Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Koliko cesto Vam se događa...?

... da potrosite sve pare i ostanete potpuno "dekintirane"? :D Meni se to ranije nije događalo, uvek sam savesno rukovala novcem, i dok sam studirala... Uvek sam imala neki novac kao rezervu i onda je došao trenutak kad sam i to spiskala. U poslednje vreme dovodim sebe do poslednjeg dinara, bukvalno do situacije kad krenem da se grebem od majke, babe ili bilo koga ko se nađe u blizini, sve dok mi parice ne stignu i onda ih ponovo potrosim, i tako u krug :D Ne znam da li je stvarno takva kriza i sve skupo ili ja gubim kontrolu nad sobom... Prosto ne mogu da poverujem kad se nađem u takvoj situaciji :D Zelim da znam jel problem u meni ili i druge devojke imaju takve situacije? Jel imate neki savet ili plan kako da dovedem finansije u red? :)
2015 11 20
Desavalo se ranije,sada ne.Evo sta sam ja uradila,probaj nista ne kosta [:kezitise] Odredi sumu novca za svaku nedelju u mesecu a ostatak stavi sa strane. I pokusaj da ostanes u okviru nedeljnog budzeta po svaku cenu. Ja sam na taj nacin shvatila da trosim dosta na totalno nepotrebne stvari.
2015 11 20
To je bas pametna ideja, kako se toga nisam setila...? I meni novac ode na gluposti... O tome da zelim da kupim sve sto vidim da ne pricam :D Probacu to, izdvojicu novac za jednu nedelju, ostatak cu ostaviti na racunu i sklonicu karticu za bankomat da ne padnem u iskusenje da podignem ostatak :D A kad izlazim, nosicu malo para sa sobom, i napravicu spisak stvari koje treba da kupim... Pa da vidimo hoce li upaliti :D
2015 11 20
Pare su tu da se trose. U svakom slucaju ces ih, ma koliko stedela, potrositi. [:osmeh] Ja od svakog dela plate odvojim "parice za koje ne znam". [:kezitise] Ne znam koliko da me svrbe dlanovi, ti novci se ne diraju! [:kezitise] Stekara!!! [:smejatise]
2015 11 20
Hehehee, imala sam ja tu kontrolu, i imala sam parice u steku.... Ma svet da se rusio ne bih njih potrosila :D A onda mi je dosla neka faza i potrosila sam ih... Imala sam i evrice, i oni su otisli :D Kad se ja nameracim na nesto ma nema te valute koja ce me zadrzati :D
2015 11 20
[:kezitise] [:kezitise] Ako je faza, proci ce.. [:lepota]
2015 11 20
evo da se javi najveca stekara i troskadzija u mom okruzenju. imam opasan problem sa tim da kad imam para nenormalno trosim ali nikad ne bacam na gluposti nego sve nekako trosim da bih imala za kasnije.pocev od kucnih potreba pa do garderobe.svega imam u visku jer sam s obzirom na to da sam podstanar i da nas troje zivi od jedne plate,bojim se da ne naidje momenat kad mozda necu imati a da pozajmljujem ne volim i trudim se da to nikad ne radim.ne volim dugove za vratom.....neka hvala.cist racun duga ljubav... ali tako isto i stekam pare.imam po par stekova u kuci i nikad nisam bez njih.svaki od njih ima posebnu namenu.za muza i klinca ako im treba nesto stek za nedaj boze i stek u sitnini.
2015 11 21
savet kad ides u prodavnicu obavezno ostavljaj po 10,20,50,100,200 kako kad mozes i te pare strooogo cuvaj i bukvalno ih sakrivaj od sebe.kad dodje do granice da nemas dinara prebijenog onda izvadis kojeg crvendaca i pokrpis rupe ali ne da bi kupila grickalice ili odecu nego nesto sto moze da te zasiti [:lepota] .na taj nacin sam se ja "izlecila" od prekomernog troskarenja para jer sam dolazila u sotuaciju da sam bacala na gluposti i grickalice mnooogo. a znamo svi da na ta nasa zadovoljatva pare najvise i odu
2015 11 21
I ovo je super ideja, najvise se obradujem kad pronadjem neke pare na koje sam zaboravila :D
2015 11 21
paozb ti kazem.sakrivaj po jaknama,dzepovima,torbama i videces kako ces se izleciti [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] ja redovno nalazim pare po dzepovima
2015 11 21
Jovana ti si kao moja mama, ona uvek ima neki štek u džepu :) Mi smo se porodično podelili tata i ja pojma nemamo sa parama, a mama i brat se nikad ne rasipaju ali uvek imaju. Ja imam tu ružnu naviku da kad imam para ja ih trošim bez griže savesti i onda sebe dovedem u situaciju da budem dekitirana i umesto da se naučim pameti, ja opet tako u krug :/ Sad to i nije tako strašno jer nisam udata i nemam decu, ali pitam se kako ću jednog dana kad budem imala porodicu. Valjda neću biti raspikuća [:smejatise]
2015 11 22
xaaaxa,hvala [:osmeh] [:osmeh] eto ti navedenog saveta kako se izleciti od troskarenja...bila sam i ja takva pa sam s vremenom prestala... stekala sam i kad nisam bila udata,a sad pozebno moram i to radim sa zadovoljstvom.kad mi muz kaze joj moram kupiti pantalone,patike,jao ne znam sta cu ja mu izvadim stek i dam...isto tako i za klinca prosle godine kad sam isla sa njim u tu famoznu kupovinu dobio je od mene skoro nervni slom.popidzeo i tad je rekao da sa mnom u soping nece ici... ali zato on npr odlicno zna sta je potrebno za kucu i to prepustam njemu jer se on uvek necega seti iako smo prethodno popisali sta nam sve treba [:smejuljitise] [:smejuljitise]
2015 11 22
naucices sigurno...moj je problem sad npr da sam u stanju da izvadim sav stek i potrosim ga na jednu kupovinu zbog njih dvojice...i posle cutim i stekam opet...ali se nakupujem da imaju [:lepota] [:lepota]
2015 11 22