Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Folije za ispravljanje zuba

Kakva su vam iskustva? Kako se kreću cene u NS? Zvaću sutra neke ordinacije da se raspitam, ali volim da čujem i iz nečijeg ličnog iskustva kako to izgleda. Vidim prema nekim slikama sa interneta da su prilično velike korekcije rađene tim folijama, a neki pišu na forumima da su moguće samo manje korekcije. Meni je najveći problem jedinica koja stoji baš dosta ukoso i štrči, međutim trebalo bi da ima prostora da se vrati jer sam jako davno nosila protezu i bili su svi ok dugo, dok mi se nije opet pokrivilo. Protezu sam nosila u osnovnoj, a sad imam 32 godine, tako da je baš davno bilo. 😁
2022 12 18
Ja ih nosim nakon skidanja fiksne proteze. Meni su bile besplatne, ali ako ih polomim, nove su 6000. Tacno je da su za ispravljanje manjih nepravilnosti, nista veliko Vam nece resiti. Meni nisu neprijatne za nosenje, ali dosade kao i sve. Nose se na sledeci nacin: - prva 3 meseca 24h (skidate kad jedete) - naredna 3 meseca po 12 sati - naredna 3 meseca samo dok spavate (oko 8 sati bi trebalo) - naredna 3 meseca 4 sata Preporuka je da se i nakon toga nose odredjen broj sati jer zubi nikad ne miruju, ili barem da se stavljaju svake sedmice, ako osetite bol to znaci da su se zubi pomerili te opet treba da uvedete nosenje tokom noci. Nadam se da sam Vam pomogla 😊
2022 12 18
Hvala! Iskreno ne mogu da procenim šta je veliko, jer meni te slike pre i posle što sam videla izgledaju baš kao drastične promene.
2022 12 18
I moja sestra ih nosi nakon fiksne,a to ću i ja kroz mesec-dva kada budem skinula protezu. Mislim da su za manje korekcije pa se baš zato preporučuju posle nošenja proteze. Inače,niko se ne bi patio 2,3 godine sa protezom 0-24 koja je još i 550e po vilici. A one su 50e kod nas u Bgu. PS. Stomatolog je rekao da je dovoljno pre noći i par sati preko dana,ne mora baš svih 24h..
2022 12 18
Inače,ja sam tražila da mi skinu fixnu malkice ranije zbog porođaja ali su mi rekli da izdržim bar još 2 meseca kako bi četvorka zauzela pravilan položaj a ona je inače jedina ostala na krivo,okrenuta je malo na stranu i to npr samo folijama ne bih mogla da rešim. Mislim to je moje mišljenje i iskustvo,ali volela bih da čujem i mišljenje nekog stomatologa pa da nam javite kad saznate..
2022 12 18
Ne znam, evo ja sam našla ovakve primere, a moj slučaj je kao ovo maltene... ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/bc952bbbd3dc76493286379d06bc0e61.jpg) Meni je ovo baš dosta pokrivljeno, a ako se ukuca na guglu ispravljanje zuba folijama, na skoro svim stranicama zubara ima tih drastičnijih primera.
2022 12 18
> Ejndzi: > I moja sestra ih nosi nakon fiksne,a to ću i ja kroz mesec-dva kada budem skinula protezu. > Mislim da su za manje korekcije pa se baš zato preporučuju posle nošenja proteze. Inače,niko se ne bi patio 2,3 godine sa protezom 0-24 koja je još i 550e po vilici. A one su 50e kod nas u Bgu. > PS. Stomatolog je rekao da je dovoljno pre noći i par sati preko dana,ne mora baš svih 24h.. Guglala sam ove folije, jeste od 50 do 100e jedna, ali se menja nekad čak na svake dve nedelje. Potrebno je 18 do 30 različitih folija da bi se ispravili zubi. To su informacije sa jedne stranice, tako da nije baš jeftino.
2022 12 18
Juuu, pa to je baš mnogo kada tako izračunamo. 🤒 Baš nisam sigurna,opet mi deluje kao teška misija sa njima jer treba napraviti prostora pa tek da se ispravi ,a moja četvorka je otprilika kao ovde kec... svakako nam javi sutra-preksutra kad saznaš i ako se setiš,baš me zanima i mišljenje drugih stomatologa.
2022 12 19
U četvrtak imam zakazano, pa ću videti šta kažu.
2022 12 19
Pratim temu jer i mene zanima... Da li ste bili na konsultaciji za folije i jeste li čuli nešto korisno?
2022 12 23
Bila sam kod jedne zubarke, ona predlaže neke radikalne promene, tj fiksnu protezu, pomeranje vilice, za šta ja nemam živaca i idem kod nekih drugih čim ozdravim. 😁 Sa 32 godine samo mi fali vilicu da pomeram. 🤣 Pa to sve kad se lepo završi, taman će biti vreme za krunice jer koliko vidim oko četrdesete svi stavljaju... Ako ne može sa folijama, pomiriću se sa sudbinom... ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b8efb58273f3c930262d97d75f9ec054.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/64c3a4707843a8582998ca2a41a03a3e.jpg) 🤣🤣🤣
2022 12 24
E ja upravo nosim fiksnu zbog pomeranja vilice, nosim gumice zakačene za obe proteze, tokom noći, zbog pravilnog zagrižaja.. da znaš da jeste mučno 🤯 nije neizdržljivo, ali boli vilica nakon spavanja i baš je zamaranje svakodnevna briga,skidanje,stavljanje,pa mesečne kontrole.. 🤯🤯🤯
2022 12 29
A nisu Vam ponudili onu plastičnu protezu sa žičicama koja se može izvaditi iz usta? Ne znam kako se tačno zove, ali nije ni fiksna ni folija. Ranije je i to bila mogućnost, a znam da to može bolje od folije da ispravlja zube.
2022 12 29
Nisu. To sam nosila u osnovnoj školi, znam šta je, ali možda nije za ove slučajeve ili oni ne rade.
2022 12 29
> Ejndzi: > E ja upravo nosim fiksnu zbog pomeranja vilice, nosim gumice zakačene za obe proteze, tokom noći, zbog pravilnog zagrižaja.. da znaš da jeste mučno 🤯 nije neizdržljivo, ali boli vilica nakon spavanja i baš je zamaranje svakodnevna briga,skidanje,stavljanje,pa mesečne kontrole.. 🤯🤯🤯 Sestra je kroz to prolazila, znači nema šanse. 😁
2022 12 29