Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Na koje načine vi štedite? :)

Ja sam po prirodi velika štekara, ne volim da bacam pare na gluposti pogotvo ako nešto mogu sama da napravim, uradim [:osmeh] Draže mi je na takvim sitnicama da prištedim, ali zato umem sebe da častim nečim posebnim [:lepota] Juče sam sa dečkom pričala o tome i rekla sam mu da mi ne pada napamet da jednog dana plaćam majstora da kreči nego ću to sama, on se nasmejao samo ali ja sam stvarno ozbiljna u tome [:smejatise] Eto neke stvari kao manikir, pedikir, feniranje (od sad i šišanje!) obavljam sama, žao mi je da plaćam teretanu zato sam pokupovala sebi neke spravice pa vežbam kod kuće, trudim se da ne kupujem hranu onako usput nego ponesem od kuće kad god je moguće i tako, sve su to sitnice ali bih volela da čujem da li vi imate neke ekstremnije primere? [:lepota]
2015 08 29
mi krecimo sami oduvek, i kad smo stavljali stiropor i spanski zid, muz i brat su se informisali kako sta i uradili sami. ne kupujem nove stvari u buticima, nego se menjam ovde [:smejuljitise] u marketu pratim gde su akcije pa kupujem tamo. meso na vise kad je akcija (i ostale skuplje stvari). ne izlazim. i to je otprilike to...
2015 08 29
Ja sam ušla na temu kako bih pohvatala koji savet jer sam ja suprotno od toga, ne znam sa novcem. Kad imam ja spucam i na ono što mi treba i na ono što mi ne treba, pa posle sedim i gledam :) Još od malena sam takva, brat uvek uštedi a ja svoje spucam pa tražim od njega. Grozna osobina, ali mene kao da žuljaju pare pa moram što pre da ih se rešim. Meni je život trenutno u fazonu - kratak period živim kao najveći car, pa ostatak meseca kao prosjak :D i tako u krug. Ali imaš dobre fore, možda se potrudim pa da vidim jesam li u stanju da ih primenim.
2015 08 29
Ja se vodim onim pare su da se trose,pre cu kupiti neku pljesku nego da ponesem od kuce,a i cim dodjem do parica ja bacim pogled na krpice i nadjem nesto na sta ix potrosim [:smejatise] taki sam ti ja [:smejuljitise]
2015 08 29
mayana, zaboravih i ja da dodam sajt krpice zaštekala sam dosta i zbog razmena a i zbog stvari koje sam našla baš po smešnim cenama. Cassiopeia , hahahahahaha sediš i gledaš [:plakati] [:plakati] [:plakati] Ma ima svako od nas trenutke kad se zaleti i kupi neku totalnu glupost (šešir koji sam platila 60e na popustu i bukvalno nikad u svom životu nisam pomislila da ga stavim, kao ja ću da tripujem damu sa šeširom [:jezik] ), ali eto ipak sam dostigla visok nivo samokontrole pa dosta vremena u nazad i nemam takve ispade [:smejuljitise]
2015 08 29
Izabelita, naravno da su da se troše ali kad pomislim na šta sve ljudi apsolutno bespotrebno troše novac kažem sebi koliko sam super (nekad sam bila pušač, ali stvarno cigare najveća moguća glupost i dan danas žalim svaki dinar koji sam bacila na njih!!!!!!!)
2015 08 29
moj muz bi sve spucao za tri dana... posaljes ga po hleb, racunajuci da ce ti ostati i za sutra, a on kupi, hleb, sok i cokoladu pa sutra grickamo prste.... dok smo bili samo nas dvoje, isto smo nedelju dana trosili, ostatak meseca grebali..otkad imamo decu mora da se pazi. ali onda su nastupile svadje oko mog ti si rasipnik i njegovog ti si stipsa, tako da sad malo ja popustam. on trosi na jednu stranu, ja na drugu (ovde [:lepota] ) i niko nikom ne sme da prebaci. a snadjemo se i prezivimo.... [:smejuljitise]
2015 08 29
Što se mog dragog tiče, isti smo [:lepota] On isto voli da štedi čak i još više od mene! Ustvari kad razmislim, pored njega sam i počela tako da razmišljam, on mi je nekako indirektno usadio tu "ljubav" ka štekanju [:smejuljitise]
2015 08 29
Ja se trudim da ustedim na sve moguce nacine... [:kezitise] Pocela sam da radim nokte, i radim privremene tetovaze, a novac koji dobijem od mojih ili od rodbine stvaljam u kasicu koja ne moze da se otvori [:smejuljitise] , moze samo sa onim otvaracem za konzerve [:smejatise] [:smejatise] ... Od tih para cu sledece leto da odem 20 dana na mora [:smejatise] [:lepota]
2015 08 30
Jovana, ja imam 1 kasicu i još dve neke posudice sa "štekom" tu stavljam tako siću od kusura ili kad eto poneka novčanica ali neverovatno da nikad nisam uspela na taj način da skupim neku konkretniju sumu [:smejuljitise] Kao što ne razumem ljudi koji na sred stola drže činiju punu čokoladica, bombona itd i to tako blei nikome ne pada napamet da uzme, to kod mene ne bi moglo nikad [:smejatise] Isto ovako me i za pare samo vuče da uzimam po malo... Jedino mi je nekako na računu sigurno, tu se kontrolišem kad treba da podignem [:osmeh] Mada ti je dobar fazon sa tom kasicom koja ne može da se otvori, mogu da probam [:jezik]
2015 08 31
Ovo je stvarno odlicna stvar, mada mogu da priznam da sam par puta padala u iskusenje da je otvorim cisto da vidim koliko ima... [:smejuljitise] Ali Znam ako otvorim potrosicu sto posto tako da se za sad drzim da ne otvorim [:smejatise] A to sa cokoladicama, isti slucaj kod mene u kuci... [:smejuljitise] Boli da je slatko ili slano... [:smejatise] [:poljubac]
2015 09 01
opasna sam stekara,dolazim do te granice da preko cele godine stekam za zimu jer tada slabije ima posla a I krijem stek od muza,mislim zna da stekam ali ne govorim mu gde je.ako mi za nesto zaista zatreba tek onda izvadim nesto iz steka.zivot bez zlatnog steka ne mogu da zamisllim. nacin na koji stekam jeste taj tako ako od kusura od prodavnice ostane 10,20,50 dinara stavim u stek,a ako je prethodno bila neka bas dobra svirka(muz mi je basista)onda maznjavam i po 100,200,500...zavisi kako kad mogu [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] sice uvek imam,sad trenutno preko 2 kg tako da nisam normalna [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise]
2015 09 01
Moja "stednja" je vise sticajem okolnosti, jer evo recimo mnoge devojke idu na nadogradnju noktiju/u solarijum/na depilaciju a ja ne volim (na sebi) dugacke nokte ni taman ten i da me neko drugi cerupa pa sve to radim sama i tako ustedim. Za nekoliko dana se selim sa verenikom u nas stan, pa ce sad biti moja duznost da vodim domacinstvo pa gledam savete kako da ustedim. Ja inace nikako ne verujem da izvikani brend nuzno znaci i kvalitet pa onda se dosta moje stednje bazira na tome, uvek nadjem neku povoljniju varijantu koja cesto sluzi isto ili cak bolje od poznatog imena.
2015 09 09
Ka što reče Cassiopeia, pare me "svrbe"...trošim do zadnjeg dinara i kod mene nema ni kusura, i taj kusur se negde do kuće - potroši. Nisam štekara. Ne umem. Čak imam i one nenormalne i impulsivne kupovine. Tog trenutka mi se dopada, kupim, do kuće sam već izgubila volju. Što se tiče radova u kući i oko nje - sve sami...Ono što moja ruka odradi, lagano i prezicno - "majstorska" ne može nikako. I ja i suprug imamo smisla za takve radove. Moje ideje - zajednički rad. Tako da me košta samo materijal. Divim se ljudima koji umeju da ostave neki dinara sa strane. To nikada neću naučiti. I kada imam dosta i malo i dovoljno i previše i premalo - ponašam se isto. Nikako da se dozovem pameti [:vrtoglav]
2015 09 11
ValErzNakit , ja isto ne volim veštačke nokte, tako da nemam trošak oko toga, a i sama se depiliram. Doduše, taman ten i solarijum obožavam, ali ne idem jer jednostavno nemam vremena a nekako mi je bez poente da idem jednom u 2 nedelje tako da sam batalila, a i u tripu sam kao čuvam nežnu kožu za stare dane [:smejuljitise] emushka , što se tiče radova u kući slažemo se [:osmeh] Kad budem jednog dana živela sa dečkom/mužem i kad bude neko renoviranje 100% ću ja sve da odradim [:smejatise] A i kad bi dovela majstore smorila bi ih jer bi samo izvirivala iza leđa i kao "A kakva je ono tačkica tamo? Vidi malo popravi ono levo... A što si krenuo tako?" itd i oni bi batatili u sred posla i svakako bi morala da dovršim sama [:smejuljitise]
2015 09 12
1 2