Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

massimo dutti cipele

Drage moje, da li neka od vas poseduje Massimo Dutti cipele? Ja sam narucila mokasine u broju 37, jer sam procitala da im je kalup veci od standardnog. Otisla sam u radnju da ih pokupim, i bile su mi knap, probala sam tamo i 38, koji inace nosim i bile su mi velike. Posto su mi noge bile otecene od zurke prethodne noci, nisam zelela odmah da ih vratim...imam rok za povrat mesec dana. Meni su prelepe, ali su toliko krute, da mislim da ce mi noge otpasti. Da li tu postoji mogucnost da se rasire...ne znam, valja to i docekati i noge ce mi se napatiti ili da odnesem kod obucara da mi rasiri... Nove su i nisam ih malo platila, pa nisam pametna. Kakva su vasa iskustva?
2023 10 19
Ja imam Massimo Dutti cizme i po mom iskustvu kalup je malo veci, nosim 39 ali njihov 38 mi je taman. Verovatno kalup zavisi i od modela, sto se tice udobnosti moje su preudobne, koza mekana, po ceo dan setam bez problema. Videla sam na nekom forumu skoro da se devojke zale na neke modele Massimo Dutti cipela i cizama, novije kolekcije.
2023 10 20
Nemam iskustva sa Massimo Dutti obućom, ali imam sa obućom generalno. Svaki put kad sam kupila nešto što mi je bilo tesno i mislila "ma biće to ok", nije bilo ok 🤣 Pun mi je profil obuće koju sam tako zadržala uprkos zdravom razumu. Najgore su mi jedne čizmice, skupo plaćene, isto koža, samo kad ih probam po kući ubijaju me, tako da sam odustala od pokušaja da ih nosim. Na Vašem mestu, ja bi ih vratila (dok još možete) i kupila nešto drugo, iako znam koliko je teško kad Vam se nešto baš svidi.
2023 10 20
Razmisljala sam da odem kod obucara da mi kaze misljenje, ali sve vise mislim da cu da ih vratim, da ne pravim probleme bezveze, buduci da im cena nije mala. Bas gledam cipele po sajtovima, po gradu, ali mi se ni jedne ne dopadaju kao ove. :'(
2023 10 20
Poskupeli su dosta! ,:( Cene su preterane. Za isti novac, mogu doslovno kupiti lux brendirani kaput. E sad sakoi i kaputi, kvalitet im je ok, ali kožne novije stvari su očajne… Zaobilazim.. Volim njihov stil i ima super klasičnih modela, ali ne daje mi se više taj novac…
2023 10 20
Moguće da su neki raniji modeli bili većeg kalupa, ali sad ne. Npr Replay je nekad imao uglavnom veći kalup obuce, sad šta god sam probala je klasičan kalup, sem jednih čizama kao martinki, tu sam bila izmedju svog i manjeg, jedino Diesel i dalje ima veći. Ja sam na sajtu uzela jedne Massimo Dutti patike nadajući se većem kalupu, ali 36 je klasičan 36 i pokušaću na kalup da ih malo produžim, mada, s obzirom da je bas deblja kvalitetna koza, nisam sigurna da će uspeti. Iskustva od ranije sa kožnom knap obucom su mi takva, da imam štošta da prodam 😅 Šalu na stranu, ako su mi tesne, razgazim ih, ali kad mi prst bas dobro udara, obućar može da sredi na kalupu, ako nije napred guma preko nivoa gazista. Za veliki novac ne bih rizikovala, ali ti mozes da probas na kalup, pa ako ne uspe, vrati, neće biti oštećene. Na kalupu stoje par dana, pa imas vremena da ih vratiš
2023 10 20
> jacaikaja: > Moguće da su neki raniji modeli bili većeg kalupa, ali sad ne. Npr Replay je nekad imao uglavnom veći kalup obuce, sad šta god sam probala je klasičan kalup, sem jednih čizama kao martinki, tu sam bila izmedju svog i manjeg, jedino Diesel i dalje ima veći. Ja sam na sajtu uzela jedne Massimo Dutti patike nadajući se većem kalupu, ali 36 je klasičan 36 i pokušaću na kalup da ih malo produžim, mada, s obzirom da je bas deblja kvalitetna koza, nisam sigurna da će uspeti. Iskustva od ranije sa kožnom knap obucom su mi takva, da imam štošta da prodam 😅 Šalu na stranu, ako su mi tesne, razgazim ih, ali kad mi prst bas dobro udara, obućar može da sredi na kalupu, ako nije napred guma preko nivoa gazista. Za veliki novac ne bih rizikovala, ali ti mozes da probas na kalup, pa ako ne uspe, vrati, neće biti oštećene. Na kalupu stoje par dana, pa imas vremena da ih vratiš Meni su sa strane nekako tesne, u duzini su ok.
2023 10 21
> MissDiva: > Poskupeli su dosta! ,:( Cene su preterane. > Za isti novac, mogu doslovno kupiti lux brendirani kaput. E sad sakoi i kaputi, kvalitet im je ok, ali kožne novije stvari su očajne… Zaobilazim.. > Volim njihov stil i ima super klasičnih modela, ali ne daje mi se više taj novac… Jesu, bas su skupi...ja kad sam bila na letovanju, svideo mi se neki kardigan, moj decko kad je video da je skoro 100e, umalo se nije onesvestio. :') NIsam ga jos kupila, sve se nadam da ce biti neko snizenje, samo sto je to kod njih retkost.
2023 10 21
Ako neko zna gde ima tih ''loaferica'' neka mi piše, da bacim pogled.
2023 10 21
Paar ih ima, ja sam kupila jedne sa chunky djonom prošle godine. Ne znam kakva im je sad ponuda. Edit: Sad sam videla na IG, Steplend ima neke Nero Giardini modele, mada generalno mislim da samo treba prošetati Knezom i Terazijama, svuda ih ima.
2023 10 21
U Subotici nema baš nekog izbora, zato i imam ovakve probleme, jer većinom online kupujem.
2023 10 21
Aha, mislila sam da ste iz Beograda. Onda ne znam, nisam uspela ovih dana da udjem ni na sajt Paar-a ni ShoeStar-a, mozda Labrador? U svakom slucaju Vam je problematicno jer ne mozete probati :|
2023 10 21
Ne bi trebalo da bude problem za širenje na kalup, ako je samo širina problem. Davno sam imala italijanske cipele na manju stiklu od kože, koje su se samim nosenjem proširile, da su mi bile komotne posle nekog vremena, a kupljen manji broj, gde mi nije udarao prst, nego su bile bas jako uske i meni, a imam usko stopalo
2023 10 22
Odnecu ih sutra ili prekosutra kod obucara da ga pitam za misljenje, definitvno. Jer kad sam probala 38, noga mi se izuvala, znaci definitvno su mi bile velike...a ova 37 mi onda po toj logici ne moze biti malo, samo mi je usko, pa se sve nadam da cu moci da ih nosim, jer sam u svojoj glavi smislila vec 100 kombinacija uz njih. :')
2023 10 22
Imam M.Kors model koji pre spada u espadrile (koža i visok gumeni djon) i taman su mi, moja veličina 6,5, ali se izuvaju kad hodam, tako da se teško usudjujem da kupim takvu obuću bez probe, sem ako nije nešto jeftino ovde ili na Limundu, pa nema veze, jer hoće da bude široko u jednom delu ka zglobu ili da se izuva pri hodu. Skoro sam jedne kupila na Limundu i odusevila se- da se ne izuvaju i da su legle kako treba, ali je djon lagan i savitljiv i knap- taman su mi po širini i dužini. Da su samo malo veće, izuvale bi se, a da su od tvrde kože, zuljale bi me i udarao bi mi prst toliko da mi smeta, ovde je mekan materijal i prolazi dužina kao ok. Imam dosta godina i puno obuce nakupovane, pa imam neko iskustvo, moze nekom biti od pomoći, zato obratite pažnju i na model i na materijal. Davno sam jednom kupila nanule, drvo i koza, bile mi prelepe i bas na snizenju, nisam ih nikad obula, jer bih se polomila, a zamišljala sam ih na razne haljine 😅
2023 10 22