Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

zaba u jami

[:smejuljiti] [:smejuljiti] zanimljiv naziv,danas sam nasla ovaj recept pa da podelim sa vama Ovo je staro englesko jelo, kod nas manje poznato, ali mislim da vam može biti jako interesantno i blisko... U originalnom receptu se osim sastojaka od kojih sam ga ja danas spremala, dodaje i beli luk i još neki začini, ali mislim da ni ovako ne gubi na ukusu! Dakle, za 6 velikih lepih parčadi i šerpu koja ima dno prečnika 30cm potrošila sam: 250 gr brašna 1 žumance (belance ide za premazivanje, na kraju) 100 ml mleka i 1/4 kvasca (10-15 grama) 1 kašikica soli kim za posipanje 4 roštilj kobasice Prvo ispržite roštilj kobasice na malo ulja, ogulite ih i isečete na parčad od po 2-3 cm. Zatim zamesite testo od brašna, kvasca, mleka, žumanca i kašičice soli. Šerpu u kojoj ćete peći "žabu u jami" namažete sa malo masti koju je pustila kobasica prilikom pečenja i pospete brašnom, da bi se kasnije jelo lakše izvadilo iz nje. Testo treba da je malo mekše i ne mora da stoji i da raste, odmah ga oblikujte na veličinu dna šerpe u kojoj ćete ga peći i spustite na dno. A onda utisnete isečenu parčad kobasice, utisnete ih jako, kao da ih ubadate, da dotaknu dno posude.
2013 10 31
Ne bojte se, testo će ih kasnije opet podići, tako da se neće zalepiti za dno posude... E sad ostavite sve da stoji na sobnoj temperaturi pola sata. Za to vreme uključite rernu da se ugreje na 250 stepeni, izmutite preostalo belance sa malo soli i tim premažete testo i kobasice, na kraju pospete kimom... Englezi bi tu izmedju kobasica utisnuli i beli luk, i ruzmarin i bosiljak, i svašta nešto, ali ja sam malo odstupila od toga ... Kad vidite da se testo podiže, stavite sve u zagrejanu rernu i smanjite temperaturu na 200 stepeni. Peče se 30-45 minuta... Kad je pečeno, lagano nožem odvojite testo od ivice posude i preklopite tanjirom posudu i izvrnete je da ispadne iz šerpe... Zatim ga vratite u normalan položaj i sečete na parčad i servirate. Uz ovo jelo idealan prilog je kiseli kupus, ali i svaka kisela salata!
2013 10 31