Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Novi level prevare?

Nisam prevarena ali neko bi mozda mogao biti, ako su mu takve stvari bitne :D Pre nekog vremena sam radila razmenu sa clanicom odavde (ne bih da imenujem, jer je sve bilo ispostovano kako treba, ako nekog zanima ko je reci cu mu privatno) ona meni majicu, ja njoj neku sako-jaknicu koju sam kupila jako davno i to kod Kineza, i sad slucajno trazeci nesto iz Bershke na sajtu, naidjem na isti taj moj bivsi komad robe, kod te iste clanice sa kojim sam radila razmenu, upisan kao "Bershka bla bla" 😄 Pa mi nije jasno cemu lazno predstavljanje stvari, nije Bershka neka marka pa da se na taj nacin privlaci kupac, to je lazno tagovanje i sve. Mozda je nekome bitna marka ili misli da je to neki kvalitet , i kupio bi jer je kao Bershka , a ustvari je stvar iz kineske radnje Peking u Apatinu. 😄 Samo sam htela da cujem vase misljenje da li je to ok ili ne, i zbog cega?
2018 09 04
Ukoliko se taguje marka koja zapravo nije uopšte prava marka/brend tog predmeta/stvari onda- Da, svakako spada u jedan vid prevare. Neko zaista želi da kupi stvar neke određene marke/brenda a dobije ustvari nešto što uopšte nije to- prevara, naravno. Nisam od onih osoba kojima su markirane/brendirane stvari uopšte bitne, ali recimo ukoliko hoću da kupim Nike patike onda hoću naravno njih i da dobijem, a ne nekakvu trećerazrednu kopiju. Kontam da većina tako razmišlja, jer nekome zaista marke jesu bitne i naravno da svako ima pravo na to da nešto voli ili ne. Takođe, kao i Vi Dani88, smatram da Bershka i nije neka "Wow!" marka, ali ukoliko stvar nije od tog proizvođača onda je svakako ne treba lažno predstavljati i lažno tagirati.
2018 09 04
Pa vid je prevare svakako. Ali za sve je potrebno dvoje. Tako isto i taj potencijalni kupac ne treba da se zaleti i kao "jaooo ovo je ta i ta marka kupujem" nego treba da trazi detaljne slike svega, i tako prevara ne bi ni uspela. :D
2018 09 04
Pretpostavljam kad bi je neko pitao da slika detaljnije, da ne bi uslikala delove gde se vidi etiketa ili bi rekla da je odsekla etiketu. Po toj logici i ja mogu svoju H&M haljinu da prodam pod "Chanel" ili sta? Smesno cime se bave :D
2018 09 04
e da, u pravu si, a moguce da niko nece od 10 slika reci "e aj mi slikaj etiketu". Fascinanto :D Pa po toj logici bi mogla.
2018 09 04
Ja nosim i brendirane ,a i bezimene stvari..Ono sto mi je vrlo vazno kod svih su materijal i kroj...Kada kupujem preko interneta tj na Mk,trazim brendirane stvari,odnosno odredjene brendove , jer onda tacno znam kakav je kroj ili materijal,a bezimene stvari su mi cista lutrija ...Isto vazi i za obucu ,znam otprilike sa kakvim kalupima imam posla.....Uvek trazim da mi se slikaju sve etikete,unutrasnje...Zato sto sam primetila da ima dosta fejka,oko kojih opet nemam nista protiv ako je naglaseno da je fejk...Sto se ovoga tice, po meni je to prevara...Meni je Berska u rangu sa h&m. i to bi mi bila neka smernica pri kupovini,koliko bih platila,kakav je otprilike kroj i materijal itd...Kinesku polovnu stvar ,verovatno ne bih platila nista...posto apsolutno ne bih znala sa cim imam posla
2018 09 04
I ja ovo smatram prevarom, zato se jako dobro raspitam pre nego sto kupim nesto sa sajta. I da iseče etiketu, tražila bih da mi slika unutrašnju etiketu, na kojoj se i sastav odeće vidi.
2018 09 04
Pa da, u neku ruku jeste prevara
2018 09 04
Primetila. Sam taj level :), skoro na svakom drugom,trećem artiklu kod nekih članica.Vi ste samo iskreni,i uvek ćete dobro proći,a ostali će verovatno biti tako i ocenjeni.....
2018 09 05