Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Koji je Vas recept za najbolju picu?

Zanima me kako pravite testo za picu? Tragam za dobrim receptom. Hvala.
2015 02 26
ja cu bas danas da pravim i nisam mogla da se setim kako sam pravila prosli put kad mi je bilo super testo, ukucala u google najbolje testo za picu i svugde pise isto - kvasac, voda, brasno, so, secer, ulje. bez jaja i mleka. tako ja pravim ustipke (mekike).
2015 02 27
Ja sam našla i probala nekoliko, ali ovaj mi je dosad najbolji: 300gr brašna 100ml mleka 10gr svežeg kvasca 1 kašičica šećera i soli 1 jaje 2 kašike maslinovog ulja Mleko smlačiti, dodati šećer i kvasac. Napraviti udubljenje u brašnu i staviti so, jaje, maslinovo ulje i nabubren kvasac u mleku, sve zamesiti i ostaviti 15min. da odstoji na toplo mesto(ja stavim na radijator). Pripremiti tepsiju( onu veliku crnu što se dobije uz šporet) i papir za pečenje se iseče spram dimenzija tepsije. uzmite testo u ruke i malo ga rastanjite kao pogaču, stavite u tepsiju na papir , namažite prste i dlanove maslinovim uljem i polako ga razvucite i rastinjite od kraja do kraja(neće biti na svim mestima ista debljina) i dalje ga mažite, filujte po želji i ukusu, peče se nekih 10-15 min. na najjačoj temperaturi. Ja sam čitala da je za dobro testo najvažnije da sadrži maslinovo ulje i da se peče na najjačoj temperaturi, e sada ove naše domaće rerne peku na max.. 250C, dok ima i jačih novi generacije, eto to je neka suština dobrog testa. [:osmeh]
2015 02 27
Linna ovo mi se cini bas super, hvala puno sto ste podelile recept. 300gr brašna 100ml mleka 10gr svežeg kvasca 1 kašičica šećera i soli 1 jaje 2 kašike maslinovog ulja Mleko smlačiti, dodati šećer i kvasac. Napraviti udubljenje u brašnu i staviti so, jaje, maslinovo ulje i nabubren kvasac u mleku, sve zamesiti i ostaviti 15min. da odstoji na toplo mesto(ja stavim na radijator). Pripremiti tepsiju( onu veliku crnu što se dobije uz šporet) i papir za pečenje se iseče spram dimenzija tepsije. uzmite testo u ruke i malo ga rastanjite kao pogaču, stavite u tepsiju na papir , namažite prste i dlanove maslinovim uljem i polako ga razvucite i rastinjite od kraja do kraja(neće biti na svim mestima ista debljina) i dalje ga mažite, filujte po želji i ukusu, peče se nekih 10-15 min. na najjačoj temperaturi. Ja sam čitala da je za dobro testo najvažnije da sadrži maslinovo ulje i da se peče na najjačoj temperaturi, e sada ove naše domaće rerne peku na max.. 250C, dok ima i jačih novi generacije, eto to je neka suština dobrog testa
2015 02 27
Samo da dodam da se testo stavlja u zagrajanu rernu. Prijatno svima [:lepota]
2015 02 27
Zivela sam u italiji i radila u restoranu gde se prave i pice.testo je najobicnije..voda,brasno i kvasac...fora je u peci za pecenje..pica iz rerne nikad ne moze biti ista kao pica iz pravih pica peci,makar stavili isto testo.Kecap na picu,to je kao govno da mi stave ...ja se toga uzasavam..to bi bilo kao da jedete burek sa graskom....uzasna greska....ali kod nas sve sto je dobro se upropasti.
2015 02 27
upravo napravila. bas tako sa najobicnijim testom, voda, brasno, kvasac, so, secer, malkice ulja. radila sam ono sa razvlacenjem nauljenim rukama. super je ukusno!
2015 02 27
Postoji jos jedan dobar recept..zove se pizza bianca...ili focaccia genovese pravilnije...zavisno od regiona ima ime...tu treba dosta vremena za dizanje testa ...testo se dize tri puta...i bas se koristi dosta ulja i naravno rukama ..ako neko zeli recept postavicu.
2015 02 28
Natasa969 Molim Vas da li mozete da nam poklonite recept za testo koje preporucujete pizza bianca...ili focaccia genovese. Hvala najlepse.
2015 02 28
Može, sutra ću napisati i okaciti i video da bude jasnije..
2015 02 28
Jos nesto je tu vrlo bitno...da.. pica iz rerne nije nikada kao pica iz peci [:plakati] ....ali i za to postoji caka: nabavite jednu lepu, vecu,keramicku plocicu, cim pocnete sa mesenjem testa, plocicu u rernu na resetku, rernu na najjace, plocica mora da bude vrela, vrela , izvadite je OPREZNO sa resetkom iz rerne, pospite malcice brasna, razvuceno testo na plocicu, po volji sastojke i brzo nazad na pecenje. Na ovaj nacin je pica pecena duplo brze i ima ukus i miris najpriblizniji onom iz peci. Ako pravite vise komada pice, nabavite i vise plocica. najvaznije je da plocica bude maksimalno vrela [:osmeh]
2015 03 19
Draga Olga, ovo je divna ideja, dobila sam dobar recept u pp od @punorman i svakako sam planirala u subotu da ga isprobam i sada ću obuhvatiti taj recept i ovaj tvoj savet, mislim da će biti [njami njami], ju;e sam pravila pica-burek i odličan je bio recept, našla sam na net-u [:smejuljitise] Instant kuvarica [:smejatise]
2015 03 19
Joooj, ide mi voda na usta, a picu i burek ne smem jos 21dan [:plakati]
2015 03 19
@Linnaa da li mozete da nam podelite taj dobar recept koji ste dobili od clanice @punorman?
2015 03 20
Ne pravim sama testo za picu, ali svi koji su probali ovaj recept su rekli da je to najbolja pica ikada! -Tonus integralna podloga za picu - malo premazati mlekom (otprilike čep mleka) i staviti na nauljenu tepsiju. -Namazati kecapom (Polimark blagi) -Po citavom testu naslagati Carnex pikant kobasicu. -Bogato posuti rendanim sirom (mesavina trapista ili gaude i neslane mocarele. Znaci: trapist+mocarela ILI gauda+mocarela) -Ponovo prosarati kecapom -Posuti iseckanim crnim lukom - otprilike kockice 1x1cm -Posuti seckanom paprikom (svezom) -BEZ ORIGANA - origano ce sve pokvariti -Peci desetak minuta na 200. NEMA NA CEMU
2015 10 12
1 2