Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Minimalizam kao stil zivota

Ja sam našla jednu haljinu ovde na krpicama I nikako da je kupim, kad sam odlučila bila je prodata. Prevrnula sam nebo i zemlju da je nadjem, na kraju nađoh na hrvatskim krpicama,(cena sa dostavom trodupla) vel. 38 i kupila sam je, velika. I dalje tražim 36 veličinu i bukvalno evo skoro 7 meseci patim. Inače je haljina savršenstvo, mislila sam ovu 38 da odnesem kod krojačice da mi suzi, ali moram da nadjem neku dobru jer su mi sve do sad uništili, gde god da sam odnela. Uglavnom naučila sam lekciju za to razmišljanje 😢 PS .Čak sam i slala poruku devojci koja ju je kupila ovde, da je otkupim od nje🤣
2023 08 26
Ja trazim ove https://mojekrpice.rs/forum/t/608881/da-li-znate-gde-se-mogu-naci-ove-37-5 Bile su na UGG sajtu i dok sam ja trazila ko bi mogao da naruci (usluzna kupovina) zbog provere da li imaju feler, one su nestale. Ja sam ih uzela ovde kod nas, ali mi treba medjubroj koji se ne prodaje, 37 je vise kao 36, 38 mi je veliko, plus ako narucim ako dodju sa felerom ja treba da se cimam opet sa carinom, deklaracijama itd.
2023 08 26
> dacaa90ns: > hahaha @her_fashion meni je padalo na pamet isto da saljem poruke za neku svilenu kosulju sa cveticima i adidas dukseve, ali sam se suzdrzala :') > bar znam da nisam jedina kojoj takve stvari padaju na pamet :') :') Nije htela da je proda😭 Ja sam se nadala da će da lupi neku cenu nenormalnu jer ljudska pohlepa, ali haljina je stvarno savršena, razumem je😅 Ali da, niste jedini, meni svašta padne na pamet. Sad trenutno tražim po ebay-u ali nažalost nema je u mojoj veličini.
2023 08 26
> Esprit21: > Ja trazim ove https://mojekrpice.rs/forum/t/608881/da-li-znate-gde-se-mogu-naci-ove-37-5 > Bile su na UGG sajtu i dok sam ja trazila ko bi mogao da naruci (usluzna kupovina) zbog provere da li imaju feler, one su nestale. Ja sam ih uzela ovde kod nas, ali mi treba medjubroj koji se ne prodaje, 37 je vise kao 36, 38 mi je veliko, plus ako narucim ako dodju sa felerom ja treba da se cimam opet sa carinom, deklaracijama itd. Videla sam temu, mene to izluđuje. Imam na profilu jedne pumine patike, isto tako sam kupila 37, a treba mi 37.5. Kod nas u prodaji ima samo 37, 38.
2023 08 26
Ne znam zasto ne uvoze te medjubrojeve, jer konkretno kod ovih postoji i bilo ih je na sajtu. U 37 mogu da udjem, ali to nije pravi 37, nema uopste lufta, a ja ne volim da mi je tako knap, volim da ima prostora pa mi je 37.5 idealno. 38 su mi prevelike, vidi se da su velike, ima ceo prst prostora
2023 08 26
> Esprit21: > Ne znam zasto ne uvoze te medjubrojeve, jer konkretno kod ovih postoji i bilo ih je na sajtu. U 37 mogu da udjem, ali to nije pravi 37, nema uopste lufta, a ja ne volim da mi je tako knap, volim da ima prostora pa mi je 37.5 idealno. 38 su mi prevelike, vidi se da su velike, ima ceo prst prostora Iskreno, toliko toga nam "fali" ovde da to nije realno. Primera radi, patike za olimpijsko dizanje tegova, do skoro nisu mogle uopšte u Srbiji da se kupe, a imamo ljude koji treniraju i idu i na internacionalna takmičenja itd. Sad ih ima na nekoj instagram stranici kod nekog ko se setio da to uveze, inače ih nema još uvek po radnjama. Generalno fali svega, od prehrane do brendova odeće i obuće, kao da smo u večitom embargu.
2023 08 27
Maximalist 100%, antiCondo 100% (ne, nisam hoarder, sve je u savrsenom redu, rado bacam i delim, prodam, ono sto vise ne zelim) :") Nikakav asketizam mi nije blizak. I meni fali taj medjubroj :(
2023 08 28
Obožavam minimalizam, od garderobera u kom je već godinama zastupljeno samo par boja i jedan dezen, do stana koji volim da izgleda kao da u njemu niko ne živi ili što bi jedna drugarica rekla "ovaj stan poručuje ne dirajte ništa i ostanite što kraće". Ne posedujem ništa što ne nosim ili ne koristim (do ekstrema - bacam poklopce od parfema i dezodoransa čim ih kupim jer mi je to nepotreban višak), kozmetiku i šminku kupim novi proizvod tek kada potpuno potrošim prethodni iste vrste. Jedna kupka, jedan šampon, jedno mleko za telo itd. Ne trudim se da takva budem, nekako mi je to prirodno "stanje uma".
2023 08 29
Mi upravo sređujemo podrum i garažu koji su prepuni bogtepita čega, dolazi nam majstor da kreči pa...uglavnom, treba da pobacamo višak tj. mogli bismo odmah baciti sve jer nemamo više ni pojma šta se nalazi u tim kutijama ali moj muž je počeo da pregleda (našao je tu i svoju pionirsku kapu, šta reći... ) i odvojio tek par gluposti za bacanje...između ostalog imamo i sve brojeve Politikinog zabavnika unazad 40 godina mislim, on nema srca to da baci tako da nema šanse za minimalizam, uskoro će me sve ove stvari bukvalno ugušiti...
2023 08 29
I ja sredjujem podrum, bas sam presekla da se otarasim skoro svega... Knjige i casopise sam pobacala, jer papir propada sa godinama, dosta obuce, igracaka, realno ako to nije trebalo 10 godina nece ni sad
2023 08 29
Ja tako zelim da izbacim bukvalno pola stvari iz stana. Ljudi moji, ako vam kazem da mama cuva razvaljenu hranilicu za bebe koja je odsluzila vise puta i ne sluzi bukvalno vise nicemu a stoji, onda mozete da zamislite sta jos ona skuplja i cuva...
2023 08 29
> Esprit21: > Ja tako zelim da izbacim bukvalno pola stvari iz stana. Ljudi moji, ako vam kazem da mama cuva razvaljenu hranilicu za bebe koja je odsluzila vise puta i ne sluzi bukvalno vise nicemu a stoji, onda mozete da zamislite sta jos ona skuplja i cuva... Samo se seti majke moje drugarice koja cuva kutije od plazme, noblica i slicno 😂
2023 08 29
> ubavkam: > > Esprit21: > > Ja tako zelim da izbacim bukvalno pola stvari iz stana. Ljudi moji, ako vam kazem da mama cuva razvaljenu hranilicu za bebe koja je odsluzila vise puta i ne sluzi bukvalno vise nicemu a stoji, onda mozete da zamislite sta jos ona skuplja i cuva... > Samo se seti majke moje drugarice koja cuva kutije od plazme, noblica i slicno 😂 Moji sve cuvaju, dosta stvari vise nema upotrebnu funkciju tj. odsluzilo je svoje, razvaljeno i slicno. Imaju i neke ormane koji su jos iz vremena ex yu. Nece nista da izbace, ne mogu ni parket da menjam zbog njih.
2023 08 30
1 2