Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Znam da sam dosadna

Ako je neko ispratio moje postove o mom slucaju, verovatno ne moze da veruje da se opet oglasavam ali ja ovde dobijam dragocene savete od clanica koji mi puno znace jer nemam kome da se obratim... Izvinjavam se Naime, napokon mi je stigao poziv za razgovor u socijalnoj sluzbi. Kada sam otvorila koverat imala sam i sta da vidim, 5.10 u 10h, kada sam pogledala na sat bilo je 10:30h ... da li mozete da verujete? Na njegovu srecu postar koji mi je doneo poziv je otisao. Htela sam da vristim od muke, nisam mogla da verujem, znala sam da ce njega prvo saslusati i da ce im isprati mozak. odmah sam obukla dete i pravac tamo. Tamo su mi reki da ce mi ponovo poslati poziv. Poziv mi je stigao juce, za ponedeljak. Za to vreme, njega su videli nasi poznanici kako nosa neke papire “ide da sredjuje nesto za dete” .. Hm O cemu se radi i zasto sam se uplasila? Radi se o tome da su njegovi roditelji nakon incidenta, saslusanja u policiji i uvodjenja mere zabrana prilaska meni, trazili da vide dete. Na sta sam ja odgovorila da ne moze i da ce moci tek kada socijalno utvrdi model vidjanja deteta. Na danasnjem pozivu koji mi je stigao pise “Poziva se radi razgovora u predmetu ZAHTEV OCA ZA INTERVENCIJU. On je ‘ladno posle svega bio da se zali kako ja njima dete ne dam i socijalno meni salje poziv u kontekstu toga? Sta je bilo sa policijom i napadom na mene pre toga, zbog cega mu je i odredjena zabrana prilaska? Da li neko zna da li ce meni za zlo da uzmu jer ja njima nisam dala dete ove 3 nedelje? Mislim imam i zasto, on je nasilnik, narkoman i tabletoman sto je i dokazao to vece kada mi je dosao na kucu, necuu dete da mi gleda majmuna na lekovima i rakiji kako se svadja po kuci sa majkom i ocem posto mene sad nema vise tamo da maltretira! Dete je pre incidenta islo svaki drugi treci dan tamo, jer sam mislila da se unormalio... Kada sam videla da nije, tu je bio kraj. Da li trebam da strahujem sto sam tako postupila? Obrisacu post posle informacija, pomagajte, osedecu....
2020 10 17
Mislim da sam Vam prosli put pisala.Vrlo je vazno pre odlaska u socijalno da se konsultujete sa advokatom i ne bilo kakvim, nego advokatom koji je u toj prici.Ako nemate novac,pozajmite!Idete vezanih ruku,ovako cete znati kako da se ponasate i koja su vasa prava,i na taj nacin ne moze niko da Vas voza.Clanica Marijana sa ovog sajta je advokat,mozda moze da vam preporuci nekog.Sve zene koje ja poznajem koje su se razvodile ili bile u slicnoj situaciji su se konsultovale sa advokatom pre bilo koje price.Starateljstvo nad detetom je ozbiljna stvar.A vas muz je ocigledno vec uzeo nekog i tacno zna sta radi.
2020 10 18
Obavezno angazujte advokata i to specijalizovanog za tu oblast. Ovo je Srbija, sve je moguce, zbog toga budite smireni i spremni na sve, pa i na to da ce on mozda imati vise prava nego sto mislite. Svako dobro i srecno!
2020 10 18
Kako narkoman moze da ima prava nad detetom??? Imam slike gde mota travu dok dete stoji pored njega.. Napisala sam da je zavisnik koje cega? Na kojoj planeti on moze mene da nadjaca? + je poznat u Mup-u
2020 10 18
Ne znam Vas slucaj od pocetka, nisam ispratila. Naime, da li ste znali sa kim pravite dete? Bez uvrede, ali nije mogao postati narkoman i alkoholicar i gost policije preko noci. To su bar stvari koje se vide/osete... Sve clanice su Vas uputile dobro. Samo advokat. Niste dosadni, niti ima potrebe da se izvinjavate, ali na forumu u vezi toga gubite vreme.. posvetite se problemu. Nadam se da imate posao i obezbedjene druge uslove za starateljstvo nad detetom. Srecno!
2020 10 18
> fresh.fresh: > Ne znam Vas slucaj od pocetka, nisam ispratila. Naime, da li ste znali sa kim pravite dete? Bez uvrede, ali nije mogao postati narkoman i alkoholicar i gost policije preko noci. To su bar stvari koje se vide/osete... > Sve clanice su Vas uputile dobro. Samo advokat. Niste dosadni, niti ima potrebe da se izvinjavate, ali na forumu u vezi toga gubite vreme.. posvetite se problemu. Nadam se da imate posao i obezbedjene druge uslove za starateljstvo nad detetom. Srecno! Zamaram ovde clanice jako dugo trazeci iskustva i informacije od njih i nijedna do sada se nije pravila pametna sa tim kliseom ZNATE SA KIM STE DETE PRAVILI. Tako da cu Vas uz duzno postovanje zamoliti da mi ne sedate na muku, znala sam, pa ?? I sta sad ?? Niko nikad nije slepo voleo i verovao u promene? Niko nikad nije mislio da ce se neko promeniti? Nemam posao i sta sad? Dete mi jos sisa, kazite? Jel mnogo sto sisa sa 22 meseca? Ajte molim Vas, prvi put Vas vidim ovde, ako nemate nista pametno da mi kazete, produzite, ne ovu samo, bilo koju temu, ja kad vidim da neko pise iz ocaja ako nemam nista korisno da kazem ne ulazim da mu prosipam pamet, vec je dovoljno tesko..
2020 10 18
Ispratila sam pricu otpocetka, nemam savet, samo sam dosla da te podrzim komentarom. Ne izvinjavaj se i ne brisi temu, nekom ce mozda biti korisna. Ne skaci u vatru, nije fresh nista lose mislila niti te napala, ni tamo ne smes padati u vatru. Ako sisa jos uvek, mozda i to uzmu u obzir, lupam sad i ja, mada, mozda, nikad se ne zna.
2020 10 18
> MinaMasa: 💋 za tebe Ma sva sam na tri noge, samo mi fali jos neko da mi pripoveda ono za sta svaki dan sama udaram glavom o zid ..
2020 10 18
Verujem, ali ne shvataj sve kao napad, iz svega moze da se nauci nesto <3
2020 10 18
Otac je odgovoran za dete dok je dete s njim. Sta si napisala babi i dedi, ili rekla, nema veze ni sa cim, osim ako te baba i deda ne tuze, a baba i deda to ne mogu dok se ne razvedete vas dvoje i dok se ne odluci o starateljstvu. To sto ti ljudi pricaju, makar i najbolji prijatelji, treba da se ostavi sa strane i uzima sa zadrskom. Prosto, ne veruj. Nek radi tata sta god zeli. Da, prijavio te narkoman da mu ne das da vidja dete. Pitaj centar kad odes sta je otac uradio po tom pitanju, kad te sud nije pozvao, jel podneo tuzbu? Slika i nije neki dokaz na sudu, ali je uradi i predaj centru za soc rad! Neka oni znaju. Govori uvereno. Za razvod braka, ako si ti stabilna, ti ne treba advokat. Sva prava porodicna imaju i na guglu. Advokati uzimaju pare.
2020 10 18
Lako je reci, uzmi advokata. Ako si nezaposlena, onda je lakse. Imas besplatnu oravnu sluzbu. U centru, izjavis, da ti zelis da otac ima kontakte sa detetom, ali ukoliko otac ne pije, prestane da bude nasilan i da vari i sve to sto imas i dajes sliku. Jednostavno saopstis da ti je veoma vazno da dete ima kontakte sa tatom i babom i dedom, ali da se brines za bezbednost deteta. Ne pokazujes, nego istampas i predajes im, oni bi trebalo da je potpisu i preuzmu. Majka po zakonu ima pravo da ne da dete ocu, i obrnuto, naravno, ako proceni da dolazi po dete u losem i cudnom stanju. A tek ako vrati dete u losem stanju, to se odmah ide u centar i prijavljuje. 0ni ako nece da zapisu, uzmes papir, napises sve, slikas poruke kad je uzimano dete i stavis kao prilog uz dokument koji predajes, dakle, objasnjene pismeno sta se desilo. Naravno da u centru treba da kazes da je dolazio na stan, da postoji policijski izvestaj i sve ostalo. Za sta imas dokaz, da das kopije, originale cuvas za sud. Ne mozes da ne das dete jer ti se nece, ali ako mislis da dete nije bezbedno uz oca, onda mozes. Ipak,izjava mora da bude da ti dete dajes, i da ces uvek davati. Ukoliko on nije drogiran, ili pijan i ako prestane biti nasilan. Za pocetak mozes predloziti da dete zbog nasilja vidja u kontrolisanim uslovima, dakle u centru, ili sa tobom.
2020 10 18
Mada to sa tobom ti otpada kao mogucnost, jer sa nekim ko je bio nasilan, ne treba da imas ni komunikaciju ni vidjanje. I majke ti, ako je dobio zabranu prilaska, kako ti da mu das dete ili informacije bilo kakve? Sa babom i dedom, to je tvoj izbor da li ces se dopisivati, ocigledno da te namestaju za sud, srpska posla. Unuke babi i dedi vodi njihovo dete a na snajka ili zet. Ti im nisi drugarica, pobogu. Baba i deda mogu od tebe traziti dete ako i tamo sin ima zabranu prilaska pa eto, eventualno da izadjes u susret ljudima, jer imaju nenormalnog sina, al nisu oni krivi da ne vidjaju unuce. A oni ako su u dobrim odnosima sa sinom, nema potrebe s njima da se dogovaras. To on treba da se dogovara sa svojima kad ce uzeti dete da se vide i odvesti ih babi i dedi.
2020 10 18
Slazem se da centar gleda interese deteta, ali nasilje u porodici je vazno kad je u pitanju bezbednost deteta. Ne treba jednostavno iz tebe da izbija ljutnja dok to govoris, prema ocu, to se jednostavno kaze u svrhu brige za dete, a ne da se otac blati. Ja sam se nagledala svakakve dece kroz svoj posao, i tacno znam kroz sta deca prolaze u domu s roditeljima,pogotovo nasilnicima i pijanicama. A to nije da ne utice na bezbednost deteta. Na kraju razgovora, ako dodjete do zakljucka, ti i soc radnik, da tata treba da vidja dete bez obzira na rizicna ponasanja i nasilje i dokaze, onda samo pitaj ko ce da preda dete ocu, jer ti nisi sanjala da te tukao ili maltretirao, nego zelis da ga tuzis za to. Inace, kad istekne tih mesec dva zabrane prilaska, onda ako ne podneses tuzbu, ko da nista nisi uradila. Posto si nezaposlena imas pravo na BESPLATNU PRAVNU POMOC. U SVAKOJ OPSTINI. Ako zelis da dajes pare advokatu, koji ce ti jer si nezaposlena ionako dodeliti sud, ti daj, al bar se raspitaj prvo kod drugih razvedenih zena koji advokat je u tvom gradu najbolji za razvode.
2020 10 18
@svejezauzeto...To na slici moze da kaze i da mota duvan.Jedino ako u policiji ima neko "delo"vezano za bilo koju drogu,e u ne moze da se opere nikako.Inace je,.Tvoja rec protiv njegove.Ovde je svaka zena slucaj za sebe i svaki razvod takodje slucaj za sebe.Konsultacija sa advokatom ne kosta puno.Ako nista drugo bar ti kaze koji su koraci i sta treba da radis..Socijalna sluzba donosi poslednju rec kada je interes deteta u pitanju
2020 10 18
> irenasara: > O njemu nema svrhe da pricas jer to ti je kod njih minus. Hvala na celokupnom savetu, a posebno na ovom delu, jer to nisam znala. Ja se spremila drvlje i kamenje na njega da bacam.. Hvala !!! 💘
2020 10 18
1 2