Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako se hranite na poslu / deca u skoli

Ahahhahahah :") vrhunac mog kuvanja danas je podvarak i srećom radim sutra od kuće, pa mogu da smrdim sa tim u stanu. :')
2022 12 18
Ali jedno jutro zena iz pekare koja mi kaze: siiiiine moj, pa pretvorices se u pitu ili u pecurku! 🤣🤣🤣🤣🤣 a sta cu, nikako da mi dosadi
2022 12 18
Hhaahhahahhahaahha :') :') :') :') :'( :'( :'( Uh i ja volim pite s pečurkama, nego da ne zamastim miš i tastaturu, pa izbegavam na poslu :')
2022 12 18
Gde pominjete pite pred spavanje, evo creva mi krče.. 😂 obozavam testo
2022 12 18
Sve vrste pita volim - sa krompirom, zeljem, prazilukom, mesom, sirom, bundevom, višnjama, tikvicama... pođe mi voda na usta :') :') :')
2022 12 18
Kod nas u kuci decko kuva stalno, udje u kujnu za vece napravi 2-3 razlicita jela. Ja uglavnom radim od kuce ali da idem uvek bi imala nesto za jesti. Jedem sve, avanturista sam s hranom, masan papir da mi posluzis gurme, probala bi. Meso jedem malo manje zadnjih par godina zbog raznoraznih hemudza, osecam smrad koncentrata pa mi se gadi... jedino ako uspem da stignem do lokalne mesare po sveze. Ja na primer nemam ni blama ni srama, donosim sta hocu u kanc jer radim s normalnim ljudima, koleginica je donela za rucak jednom sarme a ja italijanske cufte - zamirisa ceo kanc svi potrcali da vide sta to lepo jedemo :')
2022 12 19
> SvetlanaRadic: > Ja na primer nemam ni blama ni srama, donosim sta hocu u kanc jer radim s normalnim ljudima, koleginica je donela za rucak jednom sarme a ja italijanske cufte - zamirisa ceo kanc svi potrcali da vide sta to lepo jedemo :') To je lepo. Kod mene u kolektivu nije takav slucaj. Svakako ne bih nosila skembice, ali doticne dame preteruju sa finocom. 🙄
2022 12 19
Zavisi koliko imate vremena i volje da spremite, takodje je bitno koliko vam je potrebno da vas zasiti. Cesto jedemo i vise nego organizmu treba. Neki od predloga npr.slani mafini, jako se lako prave, a mogu u raznim kombinacijama. Npr.s slaninom ili suhimesnatim, a zdravija varijanta npr.sa spanacem , ajvarom. Mozete i slane palacinke probati, razne kombinacije testenina. Isto je pitanje , jede li Vam se ujutro vise slatko ili slano. Ako Vas zasiti slatko, moze razni zdravi pudinzi, kase s vocem.. Naravno, nekad je sasvim ok kupiti pecivo ili plazmu, bilo sta sto nam se jede. Cene su paprene, covek uglavnom bas mora ispasti stipsa, stekati se i biti dobro organizovan da bi uspeo prehraniti sebe i porodicu, nazalost. Sto se tice ishrane, moje uverenje je da ona i te kako utice na celokupno nase stanje. Medjutim, nije samo ona presudna. Trudim se da se zdravo hranim kad god mogu, ali mi je vreme pokazalo, da je odnos prema hrani mozda najbitniji. Da li jedemo sa zahvalnoscu, ili samo tako usputno. Na zdravlje, osim hrane mnogo utice stres i unutrasnje stanje najvise. Istina da su nase bake zdrave, a hranile su se svacim. Ono sto je razlika, sto su oni u svoje vreme, imali sve domace, kako voce i povrce, tako mlecne proizvode i meso. Danas to nije slucaj. Meso je industrijski zatrovano, voce i povrce takodje prskano, tako da ne mozemo poreditu hranu od pre i danas, koja god da je u pitanju.😃
2022 12 19
Na posao ponesem grcki jogurt i jabuku, i jos jedna obrok. To je uglavnom ispecena i iseckana piletina, tunjevina neko drugo meso. Meso i ribu kombinujem sa salatama, krastavcem ili grilovanim / barenim povrcem😊
2022 12 19
Jedna banana i voda, voda, voda. Slazem se sa Debelom Devojkom, bitno je hraniti se zdravo ali je jos vaznije da uzivas u onome sto jedes. Hormon srece je cudo!
2022 12 19
> MaagicniOrman: >Istina da su nase bake zdrave, a hranile su se svacim. Ono sto je razlika, sto su oni u svoje vreme, imali sve domace, kako voce i povrce, tako mlecne proizvode i meso. Danas to nije slucaj. Meso je industrijski zatrovano, voce i povrce takodje prskano, tako da ne mozemo poreditu hranu od pre i danas, koja god da je u pitanju.😃 Upravo tako, treba sve jesti izbalansirano da bi se organizam namirio svim potrebnim vitaminima ali ne mozemo sad kazati kako je baka zdrava a jela svasta, kad mi mozemo samo da sanjamo da pijemo mleko i jedemo slaninu kvaliteta kakvog su nasi roditelji, babe i dede konzumirali. Meso mnogo redje jedem i mleko skoro uopste vise ne pijem zato sto moj zeludac vise ne moze da prevari svo to djubre...
2022 12 19
Meso kupujemo od porodicnih prijatelja koji gaje zivinu i stoku u obliznjem selu. Ali mlecni proizvodi, povrce i voce je zaista problem. Ni ljudima na pijaci vise ne verujem. Svi su preprodavci, sve je teze naci domace proizvode, cak i tad je pitanje cime ga seljak prska i kakva sve djubriva koristi. Clanica koja je pomenula mafine ili projice - obozavam, koristim univerzalnu smesu, samo nadev menjam. Odlicne su za obrok, uz jogurt, salatu. Mene jabuka izgladni i nikako ne mogu da je koristim za uzinu. 😏 Konzumiram je samo kad pravim musli. Takodje, kupila sam aparat za kuvanje na pari, ali nazalost, iako je vrlo praktican i nezahtevan, veoma retko je u upotrebi.
2022 12 19
Ja imam air fryer i sve pečem u tome. Zaista korisna stvar.
2022 12 19
Hej! Bas su me zanimala iskustva. Mislila sam da je izvikan Delimanov proizvod. Znaci ok je?
2022 12 19
Imam gorenje i to onaj veći i mislim da je bolje uzeti veći jer je prostraniji i kada se nešto peče, onda može da se lepo poređa. Ima nekoliko programa za pite, meso, ribu, kolače itd. i tu je već predviđena temperatura i vreme na kojoj peče. Najviše može sat vremena i mislim da je najveća temperatura 200 stepeni, tako da nije baš za neka duža pečenja/kuvanja. Samo stavim papir za pečenje da mi ne bi nešto mastilo onu posudu. Do sad uopšte nisam koristila ulje i hrana bude mekana i sočna. Može da se desi da se prepeče i isuši, ali to je već do mene jer preteram sa vremenom. Meni je mnogo bolje od rerne.
2022 12 19