Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Minimalizam kao stil zivota

Da li primenjujete? Kako ste pocele, kako na vas utice? Ja sam pre bila sakupljac, a u poslednje vreme se toliko lako "rastajem" sa stvarima, bukvalno sam ostavila deseti deo odece. Isto mislim i za dekoraciju, nepotrebne figure, knjige i slicno. Sve sto mi ne stoji 100% kako sam zamislila prodala sam ili stavila na prodaju. Dosta toga i bacila. Nema vise onoga mozda ce mi potrebati. Bas neka lakoca. Cak sam i stil oblacenja pocela da menjam u tom pravcu.
2023 08 25
Jaooo ovo je moja omiljena tema u poslednje vreme. Ako nisam odgledala bar 100 videa na yt na ovu temu, evo ne znam. Ja sam dosta stvari izbacila, poklonila i prodala, medjutim i dalje imam previse odece, obuce, torbi... Uopste nemam izgradjen stil, cesto je to miks 2-3 nacina oblacenja u skladu sa mojim raspolozenjem tako da je meni jako tesko da budem okrutna i napravim presek sta mi treba i sta nosim, a sta ne. Na sve to, jako puno sam smrsala, i 85% stvari u ormaru mi je veliko, ali postoji strah od ponovnog gojenja i malo mi je glupo da izbacim odecu koja nije toliko iznosena, a koja ce mi mozda u nekom trenutku zatrebati. Kilaza mi jeste fiksna poslednjih 6-7 meseci, ali i dalje se bojim da cu se nekako ugojiti. Zaista zavidim ljudima koji uspeju da izbace sve sto ne nose i ne razmisljaju mnogo o tome, nadam se da cu i ja uskoro moci to da izguram ,:)
2023 08 25
Manje stvari, vise slobode :) I ja sam cuvala svasta, promasene velicine, jer kao ovo malo moze da se rasiri, a ono veliko mogu da korigujem kaisem...😂 Sada pitam sebe, kada sam ovo nosila poslednji put i da li mi se svidja kako mi stoji. Zato se i ne vredjam kada mi ovde ponude svoju cenu. Ipak su to samo stvari...
2023 08 25
I ja se trudim da budem minimalista. Skontala sam da pored gomile stvari u krug vrtim dve haljine i dvoje farmerki. Nataložila sam odeću od XS do XL, za slučaj da se ugojim ili oslabim, a nikad ništa od toga ne nosim... Sada tri puta razmislim pre nego što kupim nešto, i gledam da li mogu da uklopim uz garderobu koju već imam.
2023 08 25
Capsule Wardrobe 😁😁😁
2023 08 25
Apsolutno ne 😅 Pobacala i donirala džakove i džakove odeće, i uvek se setim nečeg što mi treba. Na primer jedno vreme sam dosta nosila maslinasto zelenu i jedan dan odlučih da mi se ne sviđa više boja, sve u džak i ćao. Sad odjednom mi se opet toliko nosi ta boja pa moram da kupujem sve iz početka. Generalno dosta puta hoću nešto da obučem i onda se setim da sam se rešila toga (jedno je kad nešto zaista više ne želim a sasvim drugo kad utripujem "minimalizam" što sam često radila, ali to zaista nisam ja). Što se veličina tiče, imala sam 48kg pa 55, pa 60 pa 67, sad opet 60. Jedan deo kilaže je bio ciljan, kroz ishranu i teretanu ali se to otelo kontroli, sad kuburim na 60, ali mislim da mi je idealna težina 55. Uglavnom XS mi je apsolutno nepotreban, ali trenutno sam opet S/M tako da je dobro da sam sačuvala svu tu odeću koja mi je omalila. Trenutno imam odeću S u koju mogu da udjem ali ne stoji kako bi trebalo, jer imam malo viška kilograma, ali sam skoro saznala da imam problem sa štitnom žlezdom i da zbog toga imam problem da skinem kilograme, treba da počnem i sa lekovima za štitnu pa će ići brže (da napomenem da su mi ishrana i trening top, ali jednostavno metabolizam pakao), stoga verujem da ću kroz nekoliko meseci doći na idealnu kilažu i moći da nosim te krpice koje me verno čekaju 😅 Da sumiram, ne treba mi manje odeće već više prostora 🤣
2023 08 26
> dacaa90ns: > Sada u kupovinu idem mnogo redje, isprobam sve i ako nisam 100% zadovoljna kako mi stoji ne kupujem. Razmislim kakav je materijal, da li je ovo nesto sto cu nositi dosta puta i da li mogu da ga lako kombinujem uz razlicitu odecu. Jedino s čime mogu da se poistovetim u temi je ovo. Sad gledam da kupujem isključivo kvalitetne i prirodne materijale, sve probam i kupim samo ono što mi super stoji (ne računajući MK naravno). Što se tiče torbi, planiram da prodam sve ono što ne nosim i ostavim samo one koje mi odgovaraju (uglavnom nosim rančeve I torbe na rame, ručne ne mogu da smislim a imam ih 100). Tražim odredjene modele koje mogu da kombinujem uz dosta stvari i kad njih kupim sve ostale izbacujem.
2023 08 26
> ubavkam: > Da li primenjujete? Kako ste pocele, kako na vas utice? > Ja sam pre bila sakupljac, a u poslednje vreme se toliko lako "rastajem" sa stvarima, bukvalno sam ostavila deseti deo odece. Isto mislim i za dekoraciju, nepotrebne figure, knjige i slicno. > Sve sto mi ne stoji 100% kako sam zamislila prodala sam ili stavila na prodaju. Dosta toga i bacila. Nema vise onoga mozda ce mi potrebati. Bas neka lakoca. Cak sam i stil oblacenja pocela da menjam u tom pravcu. Gluposti inace ne skupljam, nekakve figurice i slicne budalastine. Posudja imam minimum, kupujem po potrebi, kozmetiku ne tovarim, generalno mislim da oduvek zivim tako. Moja mama ima maniju da cuva sve i svasta, to me uzasno nervira.
2023 08 26
Daleko sam od toga ali sam naucila ove godine da kažem ne jeftinim krpama u trendu. Imala sam samo 2 ispada u junu 🙄 kupila neke 2 gluposti ali hajde, obucicu koji put pa na krpice. Novac sam usmerila na putovanje i negu
2023 08 26
Ja nikada nisam bila sakupljac, mrzim to. Pogotovo skupljanje stvari koje nemaju upotrebu osim sto skupljaju prasinu. Prvo sam presekla i izbacila zavese i tepihe. Ne skupljam apsolutno nista osim kesa iz radnji tu i tamo. I pravim zalihe stvari koje koristim, tipa sapuni, ulosci itd. Da se ne desi da nestane u 22h i onda sta cu. Ostalo jok, sve bacam
2023 08 26
A ovo za boje, isto sam radila. Uhvatim se za jednu boju i kupujem stvari samo u toj boji i vecinu nisam nosila. Sada pametnije radim, ako mi se nesto bas svidja kupim odmah i ne pitam za cenu, ako nisam sigurna razmislim par dana. Zbog ovoga sam neke stvari propustila jer su mi se prodale dok sam ja razmisljala, ali bolje mi je tako jer imam manje robe koju nosim jednom ili nijednom.
2023 08 26
> Esprit21: > A ovo za boje, isto sam radila. Uhvatim se za jednu boju i kupujem stvari samo u toj boji i vecinu nisam nosila. Sada pametnije radim, ako mi se nesto bas svidja kupim odmah i ne pitam za cenu, ako nisam sigurna razmislim par dana. Zbog ovoga sam neke stvari propustila jer su mi se prodale dok sam ja razmisljala, ali bolje mi je tako jer imam manje robe koju nosim jednom ili nijednom. Ja sam tako razmišljala, na kraju mi je muž rekao da više ne razmišljam 😅 Uvek mi se nešto tako baš dopadne, pa ja onda ulazim u neku dubiozu kao "ne treba mi, hoću da budem odgovorna s novcem, imam puno stvari" i na kraju odlučim "ipak hoću" a onda je prodato. Pa ja onda patim i kukam za tim, tako da sad kad idemo zajedno negde, ako vidim nešto odmah mi kaže da kupujem da mu posle ne bih dosadjivala s pričom 😂
2023 08 26
Sad ova moja priča zvuči kao da samo kupujem i gomilam ali nije baš tako, pre sam kupovala i neke stvari koje su mi ok i kao "nije skupo" i tako nakupovala gluposti i gluposti, pa onda ovi kratkotrajni trendovi itd. Sad zaista vodim računa da kupim ono što ću zaista da nosim, kvalitet i neke vanvremenske krojeve i stilove.
2023 08 26
Evo ti moj primer od skoro, videla sam nesto sto mi se svidelo i boja i sve osim materijala, ostalo jedno u mojoj velicini. I ja razmisljam treba li mi ili ne, koliko cu nositi, da li mi se stvarno svidja ili ja to zbog boje i rekoh ajde razmislicu. Dolazila jos 2 puta i jos uvek sam razmisljala. Treci put kad sam presekla i dosla da kupim stvar se prodala. :D Ali ko zna, mozda je ne bih ni nosila toliko. Uvek sam robu kupovala, nosim jednom i onda stoji na gomili sa drugom, pa premestam u neke kese, pa vadi iz kesa i peri da ne bude ustajalo. Sad uglavnom imam stvari koje volim da nosim
2023 08 26
> Her_Fashion: > Sad ova moja priča zvuči kao da samo kupujem i gomilam ali nije baš tako, pre sam kupovala i neke stvari koje su mi ok i kao "nije skupo" i tako nakupovala gluposti i gluposti, pa onda ovi kratkotrajni trendovi itd. > Sad zaista vodim računa da kupim ono što ću zaista da nosim, kvalitet i neke vanvremenske krojeve i stilove. Isto, najgore je kad je na snizenju, onda se tek nema mere. Evo sad gledam sta sam kupovala ove godine, stvari koje sam kupila, a da nisu bile na snizenju ili je snizenje bilo simbolicno tipa 10% do 20% najvise, njih nosim. Imam i neke stvari koje sam kupila jer su bile snizene vise od 20% i neke od njih mi samo stoje, neke obukla jednom. Ne znam hoce li doziveti da se nose jos koji put. x-)
2023 08 26
1 2