje!
2018 03 04
Ja imam kirbi, dobijen na poklon, sa ovim iskustvom nikad ne bih dala novac za njega iskreno. Jeste jak i cisti lepo, u smislu i da proceslja tepihe pa ostanu lepi, ali zaista nista posebno. Meni je mali robot usisivac najveca pomoc. Kosta isto, sad vec ima i dosta jeftinijih, super ocisti sve a ne mucis se.
2018 03 04
Od svih kucnih aparata najvise volim masinu za pranje sudova-da mi se sad ona pokvari ne znam sta bih! Sušaru za veš koristim svakodnevno, ali ne za svoje stvari jer ih smanji za dva broja. Posebno je kobna za farmerke i pamucne stvari, ali je za peškire neprevaziđena stvar. Volela bih da u nekom trenutku nabavim onaj valjak za peglanje jer mi je to najmučnije i čisto gubljenje vremena, tako da to ni ne radim, a opet lepo je kad su posteljine ispeglane. ,:)
2018 03 04
Ja sam baš zadovoljna sa liv usisivačem na vodu, nema prašne ni onog mirisa u prostoriji posle usisavanja. Ali jeste procedura dok ga opereš kad završiš sa usisavanjem. Super je za generalna spremanja, ipak pored njega mora da se ima i običan usisivač naročito kad su tu deca pa svako malo treba usisati nešto što izdrobe, prospu...
2018 03 04
Ja imam Bosch akumulatorski usisivač onaj sto sam stoji i ima mali ručni usisivač...bio je skup ko djavo al vredi svaku paru...stoji u kuhinji i posle svakog doručka, ručka, večere samo sa njim prodjem oko stoa,po kuhinji...onim malim predjem stolice i milina...dok rasklopim ovaj klasični usisivac dodje mi da se obesim o onaj njegov kabal Ali mi sad treba nesto bas jako, sto bi koristila jednom nedeljno za ono veliko spremanje da bas vuče i usisa i komšiju ispod nas🤣🤣🤣
2018 03 04
A što lokibg kaže, za mame koje imaju klince Avent je zakon Ja imam Avent 4u1...odmrzne, kuva, miksa..milina nista ne prljas,ne zezas se u sto šerpica Ranije sam se zezala,kuvala, pa miksaj štapnim A ovo sve stavis, sipaš vodu u rezervoar, upališ...on pišti kad završi...okrene se ona posuda, izbledna i ćao I moja deca su kupovne kašice vidjala na sličicama Nekako bas volim da sve što mogu spremam sama
2018 03 04
> JJDragon: > Ja imam Bosch akumulatorski usisivač > onaj sto sam stoji i ima mali ručni usisivač...bio je skup ko djavo al vredi svaku paru...stoji u kuhinji i posle svakog doručka, ručka, večere samo sa njim prodjem oko stoa,po kuhinji...onim malim predjem stolice i milina...dok rasklopim ovaj klasični usisivac dodje mi da se obesim o onaj njegov kabal > Ali mi sad treba nesto bas jako, sto bi koristila jednom nedeljno za ono veliko spremanje da bas vuče i usisa i komšiju ispod nas🤣🤣🤣 Hahahahahaha....imam istu situaciju u kuci, a usisivac je konstantno prikacen, samo ga malo sklonim sa strane da se ne saplicem o njega. A da probas sa onim žutim Karcher usisivacima. Imas ih u Uradi sam prodavnicama, cini mi se da su tamo najjeftiniji a bas sam dobre stvari cula za njih. Meni su ok i ovi mali od 1600w jer nemam tepihe u stanu (iz opravdanih razloga)
2018 03 04
A bez mašine za sudje, mašine za veš i za sušenje veša bi mogla da se ubijem Mi peremo po dve,tri mašine dnevno..tako da mi jako uštedi vreme a i ruke
2018 03 04
Nisam ni ja čula iskustva sa tim fritezama, ali ako se ispostavi da su super verovatno uzimam! I ja sam taj tip da cu pre da skupljam pare i godinu dana ako treba za nesto kvalitetno nego gomilu gluposti da razvlacim....trenutno sam u procesu skupljanja parica za novu ugaonu garnituru. Naravno ono što mi se sviđa kooooooošta, ali ne kupuje se to svakih mesec dana tako da ako kupim nešto što mi ne "legne" savrseno svakog dana ću sebi da jedem džigericu!
2018 03 04
Imam i ja troje dece (sa sve mužem) i ptičicu koju, hvala bogu, muž hrani, jer ja zaboravljam.... 😂 Elem, pretprošle godine sam SI kupila Electrolux usisivač I boga mi sam ga fino platila (oko 20000),ali, ne da je dobar, nego... Dosta je jak, ima 6 nastavaka, tepihe jako dobro usisa, a sa parketa skida zalepljenu čokoladu... Uopšte ne znam odakle je tu.... 😁
2018 03 21
Pored masine za sudove i susare koje su mi spas, akumulatorski samostojeci usisivac i pekara za hleb su mi skorasnja “ otkrica”. Ja zaista ne znam kako bih pored dva mala deteta, velikog psa, muza koji prlja dovoljno za jos troje, posla i gomile svakodnevnih obaveza prezivljavala bez svih tih kucnih pomagala. Sva sreca pa nekako uspemo da ih priustimo.
2018 03 21
> Sara20: > Imam i ja troje dece (sa sve mužem) i ptičicu koju, hvala bogu, muž hrani, jer ja zaboravljam.... 😂 > Elem, pretprošle godine sam SI kupila Electrolux usisivač I boga mi sam ga fino platila (oko 20000),ali, ne da je dobar, nego... Dosta je jak, ima 6 nastavaka, tepihe jako dobro usisa, a sa parketa skida zalepljenu čokoladu... Uopšte ne znam odakle je tu.... 😁 Sara reci mi molim te koji je to model,jel imas neku sliku Bas mi treba tako nesto jako,za nedeljna spremanja...xa kad ga upalim babu iz stana ispod zalepim za plafon😂😂😂i onako se stalno žali na nas
2018 03 21