Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Kako prodajete Firmirane (džet set) brednove ?

Drage članice, može savet kako vi prodajete vaše polovne, a brendirane (firmirane) stvari ? Recimo brendovi kao što su D&G, BOSS, Louis Vouiton, Lesilla, Fendi ....itd taj tip Jer vidim da devojke prodaju tu robu (bilo obuća ili odeća) po debelo visokoj ceni, kao da je novo, a nije, već je polovna. Znam da za polovnu robu važi neko pravilo "upola od originalne cene" ali ima faktora koji utiču i na to (starost, izdanje, očuvanost).... Ja recimo prodajem tu obuću po jako niskoj ceni, jer cenim da je POLOVNO i nošeno, i ako neko hoće da "pljune" više od 200e, 300e kupiće novo u radnji, opet naravno zavisi koji proizvod je u pitanju i koji je Brend u pitanju. Svakako ne znam šta je merilo te cene više :'( Ne znam da li onda ja stvarno potcenjujem svoju robu cenama koje ja nudim, ili je to neki realan okvir s obzirom da je ovo sajt namenjen više zameni/prodaji "second hand" robe, jer čak i ako si danas kupila majicu, štikle, kaiš za 400e, ti čim si odnela kući, isprobavala i shvatila da nije nosivo, da ti je tesno ili veliko, tome već opada cena, pa se klasifikuje u "second hand"..... Ne znam stvarno ? Šta mislite ?
2021 06 25
Uvek ce se naci neko ko ceni odlicno stanje prodajnog predmeta pogotovo brendiranog a 'polovnog' cak i po visoj ceni u koliko je predmet 10/10 i treba biti bar 30% niza naravno od cene kupovine koju ste platili ... Jer neko bi ustedeo cak i tih 30 e koje nece sa plati više u koliko moze naci isti prednet za manje novca ali da je u izuzetnom stanju Ne treba potcrnjivati robu cak i da stoji par meseci naci ce se neko ko ce da kupi Samo strpljenje ....
2021 06 25
> Ivana33petrovic: > Uvek ce se naci neko ko ceni odlicno stanje probajnog predmeta pogotovo brendiranog a 'polovnog' cak i po visoj ceni u koliko je predmet 10/10 i treba biti bar 30% niza naravno od cene kupovine koju ste platili ... > Jer neko bi ustedeo cak i tih 30 e koje nece sa plati više u koliko moze naci isti prednet za manje novca ali da je u izuzetnom stanju > Ne treba potcrnjivati robu cak i da stoji par meseci naci ce se neko ko ce da kupi > Samo strpljenje .... Pa jeste, u pravu si, hvala na feedbacku 😊
2021 06 25
Sve preko 5000 mi je puno, za šta god bilo, pa mi je to maksimalna cena i na profilu, ali plaćala sam i više kad sam kupovala od drugih, tako da zavisi koliko je retka roba kod nas i da li je aktuelan ili stariji model, u kakvom je stanju...
2021 06 26
> DoliBlack: > Sve preko 5000 mi je puno, za šta god bilo, pa mi je to maksimalna cena i na profilu, ali plaćala sam i više kad sam kupovala od drugih, tako da zavisi koliko je retka roba kod nas i da li je aktuelan ili stariji model, u kakvom je stanju... Isto mislim...meni je apsurdno kad stave neku besmislenu cenu za praistorijski model , bez obzira koji je brend u pitanju...visoke cene koje ti brendovi imaju u prodavnicama se odnose samo na aktuelne modele, ta idustrija i živi od toga što je već prošlogodišnji model 'džet setu' neprihvatljiv i bezvredan...
2021 06 26
Neki praistorijski modeli isto imaju veću cenu, ali ne kod nas. Na našem tržištu je ipak vrednija Zara iz nove kolekcije. 😁
2021 06 26
> DoliBlack: > Neki praistorijski modeli isto imaju veću cenu, ali ne kod nas. Na našem tržištu je ipak vrednija Zara iz nove kolekcije. 😁 Pretpostavljam da mislite na vintidž komade...to mi je zanimljivo, jer pojma nemam šta se podrazumeva pod 'vintidž', pretpostavljam da tu ne spada sve od pre 20 god. a pogotovo ne ono od pre 5 ili 10 godina,već možda neki limitirani komadi ili šta već...možete li mi objasniti šta dakle spada u 'vintidž'?
2021 06 27
Da, na vintage stvari mislim. Vintage je ono što je starije od nekih 20 godina, ono što je i u tom vremenu bilo posebno i popularno, a očuvalo se do današnjih dana. Praktično, obeležje nekog davno prošlog vremena koje poseduje određen kvalitet i dizajn. Retkost predmeta je takođe bitna. U kratkim crtama, to je to, po nekom mom mišljenju.
2021 06 27
> DoliBlack: > Da, na vintage stvari mislim. Vintage je ono što je starije od nekih 20 godina, ono što je i u tom vremenu bilo posebno i popularno, a očuvalo se do današnjih dana. Praktično, obeležje nekog davno prošlog vremena koje poseduje određen kvalitet i dizajn. Retkost predmeta je takođe bitna. U kratkim crtama, to je to, po nekom mom mišljenju. Puno Vam hvala na objašnjenju! :)
2021 06 27
> DoliBlack: > Sve preko 5000 mi je puno, za šta god bilo, pa mi je to maksimalna cena i na profilu, ali plaćala sam i više kad sam kupovala od drugih, tako da zavisi koliko je retka roba kod nas i da li je aktuelan ili stariji model, u kakvom je stanju... Jasno :) Hvala puno na komentaru, znaci mi :) Lep pozdrav
2021 06 28
> supergaga: > > DoliBlack: > > Sve preko 5000 mi je puno, za šta god bilo, pa mi je to maksimalna cena i na profilu, ali plaćala sam i više kad sam kupovala od drugih, tako da zavisi koliko je retka roba kod nas i da li je aktuelan ili stariji model, u kakvom je stanju... > Isto mislim...meni je apsurdno kad stave neku besmislenu cenu za praistorijski model , bez obzira koji je brend u pitanju...visoke cene koje ti brendovi imaju u prodavnicama se odnose samo na aktuelne modele, ta idustrija i živi od toga što je već prošlogodišnji model 'džet setu' neprihvatljiv i bezvredan... Da, shvatam. Pa jeste, ono što je aktuelno i u trendu trenutno je na ceni, doduše ima onih stvari koje su prešle u "vintage" ili ti ono što je bilo mega popularno pa je "izašlo iz mode" ali što mi je neka članica jednom rekla i to ima svoju vrednost nekom ko želi to da kupi. Hvala puno na komentaru, isto znači mi svaki kom. Puno pozdrava :")
2021 06 28
Malo srećem s teme ali @3milyB, divna Vam je kolekcija koju prodajete, ne sumnjam da ste vrsni ljubitelj dobrih cipela :)
2021 06 29