Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Plava kana?! Da ili ne?

Dugo sam se farbala u plavo,godina,sto mi je podosta ostetilo kosu.Nisam se farbala od septembra,i nmg vise da izdrzim.:-) Ako je neko imao iskustva sa farbanjem kose plavom kanom neka bude ljubazan i podeli iskustvo sa mnom.:-)
2016 02 29
Ja sam pre 2 godine eksperimentisala sa plavom kanom, izvlačila kao neke pramenove. Imam prirodno smeđu kosu i na njoj su se ti pramenovi videli tek toliko kao da mi je kosa malo posvetlela na suncu.
2016 02 29
Hvala Majo,probacu :-)
2016 02 29
farbam se vec poslednjih sedam godina. samo izrastak farbam a celu duzinu dva puta godisnje i moja kosa je sad apsolutno zdrava... ne znam sto se tice te kane nebih ni zelela da je probam jer nemam vremena da drzim par sati to na glavi.... predlazem ti da samo uradis pramencice i to je to
2016 02 29
Koristila sam kanu pre, mogu ti reci da isusi kosu malo tj. krajeve.
2016 02 29
Da cula sam da isusi kana malo kosu...:-( Farbala sam se skoro 10 godina i mislim da treba malo da odmorim kosu,ali cula sam da plava kana nije cista kana,vec da joj dodaju kojekakve hemikalije.Usvakom slucaju hvala cure! :-)
2016 02 29
Ono što ja znam o kani jeste da je veoma zdrava, da stvara zastitni sloj oko dlake koji je ujedno stiti od spoljnih uticaja. Ali sa druge strane, dok ti ne izraste kosa koju si ofarbala neces moci da prefarbas kanu, jer iz istog razloga ne prima ni farbu. Takođe moguće su alergije na ovu biljku, ali uostalom to se desava i sa obicnim farbama.... Ako se odlučiš da ofarbaš, postavi sliku kose molim te, zanima me nijansa :)
2016 03 01
Frka mi je bas zbog toga sto necu moci da se prefarbam,ali mozda uzmem jednu kesicu pa probam jedan pramen da vidim kako ce ispasti cisto,pa ako valja onda cu celu kosu,bas me kopka.:-) Ako se ofarbam javljam se :-)
2016 03 01
Moja mama je isto pre 2 god koristila crvenu kanu, celu kosu, par meseci. Nakon toga se ofarbala u braon, boja se najnormalnije primila, ali je primetila da je posle nekog vremena počela kao da "izbija" ta crvena, kosa je dobila kao neki crvenkasti odsjaj ali ništa drastično. Kao što kažeš, probaj poneki pramen tako sam i ja, međutim nije mi se svidelo. Možda će tebi odgovarati :)
2016 03 01
Ja sam prosle godine koristila kanu ali crvenu i krajem godine sam se ofarbala u crno i primilo je. Ali bar 3 meseca sam morala da sacekam da bih mogla da se ofarbam. I kana se drzi duuuuugoooo, satima.. Ja sam crvenu koristila i spremala smesu sa cajem.. Ne znam kako se sprema smesa sa plavom kanom. Ali susi kosu. Bolje probaj jedan pramen pa vidi.. :)
2016 03 01
Ja sam koristila plavu kanu pre par godina kada sam silno zelela da budem plavusa. Imam tamno braon kosu i iz prvog puta nisam videla nikakvu razliku, tek posle par puta mi je kosa postajala malo svetlija, ali nista ekstremno. Mislim da se plava lakse "prima" na prirodno smedju kosu, ukoliko neko zeli da je posvetli, sa tamnijim devojkama to nema poentu jer je meni kosa postajalo onako zuta bukvalno, dok, imam drugaricu koja je bas tamno, tamno braon i farba se crnom kanom i savrseno joj ispadne. Kosa joj je bas zdrava i sija.
2016 03 02
vidis, ja sam se u pocetku farbanja u srednjoj skoli farbala tom crvenom kanom, posle sam cula da ima i crna. a za plavu sad cujem prvi put! salu na stranu, i od farbe budes zuta ako prirodno imas crveni pigment... zato ja vec mesecima uzimam garnier svetlo pepeljasto plavu i farbam svaki mesec samo koren i zasad mi ide po planu da mi se izjednaci boja i da mi posvetli, ali mi je i dalje pomalo narandzasta bez obzira na to pepeljasto u njoj, jer mi je kosa prirodno na crveno
2016 03 02
Na srecu nemam crveni pigemnt,prirodno sam svetlo smedja,nisam se farbala mesecima jer sam htela da pustim ovu namucenu kosicu da malo dise :-) Plavuse dobro znaju koliko plava kosa zahteva paznje i nege,sad mi je toliko porasla kao da imam prirodni ombre :-) Uhvati me tako jedan dan da se farbam kanom,drugi dan "ma ajde bre uzmi lepo farbu sta izvodis",treci "kosa ti je fenomenalna zasto je goris farbama i udises amonijak" :-) :-) :-)...i tako...znatr vec,zene ste :-)
2016 03 03