Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Kako vas podnose postari? :D

Ako ste cest kupac, cesto radite razmene ili vam bas ide prodaja i svaki dan ste u posti, kako vas oni podnose? Meni je strasno, postar kada me vidi sam se sahrani... Godinama vozio bicikl, otkad ja narucujem sa sajta i placam postarinu. lik vozi auto, ahahah ovo je bila mala sala, poenta je da me ni malo ne podnosi, a on od toga zivi. A tek oni u posti, Oni me izbace napolje kad imam vise paketa pod izgovorom "nemas 18" ja ne vidim nikakvo pravilo zabranjeno, samo 18+, vec ih samo mrzi da rade. Otisla sam jednom, saljem clanici paket u Beogradu, ja njima umesto ulica "Lipa" kazem "Lipe" jer ni to nije pogresno, zna se valjda koji je deo beograda i postoji samo ta jedna ulica koja se tako zove, oni mene vratili kuci, proveri adresu, ta ulica u Beogradu ne postoji.... Koliko god ja volela da se bavim ovim, nekad me strah da odem u postu xD Kako vi stojite sa postarima? Ja sam eto samo htela da podelim te neke price sa vama, podelite i vi xd
2018 07 18
Ja tih problema nemam, ali i vec neko vreme ne idem u postu. Kad je napravljena aplikacija za mob oni su mi u posti rekli za nju. Mada kod mene je mala postica i vecito je guzva jer radi samo do 14h, a pri tom jedina je na celo naselje. I tako me sad u posti ne vidjaju :') Popunim podatke preko aplikacije, dodje kurir preuzme i odnese. Usput mi da sta mi je sve potrebno od adresnica, dzepova, kesa i slicno da bude lakse i njemu i meni i to je to :D
2018 07 18
Znači ako šalješ 1 paket nije bitno što nemaš 18,ali ako imaš više paketa onda je to bitno? Svašta... prijavila bih ja njih jer to je bezobrazluk i iživljavanje. Moji poštari su super, uvek mi donesu do 12 i kad je naglašeno do 19,ako baš imaju gužvu donesu malo kasnije, ako me nema pozovu me i dogovorimo se gde i kad cu preuzeti ili da vrati u postu pa ja da svratim. Radnice na šalteru su uvek super, bez obzira imam li jedan ili pet paketa. Izlaze u susret maksimalno, ako je nesporazum oko adrese pomognu da nađemo ispravnu adresu, pogotovo kad neko posalje adresu bez akcenta na slovu pa nismo sigurni za slovo. Desava se da budu i lose raspolozene , vidim po njima,ali nikad to nisu ispoljile prema meni, baš kao i ja u mom poslu se ne istresam na klijente i mušterije kad imam ličnih problema. Tako valjda svako normalan posluje.
2018 07 18
😂😂😂i ja imam problem sa postarima. A sluzbenica na saleteru kada me vidi samo prevrne ocima 😂
2018 07 18
Aplikacija mi deluje super, samo mislim da ovde to ne bi moglo da se realizuje... Ovi kod mene su na pauzi umesto pola sata, sat vremena, mrzi ih da zivee bukvalno, a postar ako nisam tu kada mi donese paket, vrati ga u postu, naprica svasta, onda ja svratim da pokupim paket i pocnu da se deru na mene, pogotovo kada sam isla u sk i nisam imala nikog kod kuce da preuzme paket umesto mene. pocnu odmah kao "TI SI TREBALA DA BUDES KUCI I SACEKAS PAKET, DOSAO TI JE NA KUCNU ADRESU, A NE DA DOLAZIS OVDE, NEMOJ DA NARUCUJES AKO NECES BITI KUCI" ja gledam sta sam ja krivaaa postar mene nije ni nazvao, nista, sreca pa mi jos stize poruka da mi je prispela posiljka..... samo cekam kad mi jednom u posti ne daju paket, sahranicu ih zive zajedno sa postom xD
2018 07 18
> MeriliaGrej: > Aplikacija mi deluje super, samo mislim da ovde to ne bi moglo da se realizuje... > Ovi kod mene su na pauzi umesto pola sata, sat vremena, mrzi ih da zivee bukvalno, a postar ako nisam tu kada mi donese paket, vrati ga u postu, naprica svasta, onda ja svratim da pokupim paket i pocnu da se deru na mene, pogotovo kada sam isla u sk i nisam imala nikog kod kuce da preuzme paket umesto mene. pocnu odmah kao "TI SI TREBALA DA BUDES KUCI I SACEKAS PAKET, DOSAO TI JE NA KUCNU ADRESU, A NE DA DOLAZIS OVDE, NEMOJ DA NARUCUJES AKO NECES BITI KUCI" ja gledam sta sam ja krivaaa postar mene nije ni nazvao, nista, sreca pa mi jos stize poruka da mi je prispela posiljka..... samo cekam kad mi jednom u posti ne daju paket, sahranicu ih zive zajedno sa postom xD Ja nemam nikakvih problema sa postom :") A sto se tice tebe , moras malo ojacati na tu situaciju .Odnosno , nemoj tolerisati takvo ponasanje . Slobodno im *pokazi zube* ..Uopste nemaju nikakva prava da se takp ponasaju , to je tvoje pravo da ides u postu kada hoces , i da budes ili ne budes kuci ...To je njegov posao da donese .. Ako tijos jednom tako kazu reci da znas pravila poste i posiljki i da to ponasanje nije prikladno ,i da ces se lepo zaliti na rad i azurnost ...Slobodno , ne dozvoli da se bilo ko tako ponasa prema tebi ...
2018 07 18
Ja imam problem kad porucujem knjige i posalju mi kao preporucenu tiskovinu ( a sta su drugo knjige ? ) . Ako je posiljka teza od tri kg nece da mi donesu ("nije nas postar konj " ) ,vade se na neko pravilo da tiskovina koja prelazi tu tezinu moze biti samo jedna oooogromna knjiga ,ovo bi kao moralo u vise posiljki . To pravilo nigde na njihovom sajtu ne postoji . Sto je najapsurdnije , postar zaduzi tu posiljku i ja je ne mogu podici u posti pre 17h :-O
2018 07 18
Imamo ovde kod nas extra kurire sa kojima se već baš dobro znam- još malo pa će i spavati kod mene koliko su često tu. :') :') Doduše, sada sam malo "na pauzi" sa paketima iz nekih ličnih razloga, ali kada šaljem uglavnom idem preko Postexpres aplikacije i kuriri dođu po pakete. Kada je uplata post netom onda odmah i paket ponesem u poštu i tamo ga pošaljem- tri stalne radnice u našoj pošti su extra, fine su i baš ljubazne, kao i dva poštara koje imamo ovde, i takođe i oni čuvari na ulazu-izlazu u pošti. Uglavnom ovde u Vinči su eto svi zaista fini i ljubazni i što se pošte tiče, i što se postexpresa tiče. Ranije sam slala pakete iz pošte u Boleču, e tamo je već neka deseta priča- od svih onih koji tamo rade (velika je pošta za razliku od ove naše male pošte ovde) samo jedna radnica je normalna, ono ostalo jbt sve nadrndano- bukvalno samo što te ne tuku, baš su užasni.
2018 07 18
Moj postar nekad zvoni, nekad ne zvoni, tako da obicno moram u postu. Zalila sam se vec nekoliko puta, ali nista. U svakom slucaju mislim da nemaju prava na takvo ponasanje i da treba da se zalite.
2018 07 18
Da, oni zive od toga, ali posto ne rade na procenat..za njih je lakse da imaju manje posla :) Ja sam posle xy odlazaka u razlicite poste, odabrala 2 poste sa brzim i ok radnicima, uglavnom njih i posecujem :)
2018 07 18
> TatCat: > Ja imam problem kad porucujem knjige i posalju mi kao preporucenu tiskovinu ( a sta su drugo knjige ? ) . Ako je posiljka teza od tri kg nece da mi donesu ("nije nas postar konj " ) ,vade se na neko pravilo da tiskovina koja prelazi tu tezinu moze biti samo jedna oooogromna knjiga ,ovo bi kao moralo u vise posiljki . To pravilo nigde na njihovom sajtu ne postoji . Sto je najapsurdnije , postar zaduzi tu posiljku i ja je ne mogu podici u posti pre 17h :-O Draga TatCat, Moj muz je postar i imaju pravilnik o tome ko sta i do koje tezine nosi. Isto postoji i pravilo da ako se to zaduzi, nema mogucnosti da se preuzme pre nego sto se vrati na postu na kraju radnog vremena. To su interna pravila a ne nalaze se na sajtu. Bez uvrede, ali da li bi ste vi vukli jednoj osobi paket od 3 kg i jos 20 kg ostalih posljki na dva tocka!? A da ne spominjem ostalo. Raspitajte se prvo na posti, oni ce vam reci sta kako funkcionise. Hvala.
2018 07 18
Postar na Nbg je provalio da nikad nisam kod kuce kad dolazi da mi donese PE, i vremenom prestao je i da zove na tel. i da dolazi, ceduljicu vise nisu duzni da ostavljaju, samo mi stigne poruka da imam paket u posti. A ono za 3kg sam i ja cula, sto rece clanica iznad...
2018 07 18
Da, postoji pravulnik u poštama u vezi težine paketa, tj. u mnogim manjim poštama ne vrši se isporuka paketa iznad 2kg na kućnu adresu. Ali: Ukoliko već poštari ne nose te pakete iz pošte sa sobom nego isti ostaju u pošti, zbog čega se onda paket ne može preuzeti pre 17h? To je zaista glupo jer kada se i ode u poštu po paket svakako pitpisujete preuzimanje kod šalterske radnice a ne kod poštara, S ukoliko poštar već zadužuje određene pakete onda bi po nekoj zdravoj logici trebalo i da ih nisi na adresu primaoca. Apsolutno razumem gospođu koja ovde žustro brani svoga supruga koji je upravo baš ovog zanimanja, tj. poštar, ali imajte u vidu draga gospođo da većina kolega Vašeg supruga jednostavno ne radi posao za koji su i plaćeni. Opet ponavljam, kod nas ovde nema takvih problema i zaista svi koji su zaposleni u Pošti Srbije ovde su divni ljudi, ali jasno je da nije svuda tako- ne kažem da ovaj posao nije težak, bilo da je u pitanju poštar, kurir, šalterski radnik.. naravno da jeste i realno najteže je raditi sa ljudima jer nas stvarno ima raznih, ali sa druge strane uopšte ne kapiram ako su ljudi fini i kulturni prema njima, zbog čega je toliko teško uzvratiti tu ljubaznost, ili barem polovinu te ljubaznosti? Nismo svi rođeni da radimo sve poslove, zar ne?
2018 07 18
hahaha kad sam videla naslov teme, rekoh "au, znaci nisam jedina koja ima taj problemcic" :') :') Naime, posto zivim u selu, ovde radi jedan isti postar godinama, i svi se medjusobno poznajemo.. Ne desi se da ne iskomentarise nesto , bilo kad saljem posiljke, bilo kad preuzimam posiljke.. Ali uvek nesto negativno, cak me je jednom pitao sta ti to toliko narucujes.. tvoje ime non stop ovde... :s i taaako... Joj, setih se sada da mi je on jednom raspakovao posiljku iz inostranstva, kaze mora - takva je procedura :o a zapravo ne mora, posiljka je vec prosla carinu cini mi se u Beogradu, i videlo se da je paket vec bio otvaran, pa prelepljen zutom postanskom trakom ...
2018 07 18
> LadyBlye: > Da, postoji pravulnik u poštama u vezi težine paketa, tj. u mnogim manjim poštama ne vrši se isporuka paketa iznad 2kg na kućnu adresu. Ali: > Ukoliko već poštari ne nose te pakete iz pošte sa sobom nego isti ostaju u pošti, zbog čega se onda paket ne može preuzeti pre 17h? To je zaista glupo jer kada se i ode u poštu po paket svakako pitpisujete preuzimanje kod šalterske radnice a ne kod poštara, S ukoliko poštar već zadužuje određene pakete onda bi po nekoj zdravoj logici trebalo i da ih nisi na adresu primaoca. > Apsolutno razumem gospođu koja ovde žustro brani svoga supruga koji je upravo baš ovog zanimanja, tj. poštar, ali imajte u vidu draga gospođo da većina kolega Vašeg supruga jednostavno ne radi posao za koji su i plaćeni. Opet ponavljam, kod nas ovde nema takvih problema i zaista svi koji su zaposleni u Pošti Srbije ovde su divni ljudi, ali jasno je da nije svuda tako- ne kažem da ovaj posao nije težak, bilo da je u pitanju poštar, kurir, šalterski radnik.. naravno da jeste i realno najteže je raditi sa ljudima jer nas stvarno ima raznih, ali sa druge strane uopšte ne kapiram ako su ljudi fini i kulturni prema njima, zbog čega je toliko teško uzvratiti tu ljubaznost, ili barem polovinu te ljubaznosti? Nismo svi rođeni da radimo sve poslove, zar ne?
2018 07 18
1 2