Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Porudžbine iz e-prodavnice /

Narucuje li neko robu sa sajta "aliexpress"?

Zanima me kako to funkcionise,pa ako je neko imao iskustva da me uputi..Hvala
2014 08 07
ja sam narucivala :) sta te interesuje
2014 08 07
koliko se ceka da stigne posiljka
2014 08 07
Sve:) Kako se novac uplacuje,da li se obracunava neki porez,videh da negde pise(kod nekih artikala) da je dostava besplatna a negde se naplacuje po par eura i da se ceka da 60 dana na robu..? Mislim cene su zaista smesne ako je tako kao sto je naznaceno...
2014 08 07
zavisi,negde pise da se ceka 60 dana,a jednom mi je bas kod takvog prodavca stiglo za 15 dana,a jednom je pisalo da se ceka 39 dana,a stiglo mi je za 30 ..a jednom prilikom nisam ni docekala posiljku,ispalo je da im je vracena nazad,naravno novac mi je refundiran,sa tm nema problema
2014 08 07
ne mozes nikad da procenis za koliko ce stici posiljka,na carini naplacuju porez,ali to koliko ce ti naplatiti zavisi od toga kako su raspolozeni tog dana,jednom sam narucila nesto malo za 4 e,cisto da vidim kako funkcionise,tada mi nisu naplatili porez,platila sam postexpresu postarinu 150 din,i to je to,a kad sam narucila malo skuplje stvari,tipa 10-15 e,onda naplate carinu oko 150-200-250 din :) postarinu svakako placas,znas vec kako funkcionise cenovnik postexpresa :)
2014 08 07
Moja drugarica je narucila haljinu sa alija. Na slici je izgledala lepo i pufnasto, a kad je stigla...drugarici je doslo da place... Nema veze sa slikom i jos je od nekog uzasnog materijala
2014 08 07
Uplacuje se naznacena suma jel tako putem western uniona,pa onda postaru kada stigne postarina za post express?Treba se dogovoriti sa clanom koji prodaje?
2014 08 07
Ja sam od nekoliko osoba cula da su zadovoljne pa sam se zbog toga zainteresovala ali nikako da pitam kako to narucivanje izgleda,tj.proces...mozda zavisi od modela..
2014 08 07
i moja drugarica je dobila krs robu, nije kao na slikama, ako je nesto tipa oversized moderno ti ces dobiti obicnu usku majicu i materijal je uzasan, prava kineska roba, mada verovatno se nadje i nesto kvalitetnije
2014 08 07
verovatno moze i western unionom,ali ja sam placala visom,kada mi iz nekog razloga roba nije bila isporucena,na isti visa racun su mi refundirali novac.
2014 08 07
E hvala ti na odgovoru i informacijama :)
2014 08 07
Evo postupno ako je tako lakse :) 1) potreban ti je racun u banci (od banke zavisi koliko ce kostati odrzavanje racuna) i potrebna ti je Visa ili Master (na sajtu uvek imas koje kartice prihvataju) 2) potrebno je da obratis paznju na to koliko je prodavac pouzdan (koliko ima prodaja i prosek pozitivnih utisaka). S obzirom na to da se radi o prodaji na svetskom nivou pouzdani su oni koji imaju po par hiljada prodaja i vise od 95% pozitivnih utisaka. 3) obrati paznju na materijale (ukoliko ne znas kako izgleda Akril, Poliester, Rayon itd izguglaj) 4) obrati paznju na mere i uzmi u obzir to da su azijske velicine manje od evropskih
2014 08 07
I ono sto je mozda najvaznije 5) cena na kraju ne bude ta koja je na proizvodu naznacena. To cesto obmanjuje devojke koje tvrde da nesto kosta 2 dolara. Kostace vise :) Na svaku cenu dodaj porez 20% koji ce naplatiti na nasoj carini. Ako se radi o vecoj sumi od 50e naplatice carinu jos 10%. Dodaj jos 150rsd slanje unutar zemlje. I uzmi u obzir to da ces morati da menjas novac jer ce ti kupci slati dinare a ti placas evrima/dolarima. I tu ode mali deo. Tako na kraju 2 dolara bude 360rsd :) (plus odrzavanje kartice i promena valute) :)
2014 08 07
P.S. jos jedan mali savet... citaj komentare prethodnih kupaca. Ima ih ispod artikla ili na profilu prodavca. Tu ces videti da li je neka haljina katastrofa ili je realno opisana. Nadam se da sam bila od pomoci :) Pozdrav!
2014 08 07
1 2