Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Sve je stvar kulture

Bas nesto sad razmisljam i primetila sam da najvise komentara o svojoj mrsavosti dobijam od onih koja su moja totalna suprotnost.Visoka sam 156,teska 46 kg,po nekom pravilu spadam u normalnu kategoriju mladih zena,devojaka,kako god,ali ipak smatram da mi fali 3-4 kg da bih za sebe bila idealna,guram koliko mogu. Mom muzu to ne smeta,ostatku porodice takodje,sta da kazem,navikli su na to. Prosto moram da kazem da kazem da mi je vise i preko glave komentara od osoba koje o svom fizickom izgledu uopste ne vode racuna,i to posebno me iritiraju pitanjima imam li ja sta da jedem,sto sam tako mrsava. Bravo na konstataciji i postavljenim pitanjima drage moje dame i gospodo koji nemate ni kuceta ni maceta,a kamoli cilj u zivotu,nekoga za koga se borite i koga volite,hvala na pitanju,ja imam!!! Ipak sam jako kulturna da bih nekome rekla sto si tako debela/debeo,zasto jedes previse,to nije zdravo za tebe,hoces li da budes deblja/deblji nego sad...ako uporedim njihove reci sa iz ugla nas mrsavih zena. Ne volim da kazem takve stvari nekome iz postovanja,i naravno jer ne znam sustinu problema necije gojaznosti,niti me pravo da vam kazem interesuje,bitno mi je da je osoba dobra I iskrena,ne vezano za kilazu,ne merim prijateljstvo fizickim izgledom,ne zelim jednostavno da uvredim nekoga... Mi koje smo mrsave smo makar fizicki aktivne,mozemo da se provucemo kroz guzvaru,trcimo uz stepenice kao sumanute,mozemo da nabavimo garderobu po maloj ceni.A da te osobe mrsave isto onoliko kao sto im i jezik radi,i one bi imale idealnu tezinu i mnogo manje komentarisale nas. Ovo je moje neko iskustvo sa kojim su se pretpostavljam barem 70% mrsavijih zena susretale cak i svakodnevno. Dragi moji,malo kulture ipak ne moze da skodi [:poljubac] [:poljubac]
2015 08 30
Baš tako, nije mi jasno kako je nekulturno nekome reći što si tako debeo/la? Ali zato je sasvim prihvatljivo reći baš si žgoljava, što si tako mršava? Godinama mi je falilo 2-3 kilograma da budem onako taman, ali me je užasno nerviralo kad mi neko to "natrljava" na nos. Znam i sama, ali ljudi često pomišljaju kako mršaviji ljudi namerno su mršavi. Jednostavno nam je teško da se ugojimo. Sad sam poprilično zadovoljna svojom kilažom, ali najbitnije ja kako se osećaš iznutra :)
2015 08 30
veruj mi da mi to nije zaista jasno.i jedne i druge boli kad se takve ruzne reci izgovore logicno.kao prvo to je postovanje/nepostovanje prema nekome,a kao drugo mislim da su previse gledali one americke filmove gde sto si veci to si jaci... ljudi su nerazumni i ne shvataju da fizicki izgled nema veze sa snagom.nisu ni svesni da smo mi sposobne da odbranimo same sebe. posle porodjaja sam bila idealna,posle naglo smrsala i od tad mi se poremetio metabolizam i ne mogu da se ugojim kako treba,sve malo po malo iako se trudim osecam se ekstra [:lepota] [:lepota] [:lepota] [:lepota]
2015 08 30
Ja isto dobijam te komentare tipa "Jedeš li išta?", a pošto sam 165/52 i imam jače butine, smatram ovo pitanje jako smešnim [:smejatise] I never skip leg day [:smejatise] Malo mi je glupo to komentarisanje nečije kilaže, materijalne situacije, društvenog statusa itd. Može čak da bude i veoma nepristojno. Mada me odavno ne dotiču takve stvari, na jedno uvo uđe a na drugo izađe. Kapiram da je to način nekih ljudi da se izbore sa sopstvenom nesigurnošću i osećaju se bolje. Meni je npr. bivši kolega ispalio "Šta se ti tu sad kao foliraš?" kad sam prestala da pušim, jer je on pokušavao da ostavi cigarete i nije uspeo. Sistem, ako te degradira, uzdići će se iznad tebe. A neki ljudi prosto komentarišu jer nemaju šta pametno da kažu, pa onda tresnu prvo što im padne na pamet ne razmišljajući da li to nekom smeta. Ja sam imala i višak, i manjak, i "normalu" i ne zanima me tuđa kilaža, niti me zanima šta drugi misle o mojoj kilaži. Ako ti opet neko pristupi sa pitanjem da imaš šta da jedeš kad si tako mršava, ili ga ignoriši ili tužno iskomentariši "koliko god da jedem, sve istrošim seksom... užas jedan!" [:osmeh]
2015 09 03
Nikerym,to ti je dobra ideja,vidis nisam se setila [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] I meni je to ruzno jer nikad ne znas ko kako zivi,niti znas sve o njemu da bi moglo da se komentarise. volim sto sam ovakava kakva sam,volim sto sam sitna jer mi je posebno finansijski llakse za funkcionisanje.ne treba mi puno da se obucem od glave do pete [:lepota] [:lepota]
2015 09 04
Ja sam dobijala slicne komentare dok sam imala nekoliko kilograma "manjka" pre par godina. Bas ono sto Cassiopeia kaze, nije mi jasno kako je ok nekoga prozvati da je mrsav, ali je ruzno nekog prozvati da je debeo. Ni jedno ni drugo ne bi trebalo da je ok, pogotovo ne od strane nekog ko te jedva i poznaje i nije ti blizak. Takodje, godinama vec muku mucim sa bubuljicama i osetljivom kozom i zbog toga se retko sminkam jer ne volim da zapusavam pore sminkom i onda se svako nadje pametan da kaze "jao vidi sto imas bubuljicu". SVESNA SAM JE :) Pocnem nedavno da radim i upoznam nove koleginice, jedna od njih me doda na fejsu i onda sledeceg dana pred svima iskomentarise "jao ljudi vi nemate pojma koliko je ona zapravo lepa devojka kad se nasminka, videla sam joj slike na fejsu" Dakle, bez sminke se moje crte lica ne vide i ne moze da se zakljuci da li sam lepa? Nisam lepa jer na obrazu imam dve bubuljice koje tebi toliko smetaju da me svakog dana pitas "sto ne stavljas nesto na to?" Otkud ti znas sta ja stavljam, poznajes me 5 dana. Na kraju krajeva, sta te boli uvo, gledaj svoja posla. Eto, to je neko moje iskustvo, uvreda ce nazalost cesto biti, bilo iz nekulture, malicioznosti ili oboje. Tuzno je sto je ljudima vaznije koliko neko drugi ima kilograma ili kako izgleda bez sminke od toga da srede svoje zivote i urade nesto lepo.
2015 09 09
posto sam niska,onda svaki kg koji dobijem se ne vidi jer bi koliko ja kontam voleli da imam spojene butine skroz [:smejuljitise] iako nemam bubuljice,retko kad se sminkam.volela bih da je to svaki dan,ali unistila bih lice sa sminkom,tako da je bolje da to sve prodje bez posledica. ja uvek kazem bitno mi je da moja porodica prihvata mene ne nafrakanu i mrsavu i da to njima ne smeta,a i da im smeta pa sta cu ja. nisu ni svesni kako lako i nesvesno mogu da nabiju kompleks posebno nama koje smo mrsave ili "nazovi mrsave".
2015 09 09
Ne znate vi sta je mrsavo...niste mene videli, niti culi komentare. Ceo zivot sam mrsava, jedem na svakih par sati (hipoglikemicna sam), i jednostavno genetika, brz metabolizam. Jedna sreca sto sam vrlo skladno gradjena, pa se ne primecuje da sam ekstremno mrsava. Komsinica iz kioska ruzno me napada u nekoliko navrata sto sam tako mrsava, ali ugojicu se ja, tako je i ona bila mrsava, sad je debela...dok me druga brani kako nema sanse da se ugojim, nije mi ona videla oca. Istina, tata pojede danas vola, sutra dva, prekosutra 3..kao glista je. Kazem, sreca pa sam skladno gradjena... I nije prijatno kada mi zene starije dobacuju da se "popravim" sta da popravim? Pa sam "slaba"..kakvi jos izrazi postoje to je cudo [:smejuljitise] Bitno da sam zdrava, i nista vise. Samo to je bitno! A to sto tesko pronadjem farmerke sebi..pa, snadjem se [:jezik] ZIVI BILI SVI!! [:lepota]
2015 10 01
ma bezi bre,kako ih nije sramota?najezim se na takve komentare,izbijaju mi rogovi cesto zbog toga,ali sam naucila da to pregrmim u sebi. za njih bi bilo najbolje da uopste ne disemo vazduh koliko mi se cini... takodje je kod mene genetika.moja majka jede kao ala ali ona je ista tokom svih ovih godina,nimalo se nije promenila.za njene 52 godine mogu reci da je bas zgodna. genetiko moja hvala ti [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:plakati] [:plakati]
2015 10 02