Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

laserska epilacija-iskustva

Kakva su vaša iskustva sa epilacijom? Prošle godine sam išla na IPL pazuha i odmah sam videla rezultate, nisam morala da se brijem maltene uopste, 1 mesecno..s tim sto kada sam preskocila 1 mesec, sve se vratilo..isla sam na nekih 5 tretmana. Nedugo zatim je jedna devojka pocela da radi lasersku epilaciju, bas laserom, kod nje sam krenula na noge i bikini..isla sam na 5 tretmana, od oktobra i ne vidim neki pomak, na bikiniju mi se cine proredjene i nisu ostre, dok na nogama imam ponegde ''pecate'' bez dlaka, ali sem toga ne vidim bitne promene..e sad, ja se izmedju tretmana redovno brijem, mislila sam da to nije problem, ali ispada da jeste i da treba pustati dlake, sto mi je izazov. U dilemi sam da li da nastavim, pa mozda bude rezultata, a opet se bojim da cu baciti pare..pa mozda bolje da probam na nekom trecem mestu. :s Zelja mi je da do leta resim dlake, da mogu da uzivam ko covek.
2022 02 04
Pratim temu. Zanima me odnos cene i kvaliteta.
2022 02 04
Dobro veče 🙃 Sveže sa pregleda dermatologa priskačem u ovu temu!^^ Pa ovako, ja sam dosta istraživala pre nego što sam se upustila u iskustvo sa laserom. Odmah da naglasim da ne znam da li je ovde dozvoljeno navoditi ime salona ili ne, tako da ko želi preporuku može da mi piše u inbox^^ Prvo klasičan IPL NE! Bacanje novca, laseri za kućnu samostalnu upotrebu NE, takodje bacanje novca (potvrdio dermatolog, iskrena žena i profesionalac (hvala joj jer zamalo da puknem 500evrića ni za šta). Laser na koji sam išla, nakon duge analitike🧐 a isti mi preporuči dermatolog pre tri dana, jeste Alma Soprano Titanium i rezultatima sam prezadovoljna. Ja sam do sada odradila celu intimnu (i otpozadi koga to interesuje😂) i pazuh. Intimnu moram da doradim, svojom greškom doduše jer sam dva puta preskočila termine solidno, a što se pazuha tiče, pa mislim da se ne javi ni pet dlačica ukupno. Sad sam zakazala i noge, imaju sniženje🥰 Inicijalno sam krenula zbog ozbiljnog problema sa urastanjem dlaka, pa ako ovo čita neko ko ima isti problem, tužna istina takodje potvrdjena od strane dermatologa je da je laserska epilacija jedino efikasno rešenje za tu muku. (Dodala je i da su mazalice za takvu problematiku solidna propaganda za zavlačenje ruke u naš dzep, bez davanja relevantnih rezultata). Svi pitaju je l boli...boli hahhaha, pecka, bude nekako vrelo u nekom trenutku, ali ništa specijalno. Ako ćemo iskreno, depilacija voskom je poradjane, laser je laganica. E sad ovaj konkretno na koji sam ja išla je jedan od najnaprednijih i ima hladjenje pa bude banja. I da, uredno zaštite mladeže ko ima, to je jako važno. I za kraj da dodam, koliko god da je laser napredan, svetlije slabe dlačice spržit neće, nemojte da se nadate. Pitala sam za stomak, rekli su mi u dva salona otvoreno da nema šanse. Toliko od mene, izvinjavam se ako je post predug i nadam se da će nešto od ovih informacija biti korisno!^^ Pozdrav!!!🥰
2022 02 04
Ovako, ja sam isla pre porodjaja na oko 10-ak tretmana nausnica i intimne regije. Prvo sto moram da kazem boli boli boli😊 dlake na nausnicama se jesu proredile ali ih ima. Zbog hormona su mi izasle i par dlaka na bradi pa sam i to skidala. Ukratko dlake na licu su se vratile cim sam ostala trudna. U toku trudnoce su mi bas izasle dlake i na bradi 🤯. Sto se tice intimnog dela prvenstveno sam isla upravo zbog urastanja dlaka i tu je uspelo skoro 90%. Bukvalno su mi ostala dva minijaturna pecata. Nekih godinu i po dana posle porodjaja sam opet krenula na tretmane. Nausnice do sada 4-5 tretmana nema poboljsanja. Brada takodje toliko- ne znam ne bih rekla ni da tu ima nekog pomaka. Letos sam uradila dva tretmana pazuha - iskreno nisam videla neko smanjena dlaka Zakljucak: u mom slucaju samo su mi nestale dlake sa intimnog dela.
2022 02 05
> MilicaIlic1990: > Ovako, ja sam isla pre porodjaja na oko 10-ak tretmana nausnica i intimne regije. Prvo sto moram da kazem boli boli boli😊 dlake na nausnicama se jesu proredile ali ih ima. Zbog hormona su mi izasle i par dlaka na bradi pa sam i to skidala. Ukratko dlake na licu su se vratile cim sam ostala trudna. U toku trudnoce su mi bas izasle dlake i na bradi 🤯. Na koji laser ste išli? Nažalost to što kažete za hormone jeste tako, sila prirode, i meni je predočeno u dva salona da ubuduće kada dodje do trudnoće, velika je šansa da će se dlačice vratiti i to je prosto sila prirode. Inače kroz svoje probleme sa hormonima (ne odnosi se na trudnoću, nisam još uzrela za to) uočavala sam više puta promene u maljavosti zavisno od hormonskog statusa, pogotovu sam iskusila da je maljavost pojačana pod hormonskom terapijom 😞 To je čudo jedno! Sad kad su mi se stabilizovali hormoni, nestala je trećina dlaka, samo od sebe (govorim o regijama koje nikada nisu tretirane laserom). A za nausnice koliko sam istraživala generalno o laserima, slaba je šansa jer su slabije i dlačice, isto kao što meni neće reagovati na te slabije na stomaku :( Samo eto prema meni su bili srećom korektni i otvoreni i realno predočili da je uzaludno. Što se dlačica na bradi tiče, pretežno su uzrok hormoni, javljale su se i meni za vreme hormonske terapije i otpale su same kad su hormoni dovedeni u balans. Tako da sa te strane gledano, laser je ok za standardne dlačice, ali kad su izazvane dodatno hormonskim disbalansom, laser tu ne igra nikakvu ulogu. Uzrok je prosto u hormonima i treba se pozabaviti tom tematikom. Sad sve je individualno, ja se iskreno od srca nadam da Vam je to privremeno i da će promenom hormonskog statusa eventualno da Vam se povuče!🥰
2022 02 05
Hvala na opsežnom komentaru. :") Posle koliko tretmana si videla rezultat? I koliko često se briješ između tretmana? Ja mislim da je do lasera koji koristi (Mondo 33, čini mi se da piše na njemu)...tako da ću verovatno preći na neko drugo mesto, da ne bacam pare uzalud. Možeš meni u inbox poslati koji je salon u pitanju (mada mi je za kozmetičara daleko da idem do Beograda, ali ipak me zanima). x-)
2022 02 05
I mene zanimaju cene, ipak to nije mala svota novca da bi se bacala.
2022 02 05
Nema na čemu!🥰 U suštini to ide ovako...nakon prva dva tretmana se uvek uočava najveća razlika, bukvalno dlačice otpadnu i jedva da išta izraste do narednog tretmana. Nakon toga bude zatišje, i čini se da rastu normalno, približno kao ranije pre nego što ste uopšte krenuli na laser pa pomislimo da nema efekta😂 Koliko tretmana je potrebno ukupno je individualno, nije svakome potrebano isto. Medjutim obično je to 6-7 tretmana, ukoliko se ide redovno u naznačenom vremenskom razmaku izmedju tretmana (a ne kao ja što sam izmedju dva tretmana intimne kulirala 4meseca, pa sad moram da ponovim još jedno dva verovatno😂). Što se brijanja tiče ja nisam imala ni potrebe često da se brijem iskreno, pogotovu nakon prvog i drugog. Sve u svemu brijanje može za vreme procesa ali depiliranje ne, nikakvo čupanje dlaka ne sme da se desi, u suprotnom džabe se ide na laser. Pišem u inbox!^^
2022 02 05
Prvo, trajno uklanjanje dlaka nazalost nije moguce. To sto se zove trajno je u stvari privremeno resenje. Dlake nikad nece potpuno prestati da Vam rastu, moze da se redukuje gustina ali potpuni nestanak su bajke za malu decu i vredjanje inteligencije. Laser pomaze i mirni ste neko vreme (ponovo sto je isto tuzno, ne resava problem onih mekih, svetlih i slabih dlaka) Moje iskustvo je da sam poslednji put bila na tretmanu 2017, pre toga brazilska radjena bar petanaestak puta. POMOGLO moram da priznam prvo zbog urastanja, to mi je bio prioritet da se resi, a i prepone da ne brijem stalno zbog treninga (bazen). Sve zavisi od osobe do osobe kao i jacine dlaka, nekom ce trebati 50 a nekom 10 tretmana da bi bio miran neko vreme. Moram da priznam da su meni prepone resene kao i linija stomaka, tu mi eventualno 2,3 porastu ali brazilska je bila samo proredjena i kako vreme prolazi vraca se na staro. Ponavljam nazalost, nije trajno resenje ali jeste odmor na neko vreme (sto je isto individualno, nekom 5 meseci nekom godinu dana a nekom 2 meseca) ali po mom misljenju svakako vredi!
2022 02 05
Ja sam isla i mogu reći da sam prezadovoljna. Išla sam na epilaciju pazuha, bikini zone i nogu. Na pazuhu mi se videla promena odma poale 1.tretmana, vec 50% dlaka je otpalo, na bikini zoni nekih 30% na nogama 30%. Posle 4 tretmana sa pazuha je skroz otpalo sve, sa nogu jos nekih 20%, a sa bikini zone jos 30%. Na pazuh sam otisla jos kedan tretman za svaki slucaj,za bikini zonu sam isla ukupnu 7 puna, a za noge 6. I promena se itekako videla. Sad je proslo već godinu dana i nijedna dlaka, hvala Bogu🙏 ali odem jednom u godinu dana na 1 tretman, sto je i preporučljivo. Prvo što mi je devojka rekla kada sam došla na prvi termin, jeste ti da se nikako ne brijem, ne depiliram izmedju tretmana. Jer dlaka posle tretmana treba da izraste u sama otpadne, a ako je vi obrijete ona nece dovoljno porasti da bi mogla sama da otpadne, i samo sebi produzavate vreme termina. Jako je bitno da se zbog toga kreme na jesan da bi do prolece bili bez dlaka. I ako vam dlake porastu izedju termina, to niko nece videti ispod dzempera i dugih pantalona. Bitno je samo noć pre termina da se obrijete. Ranije sam muku mučila sa uraslin dlakama na nogamabi bikini zoni, ali ppsle epilacije sam progledala, nema uraslih dlaka i nema ranica od njih. I još jodno: IPL aparat nije isti kao Diodni laser. Zato trebate otići u salon koji ima isključivo DIODNI laser, zato se pre odlaska raspitajte klo salonu i koji laser imaju. Ja sam prezadovoljna, i svakome bi preporučila.🌸👌
2022 02 05
I ja cu da napisem ukratko moje iskustvo. Radila sam kompletnu intimnu regiju u salonu u Misarskoj (ne znam da li je dozvoljeno da se pise ime ali vrlo je jednostavno naci koji je salon u pitanju) i PREZADOVOLJNA SAM. Koriste Alma Soprano Titanium laser i cena kompletne intimne regije je 5000din. Ja moram da kazem da sam ja muku mucila, probala sam sve pre ovoga, dakle brijac, vosak, epilator, S V E, a s obzirom da imam osetljivu kozu i problem sa uraslim dlakama, imala sam gomilu flekica, ranica itd a sa ovim sam resila svoj problem i svima bih preporucila. Odradila sam svih 8 tretmana + 2 korekcije i apsolutno nijednu uraslu dlako nisam imala vec posle prvog tretmana!!! Devojke su jako ljubazne i fine i PROFESIONALNE, tu su da odgovore na sva vasa pitanja i ja sam se zaista prijatno osecala u salonu. Mislim da sada imaju akciju pa su cele noge 12 000, a celo telo (7 tretmana) je oko 140 000 Jeste skupo, ali ovo je nesto u sta treba uloziti definitivno po mom misljenju!
2022 02 05
> AnaDjxx: > I ja cu da napisem ukratko moje iskustvo. Radila sam kompletnu intimnu regiju u salonu u Misarskoj (ne znam da li je dozvoljeno da se pise ime ali vrlo je jednostavno naci koji je salon u pitanju) i PREZADOVOLJNA SAM. Koriste Alma Soprano Titanium laser i cena kompletne intimne regije je 5000din. Ja moram da kazem da sam ja muku mucila, probala sam sve pre ovoga, dakle brijac, vosak, epilator, S V E, a s obzirom da imam osetljivu kozu i problem sa uraslim dlakama, imala sam gomilu flekica, ranica itd a sa ovim sam resila svoj problem i svima bih preporucila. Odradila sam svih 8 tretmana + 2 korekcije i apsolutno nijednu uraslu dlako nisam imala vec posle prvog tretmana!!! > Devojke su jako ljubazne i fine i PROFESIONALNE, tu su da odgovore na sva vasa pitanja i ja sam se zaista prijatno osecala u salonu. Mislim da sada imaju akciju pa su cele noge 12 000, a celo telo (7 tretmana) je oko 140 000 > Jeste skupo, ali ovo je nesto u sta treba uloziti definitivno po mom misljenju! I ja sam tamo radila i prezadovoljna sam!!!🥰
2022 02 05
IPL Epilator - alii.pub/6gc4mb Kupio, probao i mogu reci da deluje i da na kratko zivot deluje savrseno!
2024 03 21