Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Zene u Avganistanu

Sta ce biti sa zenama i devojcicama u Avganistanu i da li ce ponovo morati da zive kao da ne postoje? Mnogo me rastuzuje ta situacija i ne mogu ni da zamislim kako se osecaju u ovom trenutku 😔😔😔
2021 08 18
Takodje, svaki dan gledam i dusa me boli za tim napacenim narodom. Neka im bog da sabur 🙏🏻 i od srca im zelim da sve nedace koje ih snalaze konacno nestanu!
2021 08 18
Ja iskreno medijima uopste ne verujem.U Afganistanu nism bila,a ni ne poznajem nekog u Bg ko je poreklom iz izstog,da bih imala neku info,za razliku od recimo Iraka i Sirije.Inace po onome sto sam procitala,situacija mi je totalno sumanuta.
2021 08 19
> jelena2606: > Ja iskreno medijima uopste ne verujem.U Afganistanu nism bila,a ni ne poznajem nekog u Bg ko je poreklom iz izstog,da bih imala neku info,za razliku od recimo Iraka i Sirije.Inace po onome sto sam procitala,situacija mi je totalno sumanuta. Nema tu šta da se medijima veruje ili ne veruje, činjenica je da po talibanskom 'zakonu' žene nemaju apsolitno nikakva prava, pre svega nemaju prava na obrazovanje niti moć da na bilo koji način odlučuju o svom životu, neki retardirani muškarac će moći da radi s njima šta god poželi...a sad mogu komotno da se 'pozdrave' i sa nadom da će se za njih nekad nešto promeniti...pakao, eto šta je...
2021 08 19
@Supergaga..S obzirom koliko su brzo i lako osvojili sve,moguce je da su napravili dogovor sa Amerikancima,moguce da ce da popuste u celoj prici.Takodje 20 godina su bili tamo,citava jedna generacija je odrasla bez tih zakona.Videcemo...
2021 08 19
Na moju veliku zalost, polozaj zena pod talibanskom vlascu je jos i mnogo gori nego sto mediji prenose. To je ubedljivo najstroziji oblik praktikovanja islamskih pravila, a prema mogim tumacenjima samih islamskih ucenjaka totalno izopacen. Ne samo da zene nemaju nikakva prava vec su u bilo kakvom sporu pred sudom iskljucivi krivci. Recimo, muskarac se ne smara krivim za silovanje ukoliko je zena nosila obucu u kojoj su se cule potpetice dok hoda iako je obuca bila ravna. To se smatra IZAZIVANJEM seksualnog nagona i ne samo da je zasluzila to silovanje nego se i kaznjava zbog takvog nedela. :( Naravno da sve ima veze sa tim sto Amerikanci vise nemaju ekonomski interes tamo, sve sto su mogli da iscrpe i uzmu uzeli su i sad dovidjenja. To velike sile kroz istoriju rade oduvek, ne samo oni, nego su oni najvidljiviji tokom 21.i 20.veka. Rusi, Kinezi, kolonijalne sile iz Srednjeg veka, katolicka crkva....sve ista prica nazalost
2021 08 19
> jelena2606: > @Supergaga..S obzirom koliko su brzo i lako osvojili sve,moguce je da su napravili dogovor sa Amerikancima,moguce da ce da popuste u celoj prici.Takodje 20 godina su bili tamo,citava jedna generacija je odrasla bez tih zakona.Videcemo... Ma kakav dogovor, kao što kaže Loki, ne mora niko da me izvesti da bi mi bilo jasno da Amerikanci jednostavno nemaju više interesa da budu tamo i to bi bilo to...a džaba onima koji su odrasli tamo tokom ovih 20 godina svest o tome koliko je talibanska politika bolesna, nemaju nikakve šanse protiv fanatika, njima će i biti najgore...da ne veruje čovek šta je sve moguće u 21. veku, žao m i je tih jadnih ljudi a posebno žena
2021 08 19
Svakako nemaju interes.Znamo svi sta su talibani..Jedino me zbunjuje najezda Talibana bez bilo kakvog otpora,kao da su se dogovorili sa njima vec nesto...
2021 08 19
> jelena2606: > Svakako nemaju interes.Znamo svi sta su talibani..Jedino me zbunjuje najezda Talibana bez bilo kakvog otpora,kao da su se dogovorili sa njima vec nesto... Pa, kobajagi se jesu nešto dogovorili, u smislu da novi režim ne pruža podršku Al Kaidi mislim, ali sigurno nisu raspravljali o položaju žena, demokratiji itd....talibani su sve vreme bili tu i jačali svoje pozicije pa su jednostavno preuzeli sve čim su se ovi izmakli...
2021 08 19
Evo ko je poleteo da se spasi. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/7ab47de06538ec02783160ec5138d9cb.jpg)
2021 08 19
Буди Бог са нама. А и са њима. Сви видимо шта овде раде азиланти, ако су они само 10% као талибани... Нама нама сем молитве за све те дивне душе тамо. 💙💚
2021 08 19