Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Četka za ispravljanje kose-Iskustva?

Dame , Da li ima razlike između nje i pegle za kosu kada je u pitanju oštećenost kose? Kakva su Vaša iskustva? Imam kovrdzavu kosu i normalno patim za ravnom kosom.. Korisitim peglu , bolje rečeno zloupotrebljavam istu , pa je kosa počela učestalije da se krza , masti i generalno su se krajevi jako rascvetali.. Hvala lepo.
2018 07 07
Po struci sam frizer koji je malo proveo u tom poslu,ali moje generalno misljenje je da cetka manje ostecuje no pegla. Imala sam tu srecu da koristim oko 2 godine babyliss cetku za ispravljanje kose. I to samo po par puta mesecno jer imam srece sto mi je kosa toliko ravna da izgleda kao da se feniram 24/7 :D Drugaricama,a i u salonu sam koristila peglu musterijama koje su tako ispravljale kosu,i svakoj je kosa bila u mnogo losem stanju(posledica stalnog peglanja). Savetujem ti da osisas krajeve,i polako krenes sa upotrebom cetke za ispravljanje kose ili uzmes kvalitetan fen i dobru cetku i krenes da se samostalno feniras(tako sam ispravljala kosu kada sam nosila paz frizuru).
2018 07 07
Pozdrav,cetku sam ja koristila samo kad ispeglam kosu,pa onda njom samo odrzavala... nije ona bas da ispegla kosu ni koja je valovita kao moja. A skoro sam uzela fen,bas jak,bukvalno samo cetkom za cesljanje predjem kosu dok se feniram i ravnija nego ikad...
2018 07 08
sve gori kosu presa,cetka i cak fen...ja imam cetku koristila sam je i primetila da mi kosa postaje slama..i to ne cesto 2 puta mozda mesecno ..ali isti isusuje kosu...sad je koristim samo kad imam neko slavlje,svadba...itd
2018 07 08