Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Alergije na ambroziju

Cao,da li neko Ima alergiju na ambroziju I koji su vam simptomi😒
2018 08 20
Trenutno sam prehladjena pa sam bar postedjena alergije 😂dok pocnem ponovo da osecam 😂😂 Inace kao alergija na bilo koji drugi polen,kijavica,kasalj,pocnu da me uzasno svrbe oci,jos uzasnije da svrbe grlo nos i usi...katastrofa 😡😡😡
2018 08 21
> ElenaPt: > Trenutno sam prehladjena pa sam bar postedjena alergije 😂dok pocnem ponovo da osecam 😂😂 > Inace kao alergija na bilo koji drugi polen,kijavica,kasalj,pocnu da me uzasno svrbe oci,jos uzasnije da svrbe grlo nos i usi...katastrofa 😡😡😡 I Ja sam svake godine u problemu Svrbe me usi,oci,nos cak I desni Bez 3 pakovanja maramica ne izlazim iz kuce SAda trenutno kasljem ali zrelo onako bas 😞
2018 08 21
Ja imam problem sa ambrozijom vise od pola zivota. Antihistaminici- Aerius, Xyzal...mi pomazu desetak dana. Alergija mi je bila toliko jaka da sam nosila u kuci pelenu, jer mi je konstantno kapljalo iz nosa, cesto me i gusilo. Isla sam na Klinicki i dobila imunoterapiju, koristila te kapi neko vreme i bila mirna par sezona, a onda je krenulo opet. Na kraju sam pre 3-4 godine opet krenula po imunoterapiju, koju daje lekar, to su kapi koje uzimate dva puta nedeljno u narednih nekoliko godina, od 3-7 u zavisnosti od jacine alergije i organizma. Trenutno sam na 3,5 godine, simptomi su manje izrazeni, ali uzimam antihistamin, Xyzal par dana, jer me probudi nocu curenje nosa i osecaj zapusenosti u istom. Ujutru je najveca koncentracija polena, trebalo bi zatvarati prozore pred jutro, klima pomaze, jer ocisti vazduh. Kod nas je problem sto ambroziju ne cupaju iz korena, nego seku, te je iznova ima u jos vecem broju svake naredne sezone. U primorskim mestima je nema, te ako putujete na more, bice Vam bolje tamo. Antihistamine treba uzimati unapred, jedno mesec dana pre sezone, od pocetka jula bar
2018 08 21
Ranije su bile slane sobe aktuelne, pomazu u simptomima alergije, a valjalo bi ostaviti cigare, ko pusi. Jedno vreme sam koristila srebrnu koloidnu vodu, koju sam redovno kapljala u nos, nisam pusila i dosta sam setala, simptomi su bili minimalni
2018 08 21
Ja vec danima kijam I Imam zreo kasalj od alergije,da li neko Ima savet kako ubrzati izbacivanje sekreta😞
2018 08 21
I ja imam problem sa alergijom na ambroziju. Kijanje kasljanje oci svrbe strasno suze mi stalno idu. Nisam nikad u vezi toga isla kod lekara koristila sam deksametazon kapi za oci one mi ublaze crvenilo i svrab
2018 08 22
Sanja, ako su kapi na bazi kortikosteroida, mogu skoditi ocima pri duzoj primeni. Fizioloski rastvor pomaze pri konstantnoj primeni, prvenstveno u nos, a mogu se i oci ispirati, vise puta dnevno u toku cele godine, i kad nema alergena, pripremati sluzokozu za predstojecu situaciju
2018 08 22
> jacaikaja: > Ja imam problem sa ambrozijom vise od pola zivota. Antihistaminici- Aerius, Xyzal...mi pomazu desetak dana. Alergija mi je bila toliko jaka da sam nosila u kuci pelenu, jer mi je konstantno kapljalo iz nosa, cesto me i gusilo. Isla sam na Klinicki i dobila imunoterapiju, koristila te kapi neko vreme i bila mirna par sezona, a onda je krenulo opet. Na kraju sam pre 3-4 godine opet krenula po imunoterapiju, koju daje lekar, to su kapi koje uzimate dva puta nedeljno u narednih nekoliko godina, od 3-7 u zavisnosti od jacine alergije i organizma. Trenutno sam na 3,5 godine, simptomi su manje izrazeni, ali uzimam antihistamin, Xyzal par dana, jer me probudi nocu curenje nosa i osecaj zapusenosti u istom. Ujutru je najveca koncentracija polena, trebalo bi zatvarati prozore pred jutro, klima pomaze, jer ocisti vazduh. Kod nas je problem sto ambroziju ne cupaju iz korena, nego seku, te je iznova ima u jos vecem broju svake naredne sezone. U primorskim mestima je nema, te ako putujete na more, bice Vam bolje tamo. Antihistamine treba uzimati unapred, jedno mesec dana pre sezone, od pocetka jula bar Mozete mi objasniti sta podrazumeva imunoterapija?gde mogu da se kupe te kapi?Ja od pre 3 god imam uzasnu alergiju krenulo je sa ambrozijom a poslednjih godinu i po imam simptome cele godine jer sam odjednom postala alergicna i na prasinu.To je vrlo neprijatno.Konstanto mi je zapusen nos u potpunosti,to mi je najgore od svegs.Navucena sam na razne sprejeve koji ne resavaju problem.Zato mi trrba trajnije resenje.A u Sapcu nemaju pojma niti me dalje upucuju.Avamis,Xyzal to mi ne pomaze.Hvala
2018 08 22
> jacaikaja: > Sanja, ako su kapi na bazi kortikosteroida, mogu skoditi ocima pri duzoj primeni. Fizioloski rastvor pomaze pri konstantnoj primeni, prvenstveno u nos, a mogu se i oci ispirati, vise puta dnevno u toku cele godine, i kad nema alergena, pripremati sluzokozu za predstojecu situaciju Hvala ti draga puno
2018 08 22
Daria, mora se uzeti uput u Domu zdravlja za alergologa/ imunologa, znam za Klinicki centar u Beogradu, ali mozda jos negde daju imunoterapiju. Rade se alergo testovi i na osnovu njih se prepisuje imunoterapija. Ako ih slucajno nema na klinici, kupuju se na Torlaku. Polen ambrozije je veoma jak alergen i reaguju i oni koji nemaju na testovima izrazenu alergiju, npr.prodjete kroz livadu sa ambrozijom i iskijate se, zasuze Vam oci.. Treba raditi na imunitetu, mogu da predlozim ovcije mleko ako mozete da nadjete domace, magarece je tek tesko naci..
2018 08 22
> jacaikaja: > Daria, mora se uzeti uput u Domu zdravlja za alergologa/ imunologa, znam za Klinicki centar u Beogradu, ali mozda jos negde daju imunoterapiju. Rade se alergo testovi i na osnovu njih se prepisuje imunoterapija. Ako ih slucajno nema na klinici, kupuju se na Torlaku. Polen ambrozije je veoma jak alergen i reaguju i oni koji nemaju na testovima izrazenu alergiju, npr.prodjete kroz livadu sa ambrozijom i iskijate se, zasuze Vam oci.. Treba raditi na imunitetu, mogu da predlozim ovcije mleko ako mozete da nadjete domace, magarece je tek tesko naci.. Hvala na pomoci.Radila sam taj test i alergicna sam na polen,prasinu,grinje,ambroziju,dakle cele godine.Po prekoruci lekara treci dan koristim Dymista sprej za nos,on je kombinacija kortikosteroida i antihistaminika i kako mi je lekar rekao,on ce mi pomoci da se "odviknem" od kapi.Vec mi je bolje.Koristi se 2 meseca 2 puta dnevno.Drugaricin momak je bio pred operaciju jer u Sa nisu znali sta mu je.Poslali ga na WMA i dali mu Dymista sprej i vec duze nista ne koristi.Mozda nekome bude od koristi pa da podelim.Dobar je i Flixonase sprej ali on mislim da ne sadrzi antihistaminike.Dymista je oko 2000 din ali kad sracunam koliko mesecno dam na kojekakve lekove koji nemaju duze dejstvo,isplati se.
2018 08 25
Sa kortikosteroidima sam imala negativno iskustvo, te ih izbegavam, eventualno koristim jako kratko. Kako pomognu, tako odmognu u gorem slucaju i sa njima se mora obazrivo. Verujem da se osecas bolje od Dymista, ali pitaj lekara da pravis pauze na 5-7 dana. Ostecuju kozu, sluzokozu, a lekovi unistavaju imuni sistem. Srednja cerka je pila kortikosteroide zbog velikog manjka trombocita, a ostetio joj stitnu zlezdu, te od upale stitne, Hasimoto sindroma, autoimune bolesti, krenula i hipotireoza. Najmladja cerka ima ekcem, koji je u uskoj vezi sa alergijama, dobila je kortikostetoidnu kremu, ali sam gledala da joj ne mazem dugo, cak je i lekar ogranicio na 7 dana najvise, te sam joj kasnije mazala po potrebi, npr.dva puta namazem, pa pauziram. Mnoge sprejeve za nos sam probala i nisu mi pomogli, tacnije imala sam gori osecaj zapusenosti, te koristim samo fizioloski, u vecim kolicinama, jer pomaze na duze staze, a nije stetan. Mislim da mi sprejevi ne pomazu, zbog vrste i kolicine konzervanasa u sebi
2018 08 25
Probajte sa akupunkturom. Jako je delotvorna za alergije. Moj muz vec 4 godine ima alergiju na ambroziju, i to je katastrofa. Zatvori se nos, svrbe nepca, oci, kijanje, konstantni umor. Jednom reciju uzas. Prosle godine je ima 10 terapija, ove godine je bez ikakvih lekova i sprejeva za nos, simptomi su se znacajno smanjili, sve je lakse. Upravo je zavrsio svoju 9.terapiju za ovu godinu pa se nadamo da ce sledece godine biti jos bolje. Doktorka kaze da je kod njega sve sporije islo zato sto vec 4 godine ima alergiju, a kad se lljudi jave posle 1-2 godine, lecenje je mnogo brze. Ako imate nekoga da radi akupunkturu, moja velika preporuka. Mi smo radili u NISU, zato sto imamo dole rodjake, a i Dr zivi tamo.
2018 09 02
Hajde malo da oživimo temu, još malo pa će alergije :) Devojke, da li je neko probao Lertal ? vidim da imaju sprej za oči, obično sam vidjala sprej za nos ali ovo mi deluje novo. Ima li iskustava? Hvala!
2021 02 17