Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako se hranite na poslu / deca u skoli

Pozdrav clanovima! Interesuje me kako se hranite tokom rada, da li samostalno spremate hranu i nosite, ili kupujete nesto gotovo? Mozete izneti i neke predloge obroka. Hvala! 🙂
2022 12 17
Obrok salate su praktične. Mogu da se naprave od bilo kog povraća koje volimo i zgodne su za transport u kutiji za hranu. Ako te ne mrzi naseckaš povrće uveče i ujutro samo dodaš neki protein (sir, tunjevinu, neko meso...) Ja ne stavljam začine i ne solim salate, uglavnom koristim samo limun i malo maslinovog ulja. Sa salatom nema greške, a i zdrav je obrok. I ponesem obično još nešto slatko, bonžitica ili nešto čokoladno. 😊
2022 12 17
Ma, u pekari. Sto jeftinije, ako nemam topli obrok, ali uglavnom biram poslove gde ima klope, da bi mi plata ostala čista. Posto vecinski radim teze poslove fizike, tipa rostilj, konobar, sank, ne mogu smenu da prezivim na salati, mogu posle samo da se onesvestim do kuce. Kad radim neki office posao, onda zuzu, pogacicu, pitu, proju, uglavnom neko pecivo. Inace ne vodim puno racuna sta jedem, sve volim, tako da mi je to najnebitnija stavka
2022 12 18
Ishrana je jedna od najbitnijih stavki u životu. To se shvati nažalost tek nakon nekog zdravstvenog problema. Teško je promeniti navike,odreći se peciva,slatkiša,industrijske hrane,ali pokušavam da je svedem na minimum. Kuvam i nosim,bitno mi je da jedem raznovrsno i da unosim sve što je telu potrebno,da bih bila zdrava i imala više energije.
2022 12 18
Moja baba je ceo zivot sa sela jela domaci hranu, vodila racuna i imala 3 sloga i na kraju srcanu sa 59 godina i umrla. Moja kuma ima 86 i samo kataraktu, a pusi 2 pakle dnevno i nikada nije pazila sta jede i slicno, tako da u praksi vidjam drugacije primere. Jedem bukvalno sve, slano slatko, voce, povrce, meso, salate u normalnim kolicinima i za sad sam prilicno zdrava. Cigare ce me sigurno ubiti kad tad, ali od necega mora da se rikne, necu ih ostaviti sigurno :D
2022 12 18
Nažalost većina razmišlja kao vi. Jedna od najbitnijih stavki,ne znači da ne postoje drugi bitni faktori koji utiču na zdravlje. Ali opet nisu nam svima iste potrebe,niti isti organizmi,tako da ne važe za sve ista pravila.
2022 12 18
Pa, ja nekako ono sto vidim u svom okruzenju, sasvim je suprotno od teorije da je ishrana najbitnija. Vecinski genetske predispozicije za razvoj neke bolesti i stres. Moja najbolja drugarica je osoba koja od malena jako vodi racuna sta jede, dosta je fizicki aktivna, a recimo stalno je po lekarima, ima dijabetes, problem sa cistama na jajnicima, napade astme i da ne nabrajam, ja koja ne vodim racuna, skoro kad mi je bilo lose bila sam kod neurologa, interniste, rekoh aj kad sam vec tu i da snimim pluca, otisla cak i pluca da snimim, radila uz abdomena, sve mi je u najboljem redu, bogu hvala. Mozda imam neku rakcinu, ali ovo sve sto sam proverila u redu je, A i zavisi ko ima kakve ambicije sto se tice duzine zivota, ja da izguram do 70te, ako uspem i duze od toga mi ni ne treba, ali da zivim kako hocu do tih 60, 70 i dosta
2022 12 18
Važno je šta se jede...samo smo neki manje neki više tolerantni na to šta unosimo u sebe. Tema je predlozi za ishranu na poslu i šta jedemo dok radimo 😊. Ako neko još ima predlog, podelite😊
2022 12 18
Kod mene je problem sto se brzo zasitim odredjene hrane. Nosila sam salate, ali su mi nedovoljne kao glavni obrok, sluze iskljucivo kao uzina. Sem ako uz to nemam neko pecivo. Ako dodam protein, bude super, ali mi se ne jedu tokom cele nedelje. Takodje, u zimskom periodu mi se pola povrca gadi, jer mu nije sezona i cesto smrdi na hemiju. Pravila sam sendvice, tortilje sa piletinom ili curetinom. Kupila specijalnu posudu za corbe ili krem supe. Cak i glavna jela sam nosila (meso i prilog) ali sve to kosta i vremena i novca. Pritom, ustajem rano i uglavnom moram da spremim uvece, jer sam ujutru ni za sta. 😂 Dalje, radim u kolektivu i moram da nosim nesto prakticno, da se ne umazem, a takodje i da se hrana ne oseti. Pokusavam da promenim godinama stecene lose navike, ali cinjenica da je zatrovano i voce i povrce i meso, me sve cesce dovodi do odustajanja od zdravog zivota. Aktivna sam fizicki, ali je posao stresan, mir imam samo kod kuce. Kad sam umorna, jedem sta stignem, kajem se tek posle. A nekad se i ne kajem. 😂 Proteinske čokoladice obozavam, ali im je cena jača (od 100 do 450 din / kom, sto mi je mnogo).
2022 12 18
Da i novac je uglavnom veliki problem, a i ukus, msilim me mozes da ispecea krompir i meso is sutradan da bude ukusno, nema smisla. Ja imam obicaj da kupim lisnato, pa recimo unutra stavim sir, sunku, sta vec volimo, woody virlse, upakuje u rolnice i zamrzne i onda ujutru dok pijem kafu, ispecem i ponesem na posao. Kad imam topli obrok, onda ne razmišljam, ako je restoran, imamo kuvano, ako je fast food, jedem sta hocu. U jednom call centru smo imali ketering iz restorana, 3 vrste jela, pa biramo svaki dan sta cemo, bude meso, bude vege fazon i kuvano. Za svakog po nešto da izabere, to je najbolja fora. Ja umem i one nudle da kupim kad mi se sve smuci, pa to pojedem. Ili kupim sebi plazmu mlevenu i mleko, pa 2, 3 dana to jedem
2022 12 18
> Milica9933: Takodje i ja se brzo zasitim odredjene hrane tako da sam uvek nosila i kupovala razlicito. Sve po dan - dva pa promenim. Nosila sam sendvice (prsuta i zelena salata) , virsle ,ovsene kase i pahuljice ali sa jogurtom spremljene + banana, paradajz i krastavac sa domacim sirom, jaja sa sirom , takodje kupovala pecivo ( proja, pogaca, stapic , burek ) sve naravno sa jogurtom :D A nekad i narucimo kolektivno hranu (kineze, pljeskavice, pice) itd :D A sto se tice voca i povrca to si u pravu, sve je prskano i zatrovano. Posto sam generalno pusac i ne hranim se najzdravije, pijem vitamin c (500mg )2x dnevno , to mi je majka moje kume (koja je pulmolog) rekla da ga ne unosimo dovoljno kroz voce i povrce , i vitam D (vigantol kapi) uzmem 30 kapi sa maslinovim uljem i mirna sam 15 dana (pogotovo je bitno zimi . jer nema sunca) :)
2022 12 18
Nosim svoju hranu. Dok se svi oko mene i dalje čude na to kao, kako imam vremena. 🤔 A imam jer prosto ne da neću, nego ne mogu da se hranim po pekarama, od kojih je ne znam zašto, najzastupljenija hleb&kifle... 🙄 a i stalo mi je da lepo i kvalitetno jedem. Znači, 2 jaja, pileća prsa ili slaninica, sir neki mladi, ili Mocarela, i obavezno ljuto, ne može doručak da mi prođe bez ljute papričice, malo naravno, ili ponesem malo ljutog ajvara ili ljutenice. I salate! Babura, paradajz, zavisi čega je sezona u trenutku. Bez hleba naravno 😁 + kefir, ono, pravljen od gljivica, ne kupovini! Druga varijanta doručka je da napunim šampinjone pa klopam to 2 dana. Vrlo je lako za spremiti, bukvalno se samo očiste,izdube,napune,zapeku,a vrlo vrlo ukusno i drži do ručka! Isto uzmem jednu baburu npr uz to. I to je dovoljno. I treća varijanta doručka su mi makarone ili testenina pa sad, sa raznim prelivima, sosevima, nekad napravim i posnu varijantu. I to isto znam da spremim za 2 dana.
2022 12 18
Ja paprike kupujem po 2, 3 ahhahaha, meni je to skupo
2022 12 18
Sve je drasticno poskupelo. Bar proizvodi koje svakodnevno koristim, i te kako osetim razliku. Jedno vreme smo narucivali hranu, ali s obzirom da imamo razlicite ukuse i zelje, zbog dostave nije isplativo narucivati sa razlicitih mesta. Peciva volim, ali ih uglavnom pravim kod kuce. Jednom nedeljno uzimam pileci giros. Imamo frizider na poslu, sto je olaksavajuca okolnost, narocito u letnjem periodu. Ali zimi zaista imam problem, bas zbog ogranicenog voca. Nisam ljubitelj citrusa. Hvala clanici koja je pomenula suplemente. Isto uzmem vitamin C.
2022 12 18
> Anka07: > Nosim svoju hranu. Dok se svi oko mene i dalje čude na to kao, kako imam vremena. 🤔 A imam jer prosto ne da neću, nego ne mogu da se hranim po pekarama, od kojih je ne znam zašto, najzastupljenija hleb&kifle... 🙄 a i stalo mi je da lepo i kvalitetno jedem. > Znači, 2 jaja, pileća prsa ili slaninica, sir neki mladi, ili Mocarela, i obavezno ljuto, ne može doručak da mi prođe bez ljute papričice, malo naravno, ili ponesem malo ljutog ajvara ili ljutenice. I salate! Babura, paradajz, zavisi čega je sezona u trenutku. Bez hleba naravno 😁 + kefir, ono, pravljen od gljivica, ne kupovini! > Druga varijanta doručka je da napunim šampinjone pa klopam to 2 dana. Vrlo je lako za spremiti, bukvalno se samo očiste,izdube,napune,zapeku,a vrlo vrlo ukusno i drži do ručka! Isto uzmem jednu baburu npr uz to. I to je dovoljno. I treća varijanta doručka su mi makarone ili testenina pa sad, sa raznim prelivima, sosevima, nekad napravim i posnu varijantu. I to isto znam da spremim za 2 dana. Pa, dobro to i jesu neke varijante klasicnog dorucka, ali opet ja ne bih imala vremena u 5 ujutru sve to da pripremim, decu da spremim i odvedem u vrtic :D knap ustajem, kafa sminka, obalcenje sebe i njih i paljba :D
2022 12 18
1 2 3 4 5