Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Sta obuci za..

Treba mi pomoc drage moje. E ovako, pozvani smo na 3 rodjendan kod cerke moje drugarice e sad ona se skoro porodila pa sad lupam glavu sta kupiti maleckoj da li je najbolje dati novac i bebi i njoj za rodjendan i kako se obuci da li klasika neke farmerke lepa majcica, kosulja sa salonkama i preko sako ili neka maksi haljina uz cipele i koje. Ako imate neke ideje za poklon, i kako se obuci pisite svacije misljenje dobro dodje 🥰
2024 03 26
One torte od pelena su mi sasvim ok poklon za bebe, neko ko ima zivaca i smisla i sam moze da napravi. Ako se porucuju, onda se odluci koliko tacno ce se tacno potrositi. Za trogodisnjakinju isto nesto slicno moze da se napravi u skladu sa njenim uzrastom, moze i neka interesantna igracka da se kupi. Sto se tice oblacenja, zavisi gde se odrzava taj rodjendan i koliko ljudi je pozvano. Ako je u nekoj igraonici ili restoranu, onda je ok neka elegantnija varijanta. Meni je vrlo dobra opcija neka maksi haljina uz salonke. Haljina je opet komed odece koji sve resava. Preko mozes neku koznu jaknu ili mantil. Uz dobru sminku, isfeniranu kosu i zanimljiv nakit, pun pogodak. Preporucila bih neke lepe prolecne boje ili cvetni dezen ako volis, em je prolece, em je rodjendan detetu.
2024 03 26
> kacas991: > One torte od pelena su mi sasvim ok poklon za bebe, neko ko ima zivaca i smisla i sam moze da napravi. Ako se porucuju, onda se odluci koliko tacno ce se tacno potrositi. Za trogodisnjakinju isto nesto slicno moze da se napravi u skladu sa njenim uzrastom, moze i neka interesantna igracka da se kupi. Sto se tice oblacenja, zavisi gde se odrzava taj rodjendan i koliko ljudi je pozvano. Ako je u nekoj igraonici ili restoranu, onda je ok neka elegantnija varijanta. Meni je vrlo dobra opcija neka maksi haljina uz salonke. Haljina je opet komed odece koji sve resava. Preko mozes neku koznu jaknu ili mantil. Uz dobru sminku, isfeniranu kosu i zanimljiv nakit, pun pogodak. Preporucila bih neke lepe prolecne boje ili cvetni dezen ako volis, em je prolece, em je rodjendan detetu. Hvala na savetu 😊 održava se u decijoj igraonici,i ja sam razmisljala o haljini ali nemam ni jednu duzu dobro to je najmanji problem kupiti sada su vrlo povoljne haljine kao i obuca otisla bi u metro i kupila salonke po ok ceni samo mi je bitno neka ok kombb jer imam ljubicastu koosu pa sklapannje boje kose sa bojom haljine 😑 Slavljenica u principu ima sve mada ja bi kupila neku lepu haljinu kao i neku igracku bas sam u dilemi 😶
2024 03 26
Ja bih dala novac ili poklon karticu...
2024 03 26
Devojčice u tom uzrastu vidim da vole torbice i ukrase za kosu, uz igračke, naravno. Za bebu najbolje dati novac, uglavnom svašta dobiju, a sto se ne iskoristi nikad, garderoba omali za čas; ako se to planira za poklon, bolje malo veće. Sve sto je trenutno aktuelno u vezi poklona za novorodjenče, to većina donosi, tako da bih ja preskocila torte od pelena i slično. Haljina za rodjendan mozda najbolje u nekoj nude- bež nijansi, ako je već boja kose upadljiva, a nude salonke idu uz sve. Siva, maslinasta, prljavo roze, led plava su takodje dobre za uklapanje uz ljubičasto. Kombinezon je isto dobra varijanta, pogotovo ako se motate po igraonici i savijate oko dece. Jedino nije praktican za odlazak u wc 😅 Mogu i mokasine umesto štikli, a sigurno ce se više koristiti posle
2024 03 26
Možda ja baš ne umem s decom niti sam okružena s njima, pa ne zamerajte ako je velika greška, samo bih želela da izrazim svoje mišljenje povodom tih poklona. Neko je sad spomenuo da se u tom uzrastu interesuju za torbice i ukrase za kosu, ja sam odmah pomislila da je uzrast tipa 8+, ali kako maltene beba sa 3 god može da se interesuje za stvari za starije devojke? Mislim nije baš najbolji primer, ali znam da se od igračaka takođe često kupuju bebeća šminka, usisivač, kuhinja, lutke bebe u kolicima (ovo mi je najgore!), itd. Šta se tim igračkama poručuje budućim devojkama, kad se u ovako ranom uzrastu igraju domaćica i majki? Nije li to uzrast za igračke za razvijanje motoričkih sposobnosti, neke veće puzle, oslikane enciklopedije? Dečki dobijaju legose i kreativnije poklone, devojčice se uče da budu lepe i da rade po kući. Valjda smo prevazišli ovakve stvari, ne? Što se odeće tiče, to ne bih da komentarišem, svako ima svoj stil. Plus ja nosim jednako dramatičnu odeću na fakultetu i na svadbi, pa ne mogu da savetujem. Članice su već predložile divne stvari.
2024 03 26
Cerka drugarice moje ćerke, nepune 2 godine, obožava tasnice, ja sam svojoj najmladjoj ćerki uzimala u malo većem uzrastu. To ljudima ne pada na pamet da kupe malom detetu, pa ih neće dobiti pet komada. Usisivac i mikser su super poklon ili pegla koja pusta zvuk pare, a deca u tom uzrastu imitiraju odrasle. Ukrasi za kosu su uvek aktuelni, u moje vreme nije bilo nekog posebnog izbora, sad ima svašta. Rajfovi su aktuelni oko 5,6,7,8, moja najmladja je prestala da ih nosi oko 9, tako vidim i druge devojčice uglavnom. Igračke se kupuju do 10, posle nije preporučljivo, tad mogu zanimljive drustvene igre, ali kako koriste telefone, sve manje igraju društvene igre
2024 03 26
Od svih igračaka, kao mala, najviše sam volela bas kuhinjice, usisivače i slično. Nažalost ništa od toga nisam imala, pa sam išla kod drugih (ja sam svoj restoran pravila od stola i stolica). Bolje mi je to, nego da drže telefon sa 3 god. Šta fali da se deca uče od malena ulogama u životu, sve ih to čeka kasnije. Kuhinja i usisivač neće da je izbegne, koliko god da se osvrnula samo na karijeru. Edukativne igre su isto odlične. Meni se najviše svidja azbuka iz deksika. Predobra stvar. Ima i one Montessori igracke koje su isto super. Pošto je dete već malo i poraslo, mislim da su igračke dobra opcija. Naravno da ce im roditelji od novca nešto kupiti, ali kad god sam dobijala novac za rodjendan, to su mi roditelji "čuvali" i nista od toga nisam videla. Pošto su to valjda napravili za dete, mislim da bi se dete više obradovalo igrački. A za odecu mislim da bi moglo bilo šta, samo malo dodati boje, šarenilo. Da bude zabavno kao što je i slavlje
2024 03 28
Sve zavisi od tvog drustva. U mom okruzenju novac daje porodica i rodbina, prijatelji daju potrepstine (garderobicu i igrackice najvise). Ako se odlucis za ovo drugo, slobodno uzmi do dva broja vecu garderobu, ali vodi racuna o tome koje ce godisnje doba biti tada. Tako je i za bebe i za decu. Sto se tice garderobe, smart casual (: Lep provod! 😇💕
pre 28 dana, 09:25