Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Postarina je poskupela

Tek skoro sam saznala da je postarina pri placanju pouzecem 350 dinara, dodatnih 100din zato sto se novac mora vratiti prodavcu, a na ovom sajtu se vise nema poverenja ni u koga da se plati u napred, mada i postnetom uzimaju proviziju 75din, onda je najjeftinija opcija da se uplati na tipa neki racun u banci ili slicno? Desila mi se situacija da sam htela clanici da izadjem u susret da mi uplati na racun dok sam jos imala pocetnu karticu, ona mi je poslala uplatnicu overenu i sve, a u banci su mi rekli da nema nikakve uplate, medjutim ja nemam vise volje da sad pokrecem sad tu neku scenu ili zalbe kako mi nije uplatila, a poslala sam joj.... Mislim da se kupovina preko interneta vise ni malo ne isplati, ja svakako uvek imama mesecnu do grada, ali i karta odavde do tamo je 300din, mislim da se vise isplati otici do grada, platiti 300din i isprobati stvar, nego kupiti ovde gde su cene davno postale iste ili cak vise nego u radnjama. Mrzim da otvaram ovako negateivne teme, ali postoji li nada za one pozitivne? Eto, pisite ako mozete da se ulogujete sta vi mislite o svemu tome...
2018 08 31
To sa postarinama me izludjuje, desi mi se da predmet bude 350,00, a postarina pouzecem blizu 300,00! Ponekad ja insistiram da platim unapred, a devojke su u fazonu ma neka platicete pouzecem 😁 jer ne mogu da objasnim jeftinije je unapred! Elem, pocela sam da kupujem ovde bas zbog radnji koje pominjete, ja ne znam gde to kupujete majice za 300,00?! Znam da sam proslo leto otisla na jednu "rasprodaju", jer mi je trebalo vise komada odjednom, krs majice nijedna ispod 350,00, zene se bukvalno otimaju, sve po podu jer radnice ne mogu da stignu da vrate u rafove, cekam na kabinu pola sata da bih unutra primetila na jednoj majici puder se oslikao od nekog ko je prethodno probao?! Meni je ovako mnogo komfornije, skuvam kafu zavalim se i biram, a usput mogu da prodam i nesto svoje sto mi realno gusi prostor 😉. Tako da ja dajem prednost ovom sajtu, bez obzira na mane i rizike koje nosi 😊. Divne stvari sam pazarila tu, nove sa etiketom batine cizme za 3000,00, ja ne znam rasprodaju u nasoj zemlji gde bih to mogla da kupim!
2018 08 31
Sto se tice poste nzm.nisam skoro nista porucila. Ali sam porucila neku saksiju royal kurirska sluzba odrali me ja sam se zgranula..Za obicnu saksiju plasticnu uzeo mi je za ptt 720dinara...Vise nikad taj royal dere bezobrazluk
2018 08 31
Postexpres oduvek drži takve cene poštarine što se otkupa tiče i tu su najjeftiniji od svih kurirskih službi. No, i ta tzv. "manja poštarina" je za većinu nas skupa. Ako predmet/stvar košta npr. 350din. moramo platiti još 193din ptt (do 0.500gr) plus oko 93din, dakle jeftinija varijanta je uplatiti novac unapred ili na račun u banci, ili post netom jer provizije nisu tolike koliko kod otkupa. Smatram da se na otkup isplati kupovati samo ukoliko se uzima više stvari pa se nekako uklopite za taj ptt sa otkupom. O ostalim kurirskim službama da ni ne govorimo, pouzdano znam da Aks dere sa ovim klasičnim ptt-om a za otkup tek "boga oca" uzimaju.
2018 08 31
Kod slanja paketa sa otkupom, ja naglasim da mi postar donese novac, to je malo jeftinija varijanta, za pakete do 0,5, postarina bude oko 250 din
2018 08 31
> LelaM80: > Kod slanja paketa sa otkupom, ja naglasim da mi postar donese novac, to je malo jeftinija varijanta, za pakete do 0,5, postarina bude oko 250 din Jeste, tu se plaća 48din (poštanska uputnica), i ja tako isto radim. Jeftinija varijanta nego da se uplaćuje post netom.
2018 08 31
Ja bas izbegavam placanje pouzecem...Platim ili mi plate ptt unapred i to je to, nema straha od placanja duple ili ove preskupe pouzecem
2018 08 31
ja uvek oznacavam post net ali zbog toga uvek snizim cenu predmeta bar za 50 dinara kad neko naruci vise stvari vise smanjim cenu sve zavisi, ali evo primera par puta pita me clanica kolika je postarina za neki nakit ja kazem toliko i toliko je post expressom a ako zelis preporuceno onda je gratis postarina, clanice se vise ne jave, niko ne zeli preporuceno slanje niti da placa pre slanja uvek svi biraju post express placanje pouzecem ne samo ovde posto ovde najmanje i prodajem nego i na drugim sajtovima gde si i zasticen od prevara. Generalno od ovog sajta lagano odustajem posto niko ti ne javi da je predmet stigao, svi bi licno preuzimanje al da im odneses na kucnu adresu, kad nesto zelis da kupis odgovor ne dobijes od prodavca ...
2018 08 31
E da inace moram reci juce sam posle ne znam koliko isla do grada da vidim neko vestacko cvece i usput sam pogledala garderobu i rekla sam vise ne idem u radnje nikako isplativije mi je mnogooo da kupujem preko neta tako da se ja definitivno drzim toga, jedino clanice koje jure popuste ili se sunjaju svugde pa im se isplati kupovina u radnjama po cenama koje sam ja videla nikako nije isplativo a inace ni u radnji ne volim da isprobavam kupujem napamet tako da mi je isto xd
2018 08 31
Ja saljem preporuceno kad god moze, ptt je uglavnom duplo jeftinija
2018 08 31
I ja saljem preporuceno kada su sitniji laganiji predmeti u pitanju a za ostale post expresom nakon uplate ili pouzecem za proverenen clanice.Ptt jeste skup ali ni ja kao clanice koje su gore pisale, kada mi nesto treba ne idem do grada da trazim, vec preko neta kupim ,mnogo mi je tako lakse
2018 08 31
I ja vise volim da kupujem preko neta, do sada sve sto sam kupovala mi je odgovaralo kao da sam probala. :D
2018 08 31
Nisam pristalica pouzeca, bezveze mi je da platim postarinu + povracaj novca+ otkup, naravno ako ne postoji drugi nacin ok. Svakako biram postu, jer su jeftiniji u odnosu na druge kurirske. Najjednostavnije mi je da uplatim na racun, sto se tice slanja preporuceno ili PE. Sto se tice bilo kog pa i ovog sajta, sto mi ne odgovara preskocim i obrnuto, ne deprimiraju me takve stvari. Na razlicitim sajtovima mogu naci svasta sto u radnjama ne mogu. Sto rece LunaLuBeka skuvam kafu ili sipam pice i kuliram :D
2018 09 01
Slozila bih se sa većinom, uplata na račun mi je uvek prvi izbor posto je finsnsijski najpovoljnije. Postexpress je izvrstan i ima najnize cene, sa odlicnim servisom. Ne bih da komentarisem to kako je ovde sve preskupo, osim u delu da sam pronasla divne stvari po cenama koje su meni bile ok. Tu svako od nas ima neke svoje standarde u koje ne vredi ulaziti, svi smo razliciti. Stvari koje ja kupujem i nosim ne kupujem ovde, posto mi je sve praktičnije i kvalitetnije u Italiji. Kod kineza ne kupujem, ne vidim logiku jednokratnih stvari. Davno su me moji naučili da smo presiromasni da bi smo kupovali jeftine stvari, ceo se zivot drzim toga i ne bidim manu.
2018 09 01
Pa, ne znam baš koliko ti je pametno na Aliju da poručuješ kozmetiku :/
2018 09 02
1 2