Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

AliExpress usluge

Kakva su iskustva i da li neko radi uslužno poručivanje? Hvala
2024 03 10
Paketi sa aliexpressa stizu postom, ne DHL-om tako da osim u slucaju da je paket u vrednosti od 50e neces morati da placas carinu, pdv i ostalo tako da mislim da ti se vise isplati da sama porucis stvari koje te interesuju nego da placas usluzno porucivanje ako su dodatni troskovi razlog. A ako se bojis da ostavljas podatke sa kartice nema razloga, ja sam porucivala sigurno preko 100 puta nikad nikakvih problema nisam imala. U slucaju da nesto nije kako treba uvek sam dobijala refundaciju u kratkom roku. Ako bas zelis da budes sigurna uvek mozes izvaditi karticu samo za internet i na nju uplacivati neki manji iznos novca.
2024 03 10
> IsidoraC96: > Paketi sa aliexpressa stizu postom, ne DHL-om tako da osim u slucaju da je paket u vrednosti od 50e neces morati da placas carinu, pdv i ostalo tako da mislim da ti se vise isplati da sama porucis stvari koje te interesuju nego da placas usluzno porucivanje ako su dodatni troskovi razlog. > A ako se bojis da ostavljas podatke sa kartice nema razloga, ja sam porucivala sigurno preko 100 puta nikad nikakvih problema nisam imala. U slucaju da nesto nije kako treba uvek sam dobijala refundaciju u kratkom roku. Ako bas zelis da budes sigurna uvek mozes izvaditi karticu samo za internet i na nju uplacivati neki manji iznos novca. Nisu dodatni troškovi razlog, nego što nikad poručivala nisam pa rekoh da čujem mišljenja i iskustva. Hvala svakako na info i savetu.
2024 03 10
Potpuno bezbedno sto se tice placana. Jedini problem moze biti nasa posta koja je poznata po kradji paketa sa aliexpressa. Ja narucujem od kad imam karticu (nepunih pet godina) i imam sigurno oko 600-700 porucenih paketa, od kojih sam za mozda samo 5 radila reklamaciju zbog toga sto paket nije stigao i jedan sto je stigao pogresan, sve ostalo je bilo bez problema. Imaju ovu akciju "choice" gde paketi stignu za 20ak dana, a imaju i one standardne gde stigne kroz 4-8 nedelja od prilike. Cekanje ume biti zamorno, ali je mnogo lep osecaj kad ti stigne gomila paketa u kojima nemas pojma sta je jer se ne secas ni sta si sve porucila :D
2024 03 10
> UltraStore: > Potpuno bezbedno sto se tice placana. Jedini problem moze biti nasa posta koja je poznata po kradji paketa sa aliexpressa. Ja narucujem od kad imam karticu (nepunih pet godina) i imam sigurno oko 600-700 porucenih paketa, od kojih sam za mozda samo 5 radila reklamaciju zbog toga sto paket nije stigao i jedan sto je stigao pogresan, sve ostalo je bilo bez problema. > Imaju ovu akciju "choice" gde paketi stignu za 20ak dana, a imaju i one standardne gde stigne kroz 4-8 nedelja od prilike. Cekanje ume biti zamorno, ali je mnogo lep osecaj kad ti stigne gomila paketa u kojima nemas pojma sta je jer se ne secas ni sta si sve porucila :D Heheh, dobri ste! Hvala puno na odgovoru :") <3
2024 03 10
Choice je super, meni je sve stiglo za manje od mesec dana, mislim da je rekord bio za manje od dve nedelje. Tako da ako te nesto interesuje trazi ga malo na alixpressu i pojavice ti se u choice, em besplatan shipping em brz x-) A to za kradju u posti meni su se bas nakrali stvari, ali sam sve bez problema refundirala :)
2024 03 10
> IsidoraC96: > Choice je super, meni je sve stiglo za manje od mesec dana, mislim da je rekord bio za manje od dve nedelje. Tako da ako te nesto interesuje trazi ga malo na alixpressu i pojavice ti se u choice, em besplatan shipping em brz x-) > A to za kradju u posti meni su se bas nakrali stvari, ali sam sve bez problema refundirala :) Hvala , dobro je znati ;)
2024 03 10
Ja sam zavisnik od aliexpressa 😂 sve su ti clanice vec rekle i ja samo potvrdjujem to. Meni se jednom desilo da paket nije stigao, i jednom mi je stiglo osteceno - bez pogovora refundiraju sve jer im je cilj samo da ne dobiju negativne reviews ☺️
2024 03 10
Ja godinama narucujem, ali meni nikad, bas nikad nije stiglo za 2-4 nedelje. Uvek cekam dva meseca, ne znam kako. I uvek su mi ranije refundirali, sad ne, napisu mi samo da nije do njih i da je do nase poste.
2024 03 10
Sta narucujete sa Alija vi zavisnici? Ima li tamo nekih profila koji prodaju kvalitetne stvari, a ne onu smrdljivu plastiku? Planirala sam da uzmem nesto japansko tamo, a vidim uvaljuju fejk ljudima. Slikaju japanski proizvod, i uvale neki svoj kineski.
2024 03 11
To za 2-4 nedelje je uglavnom preko choice opcije, ovako obican shipping traje dugo, ali cesto mi duze stoji kod nas u posti nego sto mu je trebalo iz kine da dodje dovde. Ja uglavnom uzimam nakit, sorceve za trening, ovako neke sitnice za kucu npr kuhinjska vaga u obliku kasike za lakse merenje, stalak za torbe, xiaomi brijac za odecu itd 😁 Sto se tice kopija najbolje je pogledati ocene i slike drugih kupaca pa proceniti spram toga. Doduse vecina ocena su aposlutno beskorisne npr “paket stigao 5*” i slika neoptakovanog paketa, ali bude i korisnih. Ako predmet koji me interesuje nema ocenu onda probam da nadjem kod drugog prodavca ili pogledam ocene drugih predmeta koje taj prodavac prodaje. Svakako porucujem sitnice pa mi i nije zao para ako pogresim, a radila je i refund opcija bas cesto 😂
2024 03 11
> Esprit21: > Sta narucujete sa Alija vi zavisnici? Ima li tamo nekih profila koji prodaju kvalitetne stvari, a ne onu smrdljivu plastiku? Planirala sam da uzmem nesto japansko tamo, a vidim uvaljuju fejk ljudima. Slikaju japanski proizvod, i uvale neki svoj kineski. Kad nesto pretrazujes, najbolje je u filterima da stavis opciju free shipping i obavezno 4* and up jer je tako najmanja sansa da narucis neku glupost. Recenzije isto obavezno gledaj. Ja se ne bih usudjivala iskreno nista od kozmetike da narucujem, ako si na to mislila.. ono sto najvise narucujem su sitnice za kucu, nakit, helanke za trening, maske za telefon, cetkice za sminkanje…
2024 03 11
> natalijaaa: > > Esprit21: > > Sta narucujete sa Alija vi zavisnici? Ima li tamo nekih profila koji prodaju kvalitetne stvari, a ne onu smrdljivu plastiku? Planirala sam da uzmem nesto japansko tamo, a vidim uvaljuju fejk ljudima. Slikaju japanski proizvod, i uvale neki svoj kineski. > Kad nesto pretrazujes, najbolje je u filterima da stavis opciju free shipping i obavezno 4* and up jer je tako najmanja sansa da narucis neku glupost. Recenzije isto obavezno gledaj. Ja se ne bih usudjivala iskreno nista od kozmetike da narucujem, ako si na to mislila.. ono sto najvise narucujem su sitnice za kucu, nakit, helanke za trening, maske za telefon, cetkice za sminkanje… Hvala puno, ovo su baš korisne informacije, tako da ću sama krenuti sa porudžbinama :")
2024 03 11
> natalijaaa: > > Esprit21: > > Sta narucujete sa Alija vi zavisnici? Ima li tamo nekih profila koji prodaju kvalitetne stvari, a ne onu smrdljivu plastiku? Planirala sam da uzmem nesto japansko tamo, a vidim uvaljuju fejk ljudima. Slikaju japanski proizvod, i uvale neki svoj kineski. > Kad nesto pretrazujes, najbolje je u filterima da stavis opciju free shipping i obavezno 4* and up jer je tako najmanja sansa da narucis neku glupost. Recenzije isto obavezno gledaj. Ja se ne bih usudjivala iskreno nista od kozmetike da narucujem, ako si na to mislila.. ono sto najvise narucujem su sitnice za kucu, nakit, helanke za trening, maske za telefon, cetkice za sminkanje… Ma nikako kozmetika, od kineza ne kupujem ni kod nas jer sve smrdi na onaj formaldehid. Ne volim njihovu robu jer je to otrov i ne prolazi nikakvu kontrolu. Htela sam da uzmem neki cesalj japanskog proizvodjaca ali cu ipak naruciti od japanaca ili gde vec nadjem a da salju kod nas.
2024 03 11
> UltraStore: > Potpuno bezbedno sto se tice placana. Jedini problem moze biti nasa posta koja je poznata po kradji paketa sa aliexpressa. Ja narucujem od kad imam karticu (nepunih pet godina) i imam sigurno oko 600-700 porucenih paketa, od kojih sam za mozda samo 5 radila reklamaciju zbog toga sto paket nije stigao i jedan sto je stigao pogresan, sve ostalo je bilo bez problema. > Imaju ovu akciju "choice" gde paketi stignu za 20ak dana, a imaju i one standardne gde stigne kroz 4-8 nedelja od prilike. Cekanje ume biti zamorno, ali je mnogo lep osecaj kad ti stigne gomila paketa u kojima nemas pojma sta je jer se ne secas ni sta si sve porucila :D I ja imam osecaj uvek kao da mi je neko nesto poklonio🤣. Sve bezbedno sto se tice porucivanja, sa tim sto sad duze treba da stigne zbog stanja u Jemenu...
2024 03 12
1 2