Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Sta je ovo, pitam?

Moze li neko da mi objasni "Zara" sindrom na ovom sajtu?😂 Zahvalna puno
2024 02 23
Ne može, pokušaću. To je pošast koja traje već minimum 15 i vise god ovde i drugde jos vise a da smo srećne što mislimo da kupujemo neki "brend" koji je u suštini kopija. Pogledaj dokumentarac "True Costs" pa će biti delimično objašnjeno. Cela Inditex korporacija (Zara, Maassimo, Bershka, Stradivarijus...).... kao i mnogi drugi fast fashion brendovi nam pucaju u amigdalu terajuci nas perfidno da se kaobajagi bolje osecamo jer ih nosimo. Kada se budemo svi kompletno osvestili da je sve samo marketing, sve je ok. Ovo je 21. vek i ovo je realnost.
2024 02 23
I bajdvej, extra tema <3
2024 02 23
Nejasan većini nas. Najjača situacija, kupe na rasprodaji gomilu komada i preprodaju ovde po 2-3 puta većoj ceni neku plastiku, poliesterčinu. Što je najgore, ima kupaca za to, tako da... ✂️✂️🐑 Daleko od toga da ne kupim i ja ponekad, ali uglavnom komade iz starijih kolekcija, od prirodnih materijala. Ovo što sad prodaju u Zari trenutno, ne bi pogledala ni na buvljaku
2024 02 23
> SvetlanaRadic: > Nejasan većini nas. Najjača situacija, kupe na rasprodaji gomilu komada i preprodaju ovde po 2-3 puta većoj ceni neku plastiku, poliesterčinu. Što je najgore, ima kupaca za to, tako da... ✂️✂️🐑 > Daleko od toga da ne kupim i ja ponekad, ali uglavnom komade iz starijih kolekcija, od prirodnih materijala. Ovo što sad prodaju u Zari trenutno, ne bi pogledala ni na buvljaku Većinom kupujem Zara stvari upravo ovde na sajtu, i to su u 90% slučajeva letnje haljine i suknje od prirodnih materijala i moram da kažem da su zaista lepi modeli i pristojan kvalitet, još je i cena realna jer su kupljene ovde po nižoj ceni. Pre nekoliko dana sam kupila novu Zara haljinu za 2900, mešavina lana i pamuka, cena u radnji je bila 5000+. Generalno nisam ljubitelj Zare, ali stvarno su te letnje haljinice super. U Zara radnju ne volim da idem jer su uvek prepune žena koje se otimaju oko stvari, velikih redova i slično a iako svratim uglavnom kupim zimske jakne. Imam 3 perjane koje mi se baš dopadaju i što se modela a i kvaliteta tiče, lagane su i tople. Ono što hoću da kažem, mogu da se nadju dobre stvari, ali to je po nekom mom iskustvu, recimo 5% od celokupne ponude. Da se vratim na samu temu, meni isto nije jasan taj fenomen gde se Zara tretira kao Gucci ili šta već, do te mere da postoje kopije. Čitava pomama je donekle smešna. Komentarisala sam na jednoj temi o Escada sakou od najfinije vune koji je bio ovde na prodaju za oko 5-6000, sam kroj je bio moderan i aktuelan (znači ne Escada od nečije babe), koji je stajao tako u nedogled dok se Zara sakoi od poliestera prodaju kao nenormalni. Jasno mi je da imaju neke aktuelne modele po donekle pristupačnim cenama, ali da devojke samo gledaju da je Zara i ništa drugo mi je baš preterivanje.
2024 02 23
Kad vidim Zaru, uvek se setim scene iz neke serije gde zena iz viseg staleza misli da je umrla i otisla u pakao,a onda kaze:"Veovatno nisam, jer onda bih umesto u ovo bila obucena u Zaru." Toliko o Zari. Najkomicnije je da se ovde u 90% slucajeva prodaje pazarska kopija Zare. Kopija kopije- dno dna.
2024 02 23
Ono sto mi je nejasnije je da nekaznjeno prolaze profili koji su totalno komercijalni (samo novo, samoZara, sa etiketama).
2024 02 23
Na ovom sajtu sam jednom kupila Zara farmerice, dok imam na fejsu jednu devojku koja ima svoju stranicu i povremeno kupim neku Zara stvar do 2000 dinara, pa sam tako pazarila prsluk, kosulju, helanke, ali ovde na sjatu su cene paprene pa i za nošene Zara komade....
2024 02 24
@Her_Fashion istina, haljine su im lepe. Ja sam od devojke u jednoj Fejsbuk grupi kupila pamucnu haljinu na duge rukave, lepu crnu sa belim cvetnim dezenom, lep kroj i bas lep komad... za 1000 dinara :') jednom obucena Apsolutno ima da se nadje, ali sto Vi kazete - 5% celokupne ponude. Kad je rasprodaja, ima i dosta dobrih kaputa po bas povoljnim cenama. Svakako, to kupim kad naletim, nikad namenski ne trazim jer sam ovde na sajtu nalazila stvari luksuznih brendova, daleko boljeg kvaliteta po istim, a neretko i nizim cenama nego Zarine stvari
2024 02 24
> SvetlanaRadic: > Svakako, to kupim kad naletim, nikad namenski ne trazim jer sam ovde na sajtu nalazila stvari luksuznih brendova, daleko boljeg kvaliteta po istim, a neretko i nizim cenama nego Zarine stvari Ja sam skoro kupila Marella suknju sa etiketom za 4500 ovde (cene u radnji su oko 160 eur) a devojka prodaje Zara suknju za 3500 (nema etiketu, ne sećam se da li je nošena ili ne) ali svakako je apsurdna cena kad uporedim. Što je najgore, svidja mi se i ta Zarina ali nema šanse da je kupim po toj ceni. Da stavim stvari u neku svoju perspektivu, skoro sam odnela jednu Springfield haljinu kod krojačice da mi sašije isti model sa manjim izmenama, šivenje i materijal me je izašlo 6000, a imam haljinu koja je unikat. Prosto mi je glupo onda da dam 3500 za Zara suknju, još verovatno nošenu, koju ima pola Srbije.
2024 02 24
> Her_Fashion: > > SvetlanaRadic: > > Svakako, to kupim kad naletim, nikad namenski ne trazim jer sam ovde na sajtu nalazila stvari luksuznih brendova, daleko boljeg kvaliteta po istim, a neretko i nizim cenama nego Zarine stvari > Ja sam skoro kupila Marella suknju sa etiketom za 4500 ovde (cene u radnji su oko 160 eur) a devojka prodaje Zara suknju za 3500 (nema etiketu, ne sećam se da li je nošena ili ne) ali svakako je apsurdna cena kad uporedim. > Što je najgore, svidja mi se i ta Zarina ali nema šanse da je kupim po toj ceni. > Da stavim stvari u neku svoju perspektivu, skoro sam odnela jednu Springfield haljinu kod krojačice da mi sašije isti model sa manjim izmenama, šivenje i materijal me je izašlo 6000, a imam haljinu koja je unikat. Prosto mi je glupo onda da dam 3500 za Zara suknju, još verovatno nošenu, koju ima pola Srbije. U skladu s tim, apsurdno je da prodajete Shein suknju za 2000din kad takve kostaju na sajtu do 10e
2024 02 28
Vreme je da uzmem kokice...
2024 02 28
> darkacademia: > > Her_Fashion: > > > SvetlanaRadic: > > > Svakako, to kupim kad naletim, nikad namenski ne trazim jer sam ovde na sajtu nalazila stvari luksuznih brendova, daleko boljeg kvaliteta po istim, a neretko i nizim cenama nego Zarine stvari > > Ja sam skoro kupila Marella suknju sa etiketom za 4500 ovde (cene u radnji su oko 160 eur) a devojka prodaje Zara suknju za 3500 (nema etiketu, ne sećam se da li je nošena ili ne) ali svakako je apsurdna cena kad uporedim. > > Što je najgore, svidja mi se i ta Zarina ali nema šanse da je kupim po toj ceni. > > Da stavim stvari u neku svoju perspektivu, skoro sam odnela jednu Springfield haljinu kod krojačice da mi sašije isti model sa manjim izmenama, šivenje i materijal me je izašlo 6000, a imam haljinu koja je unikat. Prosto mi je glupo onda da dam 3500 za Zara suknju, još verovatno nošenu, koju ima pola Srbije. > U skladu s tim, apsurdno je da prodajete Shein suknju za 2000din kad takve kostaju na sajtu do 10e Ta suknja je placena oko 13 eur + shipping, carina, i ostali troskovi koje sam morala da pokrijem, pa na kraju izadje tako. Ko misli da ce bolje da prodje i da je kupi dirktno sa Sheina, slobodno. (da napomenem da je iznos dodat na cenu racunat realno, za svaku stvar iz porudzbine zasebno) Druga stvar je da su mi cene sasvim u skladu sa cenama na sajtu i da sama placam stvari mnogo vise, npr. nosena haljina za 2300. Meni niko ovde ne smanjuje cene niti bilo sta poklanja, pa zasto bih ja prodavala nesto da budem na gubitku (iako uglavnom jesam, ali eto za tu novu sa etiketom bas ne zelim da budem). Uostalom ako Vi mozete da prodajete bakinu haljinu (ili eventualno sa neke "vintage pijace/buvljaka") za 1200, zasto ja ne bih mogla novu suknju za 2000? Koliko vidim obe su od poliestera, s tim sto je Vasa stara i verovatno nosena, iskljucivo primamljiva devojkama koje namenski traze vintage garderobu, a moja je nova sa etiketom i aktuelan model i dezen.
2024 02 28
Pre neki dan, zenska prodaje trenerku iz pepca sa etiketama, na njima pise ukupno 1200, a ona opalila cenu koju su drugi pravdali "nek zaradi, sta je problem, nema svako pepco u svom gradu"... Jbg, ne porucuje ni svako sa Shein sajta. A svi cute kao q kada nadju nesto zestoko ispod cene, npr ja pre neko vece u live na fbu prodala dosta stvari za cak 7 puta nizu cenu nego ovde sto sam postavila, tad se niko ne zali. ;) Vala, i ja sam nasla tamo komade po zaista niskim cenama, npr zaista perfektno ocuvane Mishka papuce sam uzela za smesnih 250din, nove kostaju 17 000din. Jbg, negde se izgubi. Negde se dobije. A Shein je prilicno dobra markica, jeste Kinez, ali ovo sve sta sam pipala i videla, bolji su od Zare za koju se pobise ovde. Ja bih ovog Sheina digla za jos 500din, ako se ista pitam i svi koji imamo neki Shein u ponudi treba da nadrndamo cene i hajpujemo ih na max, zasluzili su.
2024 02 28
@DzoDzo Ne moram da zaradim uopšte, nije mi to cilj, ali hoću da izvučem nazad novac koji sam potrošila na nju i ne vidim šta je tu toliko loše. Sad se ne sećam koliko sam platila na kraju, ali svi koji poručuju stvari od preko znaju da te stvari na kraju koštaju minimum duplo. Samo DHL-u sam platila preko 3000 za "uslugu carinjenja" pa podeli na 5-6 stvari koliko izadje po komadu, a gde su carina i pdv. Uostalom, ja sama mogu da vučem na ledjima ovaj sajt koliko kupujem, pa taj moj novac one troše dalje na tuđe predmete, ali ne daj Bože da i ja nešto prodam po regularnoj ceni. Što se kvaliteta tiče, apsolutno ne vidim razliku između te moje suknje i nekih koje sam kupila u Zari, barem što se poliestera tiče. Što se tiče Zara suknje o kojoj sam originalno pisala, od 3500, ona je kupljena ovde na sajtu I sad je devojka prodaje, što znači da je imala 2 vlasnika kod kojih je nošena pre mene, pa malo da ubacimo i troškove amortizacije u priču 😅 Njoj sam ponudila 2500 za nju, svakako. Inače je to devojka koja je ovde kupila blejzer skupocenog brenda za relativno male pare pa ga onda stavila na svoj profil za 30000, tako da vrlo dobro znam kako "posluje" tako da je sasvim realno kad kažem da je 3500 mnogo za tu suknju.
2024 02 28
1 2 3