Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Carstvo ukusa iz Sumadije

[:lepota] kako dolazi zima,u meni je veca zelja za kuvanjem.tako da cemo se druziti ovde.za sve one koji vole ili moraju [:smejuljiti] da kuvaju. ja sam iz Kraljeva,imam 24 godine od 16 godine sam pocela sa kuvanjem u to vreme samo nesto laganije,a sad vec mogu reci za sebe da sam iskusna domacica [:stidljiv] uz mamu i dve tetke sam dosla do sadasnjeg znanja. ova tema je pre svega za druzenje,savete,nove recepte.ja cu prva poceti a ko zeli neka se prikljuci. pitajte sve sto vas zanima,a pitacu i ja vas. slave pocinju tako da neki recpti za kolace i predjela za pocetak [slika:9387c25a-0d79-44c6-ad2f-dbdcef824d1a]
2013 11 10
[slika:49fc0e3a-6010-484b-b99a-1def37363e84] ovako jedna slana torta izgleda za moju slavu
2013 11 10
INA KOLAC 300 gr secera ,100 ML vode,kuvati5 min.dodati 250 GR margarina,100 GR bele cokolade, skloniti sa vatre,dodati 300 GR mleka u prahu.smesu podeli na dva dela ,u drugi dodaj 100 GR crne cokolade,u manji pleh izliti belu masu,poredaj rolere punjene cokoladom ili jagodom preko preli masom crnom. uvek spremam ovaj kolac. [:lepota]
2013 11 10
divno je pcelice,lepo izleda torta a sigurno je i ukusna [:stidljiv] [:poljubac]
2013 11 10
hvala [:poljubac]
2013 11 10
To draga! Volem da cujem to! Obozavam da kuvam i topim se kad me moji najdraizi oslove sa "domacice"! (ja imam 27) Ako imas neki dobardobar recept za neki slani rolat ili neku neobicnu salatu,pusti mi u pp ili ovde pa cu prepisati. Moze i taj za ovu predivnu slanu tortu. Svaka cast za ideju za oblik-toga se nikad ne bih setila... [:poljubac]
2013 11 11
drago mi je da ti se svidja tema [:lepota] [:lepota] imam puno slanih rolata,kuglica mrsnih i posnih.ubacicu [:poljubac]
2013 11 11
Slani zalogajcici Pomesati pola kg brasna sa kesicom krompir pireom (MINUT PIRE), dodati kasicicu soli, kasicicu secera, 20g kvasca, i 50ml ulja. Zamesiti testo i ostaviti da odstoji desetak minuta. Razviti koru velicine 1cm i malom casicom vaditi kruzice. Peci u plehu oblozenom pek papirom. Voditi racuna da se ne prepeku samo treba blago da porumene. Kada se ohlade,zaseci malo nozem,premazati krem sirom ,stavljati po malo zelene salate,sunke,kackavalja,cajne kobasice...
2013 11 11
Punjeni francuski hleb Hleb iseci na dva dela,izvaditi sredinu,iseckati je i pomesati sa filom: 1 konzerva tunjevine, 1 kisela pavlaka, 100g majoneza, 4-5 kiselih krastavaca. Sjediniti sve sastojke i napuniti hleb. Uviti sve to u foliju i ostavi da prenoci u frizideru. fil 2: 300g sira pomesati sa 1 kiselom pavlakom,dodati 200g seckanu salamu. Sjediniti i puniti hleb. Za posnu varijantu koristite pri fil,samo izbacite pavlaku,a stavite malo vise majoneza. Mozete dodati i seckanu sargarepu,pecurke,grasak,,kukuruz.. Rolat sa grisinima Umutiti 4 jaja,dodati pola case kisele pavlake,5 kasika brasna,1 prasak za pecivo,malo soli,i malo aleve paprike. Ispeci koricu ma 200 stepeni. fil: 300g sira umutiti sa pola case pavlake,dodati 100g seckane sunke. Premazati koru ovim filom a preko poredjati grisini (najbolje punjeni sa kikirikijem) i uviti lagano rolat.
2013 11 11
Daj jos daj jos,i nemoj slucajno da brises temu! Recept za kuglice obavezno!!! Jednom sam negde jela neke,i toliko su bile dobre i neobicne da nisam mogla da provalim recept. Znam da je bilo susama (jedino sam za susam sigurna) milim da je feta ili neki drugi sir i pitaj boga koji zacini??
2013 11 11
meni su najlepse ove skuvas pile,meso sameljes ili iseckas,dodas 200g susama,200g kikirikija,pavlake,sira sama dodam dok mi bude fil za formiranje kuglica
2013 11 11
Samo ti pakuj... (ako te ne mrzi) A ja cu sutra natenane u moju zelenu svescicu.... [:poljubac]
2013 11 11
spanska pita 200g sitno secana salama,200g seckane slanine,200g kiselih krastavcica,2oog kisele paprke (sve iseckano na kockice). umutiti 4 jaja,4 soljice brasna,1 prasak za pecivo i malo zejtina (4 kasike). pomesati sa predhodnom smesom,dodati jos 200g sira. Pita sa virslama 1/2 l jogurta, 200ml ulja, 200g griza, i 1 kesica praska za pecivo. Varjacom umutiti sve sastojke. 1/2 kg kora za pitu. Redjati po 4 kore. Svaku premazati filom,i na zadnju staviti virsle i uviti lagano rolat. Postupak ponavljati dok se ne utrosi materijal. Gotove rolate redjati u podmazan pleh i premazati filom. Posuti susamom i peci na 200 stepeni.
2013 11 11
[:lepota] [:smejuljiti] vazi imam sve u kompu [:poljubac]
2013 11 11
Ustipci Pola kg mlevenog mesa, 200ml pivo, 3 jaja, 1 prasak za pecivo, 3 kasike ulja, 3 kasike brasna, 3 cena belog luka, malo praziluka, i zacina po zelji. Sve sastojke umutiti. Kasikom stavljati smesu i prziti na vrelom ulju Tortilje sa piletinom Testo za tortilje: 200g brasna, 200g kukuruznog brasna, kasicica soli, 1 jaje. Umesiti testo od navedenih sastojaka sa malo mlake vode i ostaviti da odstoji oko 15 min. Od pripremljenog testa napraviti male loptice (5 kom). Oklagijom razviti svaku lopticu i peci u teflonskom tiganju sa obe strane po minut. Gotove tortilje stavljati na tanjir,i odmah uviti u najlonsku kesu,da ostanu tople do filovanja. Fil: Skuvati pola kg belog pileceg mesa. Prohladiti i samleti na masini za meso. Dodati 200g majoneza,malo soli,nekoliko seckanih kiselih krastavcica,i malo kukuruza secerca. Tortilje odmah sluziti dok su topl
2013 11 11
1 2