Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Dzakovi i dzakovi krpa koji stizu iz Nemacke

Kako im stati na kraj? Znam da je bila slicna ili ista tema, ali nisam mogla da je nadjem. Iznervirala sam se konkretno na drugom, svima poznatom sajtu, gde mesecima i mesecima postavljam aukcije i uvek me "oduvaju" dzakeri. Realno, znam da ih i ovde ima. Imam pitanje za takve: kako, ali kako imate strpljenja da iznova i iznova kupujete dzakove, slikate, kacite? Kako vas ne mrzi da se time bavite? Jeste li ljudi? Je l vam je to profesija, mozda? Poenta: kupis dzak za npr. 100 din i u tom dzaku bum - kaput. Pa sve da ga prodate i za 500, isplatice se. A da li se meni isplati da za tih 500 prodam italijansku, perjanu jaknu, koju sam platila 5000? Pa ne. Realno ne. Ok, reci ce neko, pa baci je. Ali zar nije poenta svih ovih sajtova da nesto, sto vise ne nosimo prodamo i onda opet, drugo nesto kupimo? 😥😢😭
2021 04 08
Nekada davno je poenta ovog sajta bila reciklaža! Nije se kupovalo da bi se prodavalo. Između ostalog, problem second handa je što se ta garderoba tretira hemikalijama za dezinfekciju i protiv moljaca. Nemojte misliti da po tim džakovima ne hodaju miševi i sl. Sve to ostaje na garderobi. Zato ona i ima čudan miris. Jedno je kupiti nešto od neke članice koja je promašila veličinu, kupila pa obukla jednom i držala uredno u ormaru, a drugo kada uzmete garderobu isprskanu kancerogenim supstancama. Ta garderoba je namenjena za humanitarne akcije i najugroženije kojima to neće smetati jer svakako nemaju ni najosnovnije. To je jedini način da ta garderoba stigne a da je ne pojedu moljci i pacovi. Uvek i svima preporučujem da čitaju i gledaju dokumentarce o reciklaži i zaštiti životne sredine. Jednu planetu imamo... ❤️🌷
2021 04 08
Realno je samo to da se razmenjujete na sajtu za predmete sličnih vrednosti u sličnom stanju. Meni ne smeta da kupim super haljinu, koju je nosila Helga, a ne Milijana, jer ta haljina košta 6 puta manje od identične na sajtu. Mnoge članice popunjavaju rupe kućnog budžeta, preprodajom predmeta i to je ok. Ne znamo u kakvoj su situaciji i koliko im znači i tih 300 dinara. Druge, koje to kupuju, takodje na taj način štede, jer im se ne uklapa da kupe za 2000, kad nadju za 500. Ne živimo u visokostandardnoj državi. Možeš da kupiš perjanu jaknu u SH radnji za 1500, te da je prodaš za 1000 uvek. Ako su se članice potrudile da islikaju gomilu i opišu, red je i da nešto zarade. Meni nije niko kriv što me mrzi da islikavam predmete koje ne koristim, a dobro mi dodje kad nadjem dobru krpicu jeftino. Hemikalijama se prska i nova garderoba, koju operete, pa nosite. Uvek nam nešto treba, pa je često bolje dobro se razmeniti, nego dati predmet džabe. Ja npr. za parfeme nudim skuplje stvari i uglavnom više toga, što nisam postavila na profil, pri tom uvek pogledam prvo njihove omiljene predmete. Za neke predmete nisam sigurna koju cenu da postavim, jer ako stavim nisku, misle da je oštećeno i iznošeno, a sa visokom i realnom, teško da ću prodati.
2021 04 09
Svaki kontejner se prska, kakva god da je roba. Komšija mi godinama radio na Novom Zelandu na carini. Dekontaminacija se vrši obavezno. To što se sajt pretvara u komercijalnu prodaju a ne razmenu i kupovinu dobrih a jeftinih 'naših' krpica mi je više tužno.
2021 04 09
> MissDiva: > Nekada davno je poenta ovog sajta bila reciklaža! Nije se kupovalo da bi se prodavalo. > Između ostalog, problem second handa je što se ta garderoba tretira hemikalijama za dezinfekciju i protiv moljaca. Nemojte misliti da po tim džakovima ne hodaju miševi i sl. Sve to ostaje na garderobi. Zato ona i ima čudan miris. > Jedno je kupiti nešto od neke članice koja je promašila veličinu, kupila pa obukla jednom i držala uredno u ormaru, a drugo kada uzmete garderobu isprskanu kancerogenim supstancama. > Ta garderoba je namenjena za humanitarne akcije i najugroženije kojima to neće smetati jer svakako nemaju ni najosnovnije. To je jedini način da ta garderoba stigne a da je ne pojedu moljci i pacovi. > Uvek i svima preporučujem da čitaju i gledaju dokumentarce o reciklaži i zaštiti životne sredine. Jednu planetu imamo... ❤️🌷 Kako ste to lepo opisali - namenjen je u humanitarne svrhe i za one siromašne i bedne,kojima neće smetati što ih truju kancerogenim sastojcima ]:) ne mogu da verujem šta sam pročitala. Jeste sigurni da im to neće smetati? Gde ste ih gurnuli ovim što ste izjavili? I da se prskaju takvim tvarima, da li je u redu ovo što ste napisali? A vi ne jedete voće i povrće koje je prskano ili ste toliko imućni da možete da jedete samo organsku hranu? Zašto se igramo malograđana ovde,nije mi jasno? Ah,da zato što izgleda neki to i jesu.
2021 04 09
Pa ja bas pričam o tome.. Na Fb je na primer nemoguće prodati nešto.. Nalazila sam na Polo Ralph Lauren košulje i džempere po 50, 100 dinara... Znači ja ne mogu moju da prodam čak ni za 5x manje cenu, jer to dodje oko 2000 Svakako da onda nekom dodje svejedno da prodaje po 100 dinzdi kad ide na količinu a ne kvalitet Druga stvar, ja sam poprilično sigurna da to nije nosila jedna Helga nego ko zna koliko njih. A još nešto što sam skoro cula, na konstataciju da mi nije jasno zašto se srozavaju tako cene u kako se uopšte dolazi do tako jeftine garderobe, jeste da se takva odeća mahom nalazi po kontejnerima, posle se sređuje i dalje prodaje.. Poenta je da je sajt za prodaju i razmenu stvari, a ne preprodaju SH garderobe u komercijalne svrhe. A svako normalno će da bira koja cena mu je povoljnija.
2021 04 09
Ja razumem prodavce, svakako. Ali ne i kupce, ako znaš da je to SH, da neko prodaje za 200 din, još 250 din poštarine. A možeš lepo da odeš u isti taj SH butik i kupiš sebi istu tu garderobu za 100 din, plus vidiš uživo i probaš. Ne znam, jer ako se preprodaju stvari iz tih butika mora da su tamo manje cene da bi ovde prodavci imali zaradu.
2021 04 09
Meni nije jasno da neko kupi majicu od 100 evra i onda gleda druge koji kupuju takve po SH radnjama, pa mu bude krivo.
2021 04 09
Ja sam pre dva dana ovde kupila kao novu,da nije naglaseno rekla bih da nije nosena,vunenu,modernog kroja haljinu COS,za 500 din.Devoka nije preprodavac ni dzak fazon.Ocigledno prodaje visak za simboliku.Tome je ovaj sajt i namenjen. Nisu problem ni dzak prodavci,problem su prenaduvane cene.
2021 04 09
> jacaikaja: > Meni nije jasno da neko kupi majicu od 100 evra i onda gleda druge koji kupuju takve po SH radnjama, pa mu bude krivo. Ja nisam videla ovde da je nekome krivo sto neko kupi u SH nešto za male pare. Pogotovo onaj ko ima za majicu od 100e, najmanji mu je problem da izdvoji 100 din za istu.
2021 04 09
> Tamarisol: > > jacaikaja: > > Meni nije jasno da neko kupi majicu od 100 evra i onda gleda druge koji kupuju takve po SH radnjama, pa mu bude krivo. > Ja nisam videla ovde da je nekome krivo sto neko kupi u SH nešto za male pare. > Pogotovo onaj ko ima za majicu od 100e, najmanji mu je problem da izdvoji 100 din za istu. Ja vidim da jeste, jer se upoređuju cene i zašto neko ne može da proda svoje skupo, zbog nečijeg jeftinog. Upravo je poenta u tome što ti koji kupuju majice od 100 evra, ne ulaze u SH radnje, jer im je to ponižavajuće, bilo iz razloga što će ih neko tamo videti, bilo iz razloga ličnog nezadovoljstva- da kupuju polovno, a voleli bi da su potrošili 10 umesto 100, kad su uvideli da stvar nisu iskoristili *za sve pare*. Postoje ljudi koje vole da prodju jeftinije i oni koje žulja jeftino plaćena stvar. Koga žulja jeftina stvar, ne treba da ima žulj od bačenog novca. Bacio si novac, pa razmeni predmet ako ne možeš da ga prodas realno.
2021 04 09
> Tamarisol: > > jacaikaja: > > Meni nije jasno da neko kupi majicu od 100 evra i onda gleda druge koji kupuju takve po SH radnjama, pa mu bude krivo. > Ja nisam videla ovde da je nekome krivo sto neko kupi u SH nešto za male pare. > Pogotovo onaj ko ima za majicu od 100e, najmanji mu je problem da izdvoji 100 din za istu. Bas tako.
2021 04 09
jecaikaja <3 <3 Inace moj sin otsao sa ocem u soping i vratio se da duksericom od 8000.Kada sam videla racun umalo ne pustih suzu ,:) U drugoj turi dve nedelje kasnije isti takav donji 8500 din. Odmah sam sracunala sta je sve moglo da se kupi za te pre na ovim sajtovima.Ali i moj muz koga sam spominjala oko "gadjenja" na sh radnje,nece ni na Limundu nista da mu licitiram, kupim..On je u fazonu,kupi nosi i baci.Nikada se ne zezne u kupovini ako se i zezne zameni ako ne moze pokloni...Znaci, niti hoce da proda niti hoce da kupi preko sajtova sh Zato oni imaju po dve police u kuci,a ja sve ostalo :') :')
2021 04 09
> Kako ste to lepo opisali - namenjen je u humanitarne svrhe i za one siromašne i bedne,kojima neće smetati što ih truju kancerogenim sastojcima ]:) ne mogu da verujem šta sam pročitala. Jeste sigurni da im to neće smetati? Gde ste ih gurnuli ovim što ste izjavili? > I da se prskaju takvim tvarima, da li je u redu ovo što ste napisali? > A vi ne jedete voće i povrće koje je prskano ili ste toliko imućni da možete da jedete samo organsku hranu? Zašto se igramo malograđana ovde,nije mi jasno? > Ah,da zato što izgleda neki to i jesu. Ne morate odmah da vređate. I Srbija spada u zemlje koje jako loše stoje pa ne vidim da se mi potresamo preterano oko uslova života ovde. I mi smo se navikli da je kod nas sve tako neuređeno, obespravljeno, male plate naspram obrazovanja... U nekim delovima sveta je voda najveće blago. To su užasni životni uslovi. Ne šalje se tamo second hand tog tipa zato što eto oni su ispod nas, nisam to ni pod razno napisala, već zato što je pomoć bilo kod tipa neophodna za preživljavanje. To su ogromne populacije siromašnih ljudi. Veći deo planete živi u nehumanim uslovima. Ja sam daleko od toga te ljude guram bilo gde, radila sam na projektima koji se tiču prava upravo tih ljudi i zaštite životne sredine. Znam o čemu govorim. Inače nije uopšte lepo, način na koji ste se obratili meni i stavili u potpuno pogrešan kontekst...
2021 04 09
> jacaikaja: > > Tamarisol: > > > jacaikaja: > > > Meni nije jasno da neko kupi majicu od 100 evra i onda gleda druge koji kupuju takve po SH radnjama, pa mu bude krivo. > > Ja nisam videla ovde da je nekome krivo sto neko kupi u SH nešto za male pare. > > Pogotovo onaj ko ima za majicu od 100e, najmanji mu je problem da izdvoji 100 din za istu. > Ja vidim da jeste, jer se upoređuju cene i zašto neko ne može da proda svoje skupo, zbog nečijeg jeftinog. Upravo je poenta u tome što ti koji kupuju majice od 100 evra, ne ulaze u SH radnje, jer im je to ponižavajuće, bilo iz razloga što će ih neko tamo videti, bilo iz razloga ličnog nezadovoljstva- da kupuju polovno, a voleli bi da su potrošili 10 umesto 100, kad su uvideli da stvar nisu iskoristili *za sve pare*. Postoje ljudi koje vole da prodju jeftinije i oni koje žulja jeftino plaćena stvar. Koga žulja jeftina stvar, ne treba da ima žulj od bačenog novca. Bacio si novac, pa razmeni predmet ako ne možeš da ga prodas realno. Prvo: "Zasto neko ne moze da proda svoje skupo?" Ne moze niko, realno, dobiti za nesto sto je noseno isto novca kso sto je prvobitno placeno. To bi bila prevara. Ali, uvodni post, vracam se na njega: kupovinom robe na kg, u dzakovima, gde u dzaku, ko ima srece moze biti 3 kaputa, 3 jakne, 3 Ralf Loren dzempera, kad vas taj dzak kosta 100din, tih 9 krpica da prodate i po 300, visestruko se isplati. Ali meni je konkretno zao tipa jakne, vise ne mogu da je nosim, platila sam je dosta i sta, da je cenim 300 din? Na koji nacin da budem konkurentna? Ne postoji nacin. Nazalost.
2021 04 09
1 2 3 4