Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Stvari potrebne za porodiliste? Vasa iskustva!

Usla sam u 36. nedelju. Super se osecam i jedva cekam svoju devojcicu da ugledam :)! Gorusice su posle 7.meseci konacno prestale. Ako se neka od vas skoro poradjala u Narodnom Frontu mogla bi da ispise sta dozvoljavaju da se ponese u porodiliste?
2014 04 05
Nisam se tu poradjala, ali treba ti sto vise mrezastih ulozaka, par spavacica, bade mantil, pribor za jelo i licnu higijenu. A za bebu pampers pelene 1 ili 2 i pavloviceva. Za jelo ponesi plazmu i sok od jabuke(mora biti bistri zbog dojenja), a posle dok malo dodjes sebi mozes bilo sta da jedes. :)
2014 04 05
ja sam bila u frontu.. imala sam malo vecu torbu tako da mozes da poneses dosta meni nista nisu proveravali od stvari..spavacicu,peskire,uloske,ono sto ti je neophodno za licnu higijenu.punjac,papuce,sad mi to palo na pamet ako se setim jos nesto ja cu se javiti :)
2014 04 05
Moj ti je savet i ako ne dozvoljavaju da poneses sprej oktanisept da prskas ranu, ublazice ti bolove i brze ce ti zarasti. :)
2014 04 05
da plazmu dosta vode u flasicama se secam da su m donosili.sto se tice hrane ja je tamo nisam jela nije mi nesto bila ukusna tako da nije problem da ti neko ko ti dodje u posetu donese nesto da pojedes
2014 04 05
Hvala vam puno, ko se seti jos necega sto mi je zaista neophodno neka pise. Volela bih ujedno i da mi ispisete kakva su vasa iskustva u N.F. Porodjaja se ne plasim, ali me zanima kakve su babice i doktori? Sta da ocekujem, i cemu da se ne nadam od strane njih?
2014 04 05
mislim da cucla varalica u porodilistu nikako nije potrebna,jer beba cim zaplace dajes mu da sisa da bih prihvatilo podoj,ako te babice vide da mu stavljas cucnu,kritikovace te ,,ona dolazi kasnije ,ako beba kuci mnogo place ,i kad je sita,presvucena,ima grceve itd.veruj mi 4 puta sam prosla kroz to.a i potrudi se sto vise pored svih bolova u grudima da ga dojis(,PUMPICE ZA IZMUZAVANJE MLEKA NEMOJ NIKAKO DA KORISTIS,one prave rane,vec to obavi sama) ,to je nezaboravno iskustvo koje samo majka moze da oseti ZELIM TI OD SRCA PUNO SRECE TAMO [:osmeh]
2014 04 05
Imas i mrezaste gacice,one su odlicne jer ne daju da se nosi ves,a one ne guse.obavezno ih nabavi i dosta i za pocetak 2-3 pakovanja mrezastih ulozaka.papuce za kupanje i neke po sobi sto ces nositi,bade mantil,spavacice (imali su ih kada sam ja bila tamo,ne znam kako je sada),pribor za licnu higijenu,plazmu i mleko (to ce ti reci odmah posle porodjaja da pojedes),peskiri (tusiranje i umivanje min. 3).ovo ti sve treba odmah a ostalo moze da se donosi po potrebi.Ukoliko ce beba odmah biti sa tobom onda malo pakovanje pelena,kremu i vlazne maramice.Mada moj ti je savet da se odmoris tamo.Puno srece
2014 04 05
Da, slazem se sa Violetom da varalicu nema potrebe da nosis u porodiliste.
2014 04 05
sto se tice porodjaja ja sam imala super iskustvo al ja sam imala takvu 'srecu 'da su mi najdivnije bile cistacice al stvarno !!!! svako ima drugacije iskustvo
2014 04 05
ja sam se 2x poradjala tamo, skoro, pre 1,5 i pre 2,5 god .. ne znam da li ces se poradjati prirodno i da li ce te seckati, ali znam da je svima znacilo da se kupe oni cepici za zatvor, jer nema sanse da ces moci normalno da ides u wc ako te budu seckali, bas je neprijatan osecaj kada se napinjes,tripujes da ce konci da ti popucaju (sto nema sanse da moze da se desi ali takav je osecaj ) spavacice nemoj da nosis i da kupujes za porodiliste, imaju oni njihove, uvek mozes da trazis da ti daju novu.. ponesi svoje pamucne pelene za bebu, ni sada ne znam da li su to svedske ili tetra, ali mislim na one sto su u obliku pravougaonika, jer daju ih i oni za bebu ali bebice u pocetku puno bljuckaju pa ce biti non stop umazane i secam se da su se bas stekarili na tim pelenama, menjuju ih jednom dnevno i to je to, a nedovoljno je... ja sam nosila neke sarene da bi se razlikovale od njihovih da znam koje da vratim kuci... Neko sto se niko ne seti da ponese a to je plasticna casa, za sok ili vodu...
2014 04 05
meni je najvise prijala plazma i sok od borovnice, to sam uvek morala da imam uz sebe
2014 04 05
Hvala vam puno svima [:osmeh] . Porodjaj bi trebao da bude prirodan, bebac se namestio kako treba, i nisko je bas, sad videcemo...
2014 04 05
javi nam kako je prosao,do tada samo hrabro.... [:osmeh]
2014 04 05
Hocu obavezno [:osmeh]
2014 04 06
1 2