Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Zaludjenik za knjige!

meni trenutno fale dve od njega, hocu da krenem sa citanjem po redu, samo jer zelim da ispratim njegov stil pisanja i izmene koje je imao. ja ceo oktobar nisam takla knjige u smislu citanja, ali sam se bavila rondanjem po netu o meditaciji. [:smejuljitise] Sad imam tu fazu i gotovo Vulkan je nasa komercijala, sa mojim velikim neslaganjem zbog raznih Zorana i kojekoga ni od kuda, ali dobro, svako bira sta ce kupiti i citati. Zao mi je sto sam propustila Vuka Draskovica za potpis knjiga.
2015 11 07
Meni je realno nebitan pisac, dok je dobra "radnja" knjige. O Zoraninoj "knjizi" necemo komentarisati. [:kezitise] Ja sam prvu procitala "Zato sto te volim" ne znajuci da je to ustvari i njegova prva knjiga. Od tad sam se zaljubila u njegov nacin pisanja i pocela sakupljanje kolekcije... Trenutno me interesuju knjige o zakonu privlacenja i tome sl. Na listi zelja mi je "Kaludjer koji je prodao svoj ferari"
2015 11 07
ja sam ukacila deo neke od Musoa kod komsinice, i tu je i odluceno da se Muso lepo pokupuje i sakupi. [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] Inace, znam sta ta moja komsinica voli da cita, i nisam ocekivala nista woow kad sam prelistala, a onda sam uhvatila sebe da 15ak min saltam stranice [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] Kaludjera sam uzela i iskreno, bacene pare i izgubljeno vreme. Standard knjiga o samopomoci i samospoznaji. Mene ič nije prosvetlila. [:osmeh]
2015 11 07
Odlicna tema.Ja takodje pravim svoju biblioteku,moja nije velika kao vase ali raste. :) Preporucila bih Ispovest iz harema-Branko Milicevic,Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala-Paulo Koeljo,Kafe nostalgija-Zoe Valdes. Trenutno citam Zahir-Paulo Koeljo. :) :-*
2015 11 07
Hunger Games! (iliti "Igre Gladi") Nemojte se poneti predrasudom da je knjiga za tinejdzere. samo treba posmatrati malo viseslojnije. A trenutno citam Child 44. Bazirano na istinitom dogadjaju, ali koji sluzi samo kao vezivno tkivo. Akcenat je mnogo vise na opisu sistema, ljudi u istom i njihovom snalazenju. Jako drzi paznju. Javim detalje kada zavrsim. [:osmeh]
2015 11 08
Papricice obavezno javi kakva je Dete 44. Vise puta sam bila u iskusenju da je kupim ali je uvek nesto drugo pobedilo. Barbie,vidim da volis Koelja. Mene on nije zainteresovao, procitala sam Alhemicara i Preljubu i nije me odusevilo. A sta mislite od Mario Vargas Ljosa? Avanture nevaljale devojcice je zaista neprevazidjena. Ali posle nje sam uzela Pohvala pomajci i razocarala se. U odnosu na ovu bila je zaista bzv. Da li je neko citao jos neku njegovu knjigu, da znam da li vredi potrositi vreme?
2015 11 08
Micili88 ja sam citala Ubiti pticu rugalicu i fantasticna je,svima preporucujem. Sto se tice Ljose citala sam avanture nevalajle devojcice i odusevljena sam.Sve ostale su mi na listi zelja,tako da cu svakako reci nesto vise kad kupim.
2015 11 08
Ja nisam jos uvek Alhemicara ali planiram da je kupim. [:osmeh]
2015 11 08
Prihvatam preporuku za Ubiti pticu rugalicu,ipak je to jedan od najcitanijih klasika. Alhemicar moze da prodje,ima bar neku radnju,dok Preljuba nema bas nikakvu i cudi me da je bila prva na top listi jedno vreme. Zemlja gori od Blejka jako dobra knjiga, ko voli da upoznaje istoriju na ovaj nacin.
2015 11 08
Trazim Putanja cula od Nedzme, ako neko ima i ne treba mu vise neka me kontaktira.
2015 11 08
micili88 sve pohvale za ovu temu [:osmeh] Moji poslednji komadi su raznoliki od Nora Roberts-Nebo nad Montanom; Zvezda mora -utisak dobar; Nikolas Sparks 'Poruka u boci' - utisak odlican; Robert Landlam- 'Holcroftova pogodba' - utisak 10+ ; Stephen King- Pod kupolom i Zamka za snove - utisak fantastican; Gijom Muso - 'Mozda nebo zna', ' Ostani kraj mene', 'Devijka od papira' i 'Zato sto te volim' - utisak svaka procitana u jednom dahu zalepile mi se za prste [:osmeh] imam u planu 'Celestinsko prorocanstvo' pa nadalje cu da gledam i pratim ovu temu sta ko preporucuje [:lepota] Ne mogu, a da ne spomenem knjigu koju pamtim jos iz doba srednje skole, a to je Stendal 'Crveno i crno' i jos mnogo toga raznolikog. Ovo je nesto od najnovijih procitanih i jedan od starijih pored mnogih skolskih lektira, po meni mislim da je ljubav prema knjigama i njihovo citanje u mnogome zavisi od odabira od malih nogu i skolskih dana. Nisu me do sada privukle ove nase novokomponovane spisateljice.
2015 11 08
Haled Hoseini definitivno jako dobar izbor, mada radnje mogu da opterecuju, knjige nisu nimalo lagane... Molitva moje majke mi odavno stoji i nikako da dodje na red, ali Slatki ukus suza od iste spisateljice mi nikako ne izlazi iz glave. Mnogo dobra knjiga, pocetak ne odaje utisak ali kasnije ne mozes da je ispustis.
2015 11 08
mene cak i plasi malo sto je to njegova preporuka [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise]
2015 11 08
Dzo,Vanila i Cokolada,odlicna! Indijski zacin..sam gledala film i super mi je skroz. A Lovac na zmajeve mi je na broju jedan,citala sam ga,razmisljam da ga kupim da mi stoji. [:lepota] Procitaj i Hiljadu cudesnih sunaca,odusevisec se.
2015 11 08
Putovanje od Danijele Stil : Madi je popularna TV voditeljka koju nacija obožava, a njen muž je vlasnik televizije za koju radi. Bliski su sa Predsednikom i Prvom damom, jednom rečju - USPEŠNI. Ali sve počinje da se klima kada Madi shvati da je samo jedna od brojnih žena koju muž zlostavlja, u ovome slučaju veoma suptilno, i kada počne da mu se suprostavlja. Danijela Stil - Dug put kuci :Šestogodišnja Gabrijela Harison, skrivena u mraku ormana, osluškuje prigušene majčine korake kako se približavaju. Znala je ma gde da se sakrije, majka će je pronaći. Ali ipak je bežala od nje. Morala je barem da pokuša. Nastavak dirljive i stravične životne priče male Gabrijele možete pročitati u bestseleru “Dug put kući” Danijela Stil - Sajgon Danijela Stil - Kraj leta .... Sada pocinjem da citam Kaleidoskop .... jednom recju obozavam je . Ove su neki njeni romani ali sam procitala ne pamtim koliko. Sajgon sam cak 3x procitala.
2015 11 08
1 2 3 4 5 6 ... 19