Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako se hranite na poslu / deca u skoli

I ja sam gledala te friteze na vruc vazduh, ali nikako da se odlucim na kupovinu. Gledala sam Xiaomi mi smart. Razmislicu bas!
2022 12 19
Mene ova tema nadahnula da vas koji imate decu školskog uzrasta pitam kako se vaša deca hrane u toku dana. Vidim premorene mame koje jedva stižu da kuvaju pored posla ili ni ne stižu. Zašto ne postoje menze u svakoj školi da se pruži kuvani obrok deci i da se mame rasterete da bi kad svi stignu kući mogli zajedničko vreme mirno da provedu sa decom? Naravno po pristupačnoj ceni, kao u parlamentu. 😯😯😯
2022 12 20
Bravo Apple. Nemam decu, ali desi se da cuvam od brata malog. Jer snaja i brat cesto rade suprotnu smenu od njegove nastave. Ide u osnovnu skolu i ishrana im je bazirana na pekari, ali rukovodioci skole potenciraju da ne treba da bude bolja, zato se i zove "užina". Od mekika, preko krofni, kifli sa kremom, do rol virsle, pastete, eventualno nekog sendvica. Tako smo se svi hranili, ali je fascinantno da se nista nije promenilo u danasnje vreme. Verovatno je u nekim gradovima drugacije.
2022 12 20
Po meni treba da se uvede nastava isključivo prepodne i redovan ručak u kantini kao menza na fakultetima. Deca se mahom hrane neredovno i nezdravo. Pauza za ručak, ne odmor od 15 min. Ako može u skupštini, zaslužuju u deca!!!
2022 12 20
Jadni smo na svim poljima. I ne verujem da ce biti nekih znacajnih, boljih promena.
2022 12 20
Može biti samo gore :')
2022 12 20
> Išizzzu: > Može biti samo gore :') Mene to uznemirava, iskreno.
2022 12 20
> AppleRed: > Mene ova tema nadahnula da vas koji imate decu školskog uzrasta pitam kako se vaša deca hrane u toku dana. Vidim premorene mame koje jedva stižu da kuvaju pored posla ili ni ne stižu. > Zašto ne postoje menze u svakoj školi da se pruži kuvani obrok deci i da se mame rasterete da bi kad svi stignu kući mogli zajedničko vreme mirno da provedu sa decom? Naravno po pristupačnoj ceni, kao u parlamentu. 😯😯😯 Užine u školama su katastrofa (bar u zr-u), a šta i očekivati kad je najvažniji kriterijum tendera jeftinoća... Mada, nije mi jasno kako bilo koji kuvar profesionalac uspe napraviti tako 'zdudano' testo i sl. Kod nas u školi ručak dobijaju deca koja koriste produženi boravak, ali teško da bih i to nazvala zdravom opcijom (to što sam videla, neka prženja i sl.), ne znam ko pravi jelovnik, nekog nutricionistu, naravno, nemamo pa... Ja svom detetu sama pravim užine, već mi je muka i od smišljanja i od pravljenja ali školsku užinu nije nikad pojeo, jedanput sam mu uplatila i sve je nepojedeno donosio kući, učiteljica spakuje a ja istovarim u kantu jer je skoro svaka bila gotovo nejestiva... Pravim mu sendviče, razne zalogajčiće, integralne krekere, smutije u koje umiksam i kuvano proso da bude hranljivije itd.
2022 12 20
Problem je sto je mnogo roditelja nezainteresovano i ne bave se decom na pravi nacin. Svakodnevnica im ne dozvoljava mnogo slobodnog vremena, te se ne posvecuju ni njima dovoljno, a narocito ne ishrani. Primecujem, takodje, dosta gojazne dece. Da se razumemo, raznovrsna i kvalitetna ishrana košta.
2022 12 20
Moja cerka nosi cesto ovas u skolu. Potapam ga uvece u mleku i par kapi maslinovog ulja, ujutro dodam bananu, borovnice, krusku, sta god imam od voca, neke semenke, mlevenu plazmu i malo meda i tako nosi u ciniji. Nekad dodje iz skole i kaze da je jos sita od toga. Omlet sa paradajzom i feta sirom umotam u tortilju, to se moze i hladno jesti i to je ocas posla. Sendvic heljdin tost sa humusom i prsutom plus svezim krastavcom i ceri paradajzom. Ima puno opcija. Jeste dosadno ali ona sad ima 12 godina i kad je gledam kako je lepa, zdrava, telo kao sportista nista mi nije zao.
2022 12 21
> SveJeNaProdaju: > Omlet sa paradajzom i feta sirom umotam u tortilju, to se moze i hladno jesti i to je ocas posla. Odlična ideja, hvala :) Moj sin neće da jede humus a i ovsenu kašu mu jedva kod kuće ponekad 'uvalim', zato mu žitarice umiksam u voćni smuti da ne primeti...
2022 12 21
> SveJeNaProdaju: > Moja cerka nosi cesto ovas u skolu. Potapam ga uvece u mleku i par kapi maslinovog ulja, ujutro dodam bananu, borovnice, krusku, sta god imam od voca, neke semenke, mlevenu plazmu i malo meda i tako nosi u ciniji. Nekad dodje iz skole i kaze da je jos sita od toga. Omlet sa paradajzom i feta sirom umotam u tortilju, to se moze i hladno jesti i to je ocas posla. Sendvic heljdin tost sa humusom i prsutom plus svezim krastavcom i ceri paradajzom. Ima puno opcija. Jeste dosadno ali ona sad ima 12 godina i kad je gledam kako je lepa, zdrava, telo kao sportista nista mi nije zao. Svaka cast! Deca su cesto probirljiva, zato treba biti domišljat. Ja sam danas na posao ponela "pljeskavice" od tikvica, komad belog mesa i salatu. Veceras pravim lazanje, tako da to sutra "užinam" na poslu.
2022 12 21
Da zitarice mogu biti problem, hvala Bogu i cerka i sin jedu sve. Cesto ispecem uvece proju sa sirom i paprikom pa pospem seme od lana, bundeve i suncokret pa ponese sledeci dan u skolu sa casom jogurta. Od pola psenicnog i pola heljdinog brasna pravim banana hleb, stavim bas zrele banane i crnu cokoladu, ne treba puno secera jer zrela banana je slatka. Mozete i ovsene pahuljice da stavite, ne vide se posle pecenja. Jeste sladak obrok ali je zdrav i stvarno zasiti. Mogla bi knjigu da napisem 😄
2022 12 21
Zdrave su i kuglice od mlevenih lesnika, urmi i 2 kasike kokosovog ulja. (Nezasladjenih urmi, imaju oblik kao male šljive, nisu tanke duguljaste)
2022 12 21
> SveJeNaProdaju: > Da zitarice mogu biti problem, hvala Bogu i cerka i sin jedu sve. Cesto ispecem uvece proju sa sirom i paprikom pa pospem seme od lana, bundeve i suncokret pa ponese sledeci dan u skolu sa casom jogurta. Od pola psenicnog i pola heljdinog brasna pravim banana hleb, stavim bas zrele banane i crnu cokoladu, ne treba puno secera jer zrela banana je slatka. Mozete i ovsene pahuljice da stavite, ne vide se posle pecenja. Jeste sladak obrok ali je zdrav i stvarno zasiti. Mogla bi knjigu da napisem 😄 Taj banana hleb ću pokušati da napravim, hvaaala! Ako Vas ne mrzi stavite još koji neobičan predlog :)
2022 12 21