Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Zdravlje /

Bolesti /

Kada ste poslednji put bile kod ginekologa?!

Molim devojke, a posebno zene preko 30 da procitaju ovo! Kada ste poslednji put bile kod ginekologa ili na pregledu grudi? U Srbiji svaka 4. zena oboli od raka dojke, a svaka 8. od raka grlica materice. Da nam je zdravstvo po domovima zdravlja ocajno, vise puta se pokazalo kao istina. Naime, moja tetka je recimo, u decembru bila na redovnom pregledu u domu zdravlja i tamo NE RADE KOLPOSKOPIJU! Sada ima rak grlica materice i morace sve organe da joj vade. Molim vas da idete kod privatnika, necu da verujem da vam je 3000 dinara na godisnjem nivou previse za sebe! to jednostavno MORATE da sebi obezbedite, po cenu da se odreknete krpica, kafica, dopuna za mobilni!!! Srbija je u vrhu u svetu po osobama obolelim od raka! Hajde da to sve zajedno sprecimo! Evo ja cu usput napraviti akciju da hocu da skupim 3000 dinara i da ih nekome dam za ginekoloski pregled! Ja necu znati da li ce ga doticna dama zaista na to i potrositi, ali zelim da verujem da cete posle ovog teksta u ponedeljak nazvati privatnog ginekologa i zakazati sebi pregled! [slika:338448a1-2a91-453c-bc75-2f537a4c3aa0]
2013 09 08
Svaka cast za temu! Ja sam danas zakazala za ponedeljak! I bitno je napomenuti da zene preko 30 treba da idu na 6 meseci, kao I devojke koje su imale abortus.
2013 09 08
Idem redovno preko vaučera, jer je povoljnije. Ima paketa od 2500 pa naviše
2013 09 08
Ima jedna privatna klinika u koju uvek idem, na svakih 6 meseci iako nemam preko 30, a kod njih su uvek akcije za 2499 dinara - VS, Papa, kolposkopija, pregled i UZ... Preporucujem! (ko zeli da zna koja, nek pita u inbox, da ne reklamiram ovde, Beograd je u pitanju) [:poljubac]
2013 09 08
U pravu si! [:lepota]
2013 09 08
Svaka cast za temu! [:osmeh]
2013 09 08
Svaka čast za temu! Slažem se u potpunosti. Zdravlje je uvek na prvom mestu! [:osmeh]
2013 09 08
hmm...ja idem jednom godisnje, ali samo na papa pregled i grupe..grudi mi niko ne pregleda, to sama radim, idem na pregled u domu zdravlja..pa sad vidim da neke od vas idu kod privatnog i to na 6 meseci..ja kad odem jednom godisnje kod ovog mog on se i kao cudi sto dolazim tako cesto [:sokiran] mozda bi mogla i ja da krenem kod privatnih nije puno dok je na popustu koliko vidim [:osmeh]
2014 01 16
Moje iskustvo: Imam preko 30 god. Prošle godine posle ciklusa mi se pojavi krvarenje. Odem u DZ Obrenovac, doktor mi prepise lek da zaustavi krvarenje. Nije me uputio na ultrazvuk, sto mi je bilo čudno. Uzela sam neke lekovite biljke da pijem zbog cisti. Ove godine opet mi se pojavi isti problem. Odem kod istog doktora, opet mi prepise lekove da zaustavi krvarenje. Nisam htela da ih pijem. Uputim se u Euromedik - Beograd. Znate, šta mi je doktorica rekla? Nisi trebala da pijes te lekove, jer ti je prilikom pucanja jajne celije došlo do krvarenja. Pregledala me. Ustanovila je da imam ciste na oba jajnika i prepisala mi FEMISAN A KAPI. Drage moje, pila sam spomenute kapi. Otišla sam na kontrolu za 6 meseci, ni jednu cistu nisam imala, al sad mi se pojavio miom. Moram da mirujem. Svima preporučujem polikliniku što sam spomenula. Doktorica JE PREDOBRA. U DZ jednostavno samo urade analizu na PAPU, bez ultrazvuka.
2014 12 21