Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Dajte mi proveren recept za vocnu tortu

Obozavam cokoladne, nemam iskustva sa vocnim tortama
2018 11 22
Ja znam napamet samo ovu sa bananama, keksom, šlagom.... -500gr šlaga -500ml kisele vode -400gr bilo kog keksa (npr. Zlatni Pek, Petit i sl.) -2 do 3 sveže banane. -kesica ili dve (po želji) šlaga za prekrivanje. Umutiti dobro 500gr šlaga sa 500ml kisele vode, u to izlomiti 400gr keksa i dodati izgnječene banane, sve dobro sjediniti varjačom i oblikovati tortu na tacni. Kada se stegne, staviti odozgo umućen šlag i po želji ukrasti rendanom čokoladom. Jeftino, brzo i lako, a baš velika torta bude. ;) :)
2018 11 23
NJamiiiiiii banane u kolacu, to je po meni voce,ali moram za goste napraviti sa malinama, tako nesto, iako nisam neki ljubitelj, a ovo cu za svoju dusu :
2018 11 23
Torta sa malinama i pavlakom Sastojci: -500ml slatke pavlake -200gr šećera u prahu -500gr kisele pavlake -300gr malina (može i neko drugo voće po želji, ali ne manje od 300gr.) -500gr mlevenog keksa. -šlag u kesici. Priprema: Umutiti slatku pavlaku kao šlag za dekorisanje, čvršće ali ne previše čvrsto, dodati kiselu pavlaku i šećer u prahu pa sve opet umutiti. Zatim dodati keks i maline (ako su bile zamrznute dobro ih ocediti) i varjačom sve dobro sjediniti. Ako je smesa mekša (takva i treba da bude) stegnuće se, a ako je smesa već gusta onda u nju dodati još pola čaše mleka i izmešati. U posudu sa kalupom staviti foliju, sipati celu smesu i izravnati je, pa ostaviti par sati da odstoji u frižideru da se stegne. Kada je smesa strgnuta okrenuti je na tacnu i staviti odozgo umućen šlag. PS- Ja uglavnom samo ovakvih recepata za torte i kolače koji se brzo prave i ne peku, ne kuvaju, tj. koji su jednostavniji imam. 😊😉
2018 11 23
EEEEEEE daaaa, napravila sam na slican kalup, onu standardnu sa piskotama, sa njom ne moze da se omasi, a gotova je za pola sata, sat <3
2018 11 23
Super. 😊👍
2018 11 23
Kapri torta, Minjina kuhinjica. Lako se pravi, posna je, ali je ukus fantastican. Ja sam je 2x pravila, jednom sa jagodama, a drugi put sa mixom crvenog voca, super je, meni se vise svidja ova druga kombinacija.
2018 12 16
> TanjicaVrednica: Minjinu kuhinjicu bas volim, pogledacu :")
2018 12 16